DSG, da ali ne?

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
mehaniki odsvetujejo zato ker:

1. ne poznajo zadeve
2. se bojijo da bojo mogli popravlat
3. ne poznajo zadeve
....
99. ne poznajo zadeve
pa poznaš koga ki to za "normalen" denar zna popraviti.
že mehaniki za klasične avtomatike so zlatarji, tule pa še teh zlatarjev ni veliko, in znajo samo menjat.
oziroma je tako narejen da se ne da popravljat ampak menjat (koliko menjalnikov so pooblaščeni popravili in ne zamenjali?)

znaš ti za "normalen" denar popraviti menjalnik
confused-1.gif

zakaj ne znaš če je pa tako lahko
17758-icon_confused.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
tomi: koliko avtomatikov si imel?
Verjemi da se vec kot trije letno pokvarijo. Sem preprican da se jih toliko vedno prodaja na avto netu z okvaro menjalnika. Ko sem videl kako dolgo je bil kolega brez eclipsa in koliko je na koncu placal za popravilo pod kozolcem 2x premislis o avtomatiku. Je pa res ke imas 20+kE za nov avto,potem tudi menjava menjalnika ni velik strosek po izteku garancije. Ce ga seveda prej ne prodas (za nizjo ceno kot klasiko)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prjatu ga ima. poraba med dvema skoraj primerljivima vozoma, 19 tdi in 20 tdi dsg dpf je opb istih parametrih vožnje skoraj 3 litre razlike.
in jamra, da se mu dogaja, da zataji. potem ga ugasne, prižge in se zresetira.
servisi niso nikoli nič našli. in to je boleči del zgodbe.

recimo frendu so na mb 3 mesece oz 60kkm servisiral menjalnik in na koncu našli napako in sedja že 200kkm dela bp.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Bom kar tole temo potegnil iz naftalina...
.
Zadnjič na pooblaščemen servisu opravil servis na 60 kkm na 2018 Passatu s 7-stopenjskim DSG-jem (2.0 tdi - 150 km) in niso zamenjali olja v menjalniku(?).
Na moje vprašanje glede tega, so mi pojasnili, da za te menjalnike je predvidena menjava olja pri 120 kkm.
Pri prejšnjem 6-stopenjskem DSG-ju (isto Passat 2.0 tdi) so olje menjali na 60 kkm.
.
Hmmmm....?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pri novih DSG z mokro sklopki je interval menjave podaljšan na 120.000km. Kaj bo to dolgoročno pomenilo, se bo pa še videlo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Hecno je, da je tak interval tudi pri bolj zmogljivih zadevah ala golf R.

Sicer po mojem bo šlo do 200 jurjev b.p. tudi s takim intervalom, kar po domače pomeni, da zame ne bo nikdar problem dokler bom jaz lastnik avta. Ne vem pa, če ne bom kar na 60 menjal olja pa bolj mirno spal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko pride sedaj menjava olja v DSG-ju na uradnem? Recimo, da me zanima za 6 stopenjskega se iz l.2009? Priporocate morda koga drugega, razen uradnega servisa?
Baje, da je en v Horjulu dober?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
lahko tudi, jaz pa vseeno mislim, da bi namesto mene to opravil vsak normalen servis, ne pa da se zaradi tega vozim v Horjul k specjalistu za avomatike
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
Če je predvidena menjava olja, kar pri dsg je, potem to opravi uradni servis. Če je sposoben to opravit uradni servis, ki so pregovorno nesposobni, potem ni vrag, da ni tega zmožen še kak drug normalen servis.

Sicer nisem ravno prepričan, da bo stric iz Horjula to naredil veliko ceneje kot to dela uradni servis ali da se bo sploh hotel DSG-ja dotikat. Audijevega multitronica se že ni hotel.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Če je predvidena menjava olja, kar pri dsg je, potem to opravi uradni servis. Če je sposoben to opravit uradni servis, ki so pregovorno nesposobni, potem ni vrag, da ni tega zmožen še kak drug normalen servis.

Sicer nisem ravno prepričan, da bo stric iz Horjula to naredil veliko ceneje kot to dela uradni servis ali da se bo sploh hotel DSG-ja dotikat. Audijevega multitronica se že ni hotel.

Stric iz Horjula je marsikdaj drazji od pooblascenca. Ima sicer nizjo urno postavko, ampak nobenih norm, kot pooblascenec.
Da ne govorim o tem, da vcasih kaj zaracuna, kar dejansko ne zamenja.
Povem iz prve toke. Njegove drago placane uskuge so me prepricale, da hodim samo na pooblascen servis, kjer me drugim poznajo tudi kulancna popravila, ce si jim lojalen.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.369
113


Evo tukaj je menjal moj nečak.
Skodelica pa še kar leti.

Cena sitnica 140 eur.

Pri Jarcu v MB pa je imel ponudbo 270 eur.
 
Nazadnje urejeno: