DSG, da ali ne?

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Enako tudi pri meni - in to mi je povedal že uporabnik tega foruma, ki mi je "Line assist" vključil.
Za "modifikacijo" kamere, ki bi omogočala tudi "Traffic jam Assist", oz. sledenje voznemu pasu pod 60 km/h, se pa nisem odločil.
Tako je bilo meni razloženo.
Sicer pa ja, ACC je zakon, ampak mora biti zraven tudi avtomatski menjalnik...
.
P. S. - off topic
Potem pa zadnjič berem test faceliftanega Espaca pa pišejo, da ima še zmeraj ACC, ki se izključi (ACC!!) pod 60 km/h in ne "dela do zaustavitve" vozila.
To je šele butasto :bonk:.
Isto tudi pri čisto novem Meganu z avtomatikom. Pri 30km/h se ACC izključi, tako da v gužvi je zadeva popolnoma neuporabna. Ravno tam, kjer bi res prišel prav.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Isto pri Opel Zafiri...pod 40 al 30km/h konec. In tempomat lahko vkljucim sele nad 50km/h.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
DSG je zanič, robotiziran je še slabše, CVT? uf samo tega ne kupuj...

Podobno je z asistenčnimi sistemi. Ta ne deluje pod 60km, oni pelje slalom od leve do desne, tretji spet zavira prehitro in podobno.

Verjamem, da pri vozilih od 60k naprej to vsaj približno deluje. Ampak kaj pa če bi danes moral kupiti nekaj za recimo 30k? lahko kakšno leto staro. To moraš ja prej doktorat iz vse te opreme narediti, da sploh veš katera verzija je kam vgrajena in kaj lahko na koncu pričakuješ.

A je kaj na trgu, da dejansko odstopa od povprečja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
DSG je zanič, robotiziran je še slabše, CVT? uf samo tega ne kupuj...

Podobno je z asistenčnimi sistemi. Ta ne deluje pod 60km, oni pelje slalom od leve do desne, tretji spet zavira prehitro in podobno.

Verjamem, da pri vozilih od 60k naprej to vsaj približno deluje. Ampak kaj pa če bi danes moral kupiti nekaj za recimo 30k? lahko kakšno leto staro. To moraš ja prej doktorat iz vse te opreme narediti, da sploh veš katera verzija je kam vgrajena in kaj lahko na koncu pričakuješ.

A je kaj na trgu, da dejansko odstopa od povprečja?
Normalen človek si vzame dva dni časa, gre na testne vožnje in morda vzame še favorita za en dan, da točno preveri, če mu ustreza. Rešeno.
Alteraš bo pa tri leta diplomiral in doktoriral z vprašanji na 100tih forumih, naredil še magisterij iz YouTube video posnetkov in po štirih letih še vedno ne bo nič kupil, ker avto nima kljuke v vratih v odtenku srebrne barve, ampak v odtenku sivo srebrne barve. To pa seveda ne gre, ker če bo skeširal 17.990 EUR mora za to dobit space shuttle.

Sedaj pa resno: nič ne odstopa, vse je stvar osebnih želja in kaj ti je pomembnejše. Vsak avto ima določene zadeve, ki so nekomu tako pomembne, da ga tudi pogledal ne bo, drugi bo pa samo odcolal, ker mu je top. Ne Alteraš seveda ;).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
DSG je zanič, robotiziran je še slabše, CVT? uf samo tega ne kupuj...

Podobno je z asistenčnimi sistemi. Ta ne deluje pod 60km, oni pelje slalom od leve do desne, tretji spet zavira prehitro in podobno.

Verjamem, da pri vozilih od 60k naprej to vsaj približno deluje. Ampak kaj pa če bi danes moral kupiti nekaj za recimo 30k? lahko kakšno leto staro. To moraš ja prej doktorat iz vse te opreme narediti, da sploh veš katera verzija je kam vgrajena in kaj lahko na koncu pričakuješ.

A je kaj na trgu, da dejansko odstopa od povprečja?

Probaj obratno. Kaj bi ti rad imel in kako pa da se vidi, če je kje kaki avto zate.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
DSG je zanič, robotiziran je še slabše, CVT? uf samo tega ne kupuj...

Res je, še dobro da sem na Alterju da so mi po letu lastništva razložili da moj DSG oz. S-Tronic cuka in ima kup felerjev katerih prej nisem zaznal skratka da ni to to. Ti rečem, ta google je kurba, res ti opere možgane.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
pri menjalnikih google še ni tako tragičen kot pri kakih zdravstvenih težavah

popvrečen alteraš takoj faše 14 različnih vrst raka, samo da ga nekaj špikne
 
  • Haha
Reactions: guardy

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sej to vse drži.....

.... za tiste narejene v 2008
Aha. Saj res, pljuva se prvo nasplošno, ko pa rečeš nekomu: tukaj imaš ključe, poskusi pa vsi točno vedo da so to točno tisti ki so bili delani 2007 serija od 838484 do 83838 ter 2008 serija od 8383 do 9283 in seveda v točno določeni fabriki a ne? Daj nehajte prosim bluzit. Če je nekdo vozil 3 zjahane DSGje 2008 še ne pomeni da so vsi zanič
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Res je, še dobro da sem na Alterju da so mi po letu lastništva razložili da moj DSG oz. S-Tronic cuka in ima kup felerjev katerih prej nisem zaznal skratka da ni to to. Ti rečem, ta google je kurba, res ti opere možgane.
Sem prepričan, da ti je sarkazem detektor crknil :).
Je pa zanimivo spremljat reakcije nekaterih, ko se omeni njihovo svetinjo.
Sam menim, da je DSG/S-Tronic čisto ok menjalnik, ampak kolega ga v življenju noče več videt, ker se mu je na 2016 2.0TDI A6ki uscal. K sreči so mu ga zamenjali pod garancijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Sem prepričan, da ti je sarkazem detektor crknil :).
Je pa zanimivo spremljat reakcije nekaterih, ko se omeni njihovo svetinjo.
Sam menim, da je DSG/S-Tronic čisto ok menjalnik, ampak kolega ga v življenju noče več videt, ker se mu je na 2016 2.0TDI A6ki uscal. K sreči so mu ga zamenjali pod garancijo.

Ja, ga razumem, bogi kolega. Meni je v okviru roka trajanja crknil najljubši jogurt od Zelene Doline. Sem ga zopet kupil, ni pa lahko :valjamse:

Sicer pa kar se tice "svetinj". Jebe se mi, res jebe, kako kdo tukaj gori dojema stvari, ne razumem pa nikakor, kako lahko nekateri brez izkusenj, na podlagi prebranega ali gostilniskih debat sirijo neumnosti.

Ista zgodba je bila pred meseci ko me nekdo (samooklicani strokovnjak) vprasa ce menjujem na svojem motorju hladilno tekocino vsakih 15.000km in ga cudno gledam? Wtf? Čemu? On meni če ne vem? Jaz njemu, česa če ne vem? Da se na vseh teh motorjih lušči blok motorja od znotraj (slab mazerial) in serijsko ribajo vodne črpalke in ne vem kaj vse se zabija (radiatorji). On da ima vsak teden "vsaj" kak primer. No... da skrajšam... se pozanimam z nekaj resnimi mehaniki ki pa dejansko delajo samo eno znamko (koncern) in nihce se ziv dan ni slisal kaj podobnega ali imel podobnega primera.

Torej kdo je zdaj tukaj nor? :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Še enkrat: kolikor berem igija ni on nek nakladač, zato ti pišem, da ti je SARKAZEM DETEKTOR zelo verjetno crknil.

Ampak ok, ti kar goni svojo naprej. Pa nor ne vem kdo je tukaj, ampak primerjanje jogurta za 70 centov z menjalnikom za 10.000+ EUR nekako ni v domeni nenorih ljudi. Pa ni on kupil neko uvoženo zmahano kočijo s 300 jurji. Je kupil avto kar nov avto v Sloveniji in ga tudi ustrezno odcolal, potem ga je pa pustil na cesti, lool.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Še enkrat: kolikor berem igija ni on nek nakladač, zato ti pišem, da ti je SARKAZEM DETEKTOR zelo verjetno crknil.

???? Kak igi? O cem ti bluzis mojster? Mislim da imas ti tezave z raznimi detektorji oz. predvsem z razumevanjem. Saj pa ni na njega nic letelo? Jaz sem samo potrdil igijev sarkazem oz. kar je igi hotel povedati, da je tukaj vecina nakladacev ki avta za 60k druga kot od dalec ni videlo, kaj sele imelo in testiralo :bonk:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
novih 60k na sporedu, trenutno je na števcu realnih 280k. :)

olje je bilo od zadnje menjave (cca 58k) precej čisto, potrebe po pranju menjalnika in aditivih tokrat ni bilo, saj je menjalnik prestavljal lepo.
73080127_603395960198282_1700701397315485696_n.jpg
Primer oljnega filtra menjanega na 100k+ (levo) in na 60k (desno).
72981482_448679155764268_3810018655958204416_n.jpg

Tokrat sva noter dala Motul. Je dražji ampak najboljši.
73276489_514707589109541_777143825058496512_n.jpg

Poseg je opravil AvtomatskiMenjalniki TIT, več informacij pa na spletni strani. http://avtomatskimenjalniki-tit.si/
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko