Pomagajte, prosim, staremu norcu - kartica

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ker sem pred kratkim kupil nov TV, sem enostavno ignoriral/spregledal spodnji zapis lokalnega ponudnika kabelske TV.



Če se komu ne da brati, gre besedilo približno takole:

Spoštovani!

Prejeli ste vaš komplet brezplačne subvencionirane opreme za televizijski sprejemnk. Omogočil vam bo spremljanje tv kanalov tudi po zaklepu digitalne sheme, ki ji bomo izvedli.

Glede na naročilo uporabnika pošljejo ustrezen komplet:

- Paket A vsebuje DBV-C HD sprejemnik in kartico - kartica je že vstavljena v sprejemnik, prektlopite antenski kabel na sprejemnik, sprejemnik pa s SCART kablom povežite s tv sprejemnikom.

- Paket B vsebuje vmesnik in kartico - kartica je že vstavljena v vmesnik, tega pa vstavite v režo v vašem TV sprejemniku. To vam bo omogočilo takojšnji kvalitetni sprejem vseh programov v vaši televizijski shemi.

Poslali so mi paket A. Ne vem, zakaj so mi ga poslali, ampak moja tv ima C1 vstavek, kamor bi lahko vstavil vmesnik s kartico.

Za kaj sploh gre? Slika je bila na kabelski super ves čas, nato pa so počasi začeli zaklepati kanale ...

Hvala, dečki!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Torej za TV rabis vmesnik in kartico. Ce sta v DVBT sprejemniku vmesnik in kartica ju potegnes ven, ugasnes TV, das vmesnik s kartico notri ( ne pregrobo, mogoce je narobe obrnjen ), prizges TV in bi moralo delovati. Ce vmesnika nimas in je kartica direktno v sprejemniku pa zamejaj paket.

Aja, kartica vsebuje kljuce za odklep kanalov. Ne vseh, tiste ki jih placujes,
 
Nazadnje urejeno:

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
In v čem je problem? To kar si dobil ti omogoča sprejem na kateremkoli televizorju, za paket B pa rabiš TV z režo za kartico. Čeprav imaš TV z režo, ti bo prav tako dobro deloval z dodatno škatlico.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
In v čem je problem? To kar si dobil ti omogoča sprejem na kateremkoli televizorju, za paket B pa rabiš TV z režo za kartico. Čeprav imaš TV z režo, ti bo prav tako dobro deloval z dodatno škatlico.

Tehnično je rešitev A primerljiva, s tem da se ti valja naokoli še en daljinec. Energijsko pa pač ne, zakaj bi plačeval elektriko za še en nepotreben kos opreme ? Kot piše ima nov TV in nima smisla nekaj komplicirati če ni treba.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ampak ne razumem kaj mu mi lahko pomagamo, če mu je že jasno, da bi raje paket B? Če lahko zadevo zamenja in kako bi blo verjetno pametno kontaktirati ponudnika kabelske.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
zmaga.gif
 

Podobne teme