Družinsko kampiranje z šotorom

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Evo, jaz bi se šel kaj takega. Govorimo seveda o krajših, vikend-izletih z lepim vremenom: https://www.coleman.eu/uk/p-26284-instant-dome-5.aspx

Zgleda kul, ampak coleman se je meni sedaj po dveh sezonah zameril in vprašanje, če ga bom še kdaj kupil... Edini šotor (dva različna, isti model, zamenjan pod garancijo) sta puščala ob malo manjšem dežju... Do seda mi še noben šotor razen precej dragega Colemana ni spustil...

Upam, da bo Robens boljši
grin1.gif


Drugače pa za vikend pobege imamo mi družinsko tole zadevo, ampak je tudi več ne delajo (max za 3 osebe). Ne vem sicer zakaj ker je idealka. Vržeš, se postavi, 4 kline če je sonce in je to to:

Quechua 2 Seconds IIII+

59-167-en-visuel-visuel.png
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
ja če ni integrirano dno (všito dno) potem je med dnom ki ima dvignjen rob in platnom luft. Tam ti lahko pride not komar ali mravlja, tudi kaj večjega. Ne vem pa kako se obnese v primeru močnega vetra
smile-1.gif


Če je poden švasan potem pa ni variante, ker je cel šotor iz 1 kosa.

Za nov Robens cabin 600 sem plačal 500eur. Vendar preko vez iz večjega slo podjetja in samo 1kom
frown-1.gif
( ne morem več dobiti)
Sem bil na Murterju sredi največjega neurja (veter 70km/h in veliko dežja), pa ni notri prišla niti kapljica. Potok je tekel pod šotorom
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
Če imaš majhne otroke:

obvezno kupi šotor za 5 oseb ( da je bolj komot)
šotor naj ne bo prevelik ( sem imel Amarilo5 Outwell pa ga nisem mogel postavit na marsikatero parcelo)
obvezno všito dno ( ko teče voda pod šotorom se ne bojiš, da bo priteklo notri)
obezno povsod komarniki ( notri v spalnici in na vseh vhodih.) ( veliko kampiram po italiji, tam je ogromno komarjev)
bolje je, da so palice aluminjaste, vendar šotor zasede več prostora
pri hudem vetru, se fiberglas palice zvijajo. Ko pride sunek, šotor počepne za pol metra
smile-1.gif


Robens cabin 600 je eden redkih šotrov ki prenese 120Km/h


AMPAK
sprasujem se.gif
tudi sam sem začel s poceni šotori z ebaya ( Skandika), potem pa vsakič hočeš kaj več. Šotor prodaš, dodaš 150eur in imaš boljši model. Dobiš pa lahko ugodno Outwell šotor v Merkurju zadnji teden junija (-30%). Ampak ponavadi grejo v par urah.
2549872-Untitled.jpg
 

Priponke

  • 2549872-Untitled.jpg
    2549872-Untitled.jpg
    39,2 KB · Ogledi: 702
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Citat:
Dobiš pa lahko ugodno Outwell šotor v Merkurju zadnji teden junija (-30%). Ampak ponavadi grejo v par urah.

Ja, ko sem sam kupoval so bili vsi razen tistega ki sem ga gledal znižani za tolko
grin1.gif


Fiber palce pri meni so no-go ravno iz razloga zvijanja. Je pa res, da je popravilo otročje lahko, če se zlomi (recimo pri arafatu).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik john pravi:
Vsi tele qašuja šotori nimajo komarnikov, dno ni všito, ampak je posebej z zavihanim robom. ( še vedno not pridejo žuželkice in komarji)

Prvič slišim, da Quechua nebi imeli komarnikov. Kar se pa dna tiče (sicer odvisno od šotora), je osnovno dno iz treh delov, kjer je pod splanicama res samo ravna trpežna podloga, nato je mrežica, centralni del med splanicama pa je "bazen." Spalnice so v bistvu posebej z lastnim dnom in je v celoti ena enota - ni šanse, da pride karkoli noter.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
sej ravno v bazenu je problem. Med šotorom in dnom je pa luft. Voda ne pride, komarji,mravle martinčki pa
smile-1.gif


V spalnice ne, v predprostor pa

Komrniki so na spalnicah, malo kje pa na vhodih, ker fizično ni možno, ker šotor ni z 1 kosa.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik john pravi:
Če imaš majhne otroke:

obvezno kupi šotor za 5 oseb ( da je bolj komot)
šotor naj ne bo prevelik ( sem imel Amarilo5 Outwell pa ga nisem mogel postavit na marsikatero parcelo)
obvezno všito dno ( ko teče voda pod šotorom se ne bojiš, da bo priteklo notri)
obezno povsod komarniki ( notri v spalnici in na vseh vhodih.) ( veliko kampiram po italiji, tam je ogromno komarjev)
bolje je, da so palice aluminjaste, vendar šotor zasede več prostora
pri hudem vetru, se fiberglas palice zvijajo. Ko pride sunek, šotor počepne za pol metra
smile-1.gif


Robens cabin 600 je eden redkih šotrov ki prenese 120Km/h


AMPAK
sprasujem se.gif
tudi sam sem začel s poceni šotori z ebaya ( Skandika), potem pa vsakič hočeš kaj več. Šotor prodaš, dodaš 150eur in imaš boljši model. Dobiš pa lahko ugodno Outwell šotor v Merkurju zadnji teden junija (-30%). Ampak ponavadi grejo v par urah.

tudi če ima všito dno, OBVEZNO rabiš še dodatno podlogo za šotor!! sploh po morju ko je veliko kamenja to všito dno hitro kje strgaš.
ko človek kupuje šotor za priložnostno kampiranje, vi mu pa ponujate supertuper šotore...a ga rabi? quechua je za takšna ampiranja zakon!!
a misliš da mu fiberglasove palice ne bodo zdržale al kaj? dj bodite malo realni...
Sam imam Nevada5 šotor, katerega si ti kritiziral...men ni še nikoli nič notri priteklo...pa tud v neurju je ostal cel...čudno
stupid-1.gif
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
nevada5 je super šotor, ko si notri ne priteče nič.

Problem je, ko hočeš ponoči na WC zunaj pa dežuje. Strehica na stranskem vhodu je za okras. Ko odpreš vrata ti priteče v šotor.

Ko prideš nazaj, odpreš vrata (spet mokro znotraj), zapreš marelo (stojiš na dežju), in ko se kobacaš noter, narediš vse mokro notri.
Z otroki to ne gre. Poleg tega, če dežuje ne moreš imeti odprtih vrat. (pozor, notri je vlažnost 90-100%, če pada dež)


Je pa res kar je napisal KStoner. Za šotor obvezno podlaga spodaj. Lahko tudi set cerad z Lidla.

Tale je kopija Robensa CABIN 600, za pol cene (ima pa ožje spalnice)
http://www.campingworld.co.uk/en/Outwell-Rockwell-5-Tent-2017/m-19414.aspx

Na splošno, so šotori na tej strani najcenejši v evropi. Malo poglej, kaj ti ustreza.

Pa še nekaj. Če kampiraš z otroci moraš imeti dober šotor, saj ne boš sredi noči pobral kovčkov in šel v apartma.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
ima dva otroka (1 in 4), pa nisem imel takšnih težav.
ne vem, če full ščije pač stranskih vrat ne odpreš v celoti.
uglavem, jaz teh težav kot ti, nisem opazil.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Sicer ne vem ce si pomislil, ce za avtodom ni denarja, lahko kupis manjso prikolico. Npr. rabljena 380, tam 90 letnik se dobi dovolj ugodno, za kakega jurja se stegnes. Sama prikolica tehta tja okol 850kg, tudi ce imas bencinarja 90 konjskega bo brez problema vlekel. Sam takrat kak vrsic iz smeri Kranjske Gore ne priporocam. Ce to ne, za ta kes dobis doro rabljeno brako prikolico.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Sicer ne vem ce si pomislil, ce za avtodom ni denarja, lahko kupis manjso prikolico. Npr. rabljena 380, tam 90 letnik se dobi dovolj ugodno, za kakega jurja se stegnes. Sama prikolica tehta tja okol 850kg, tudi ce imas bencinarja 90 konjskega bo brez problema vlekel. Sam takrat kak vrsic iz smeri Kranjske Gore ne priporocam. Ce to ne, za ta kes dobis doro rabljeno brako prikolico.
Daj dobro poglej moj avatar no.
hysterical-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
ksz

Mislim, da so ti za spanje že svetovali tole blazino, pa ti jo bom jaz še enkrat. Ni primerjave s samonapihljivimi ali s turbomaksimus tipom blazin. Tu ne vplivaš na partnerja, no razen če si kaj obesen. Pa čisto na malo se spravi.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik john pravi:
Če imaš majhne otroke:

obvezno kupi šotor za 5 oseb ( da je bolj komot)
šotor naj ne bo prevelik ( sem imel Amarilo5 Outwell pa ga nisem mogel postavit na marsikatero parcelo)
obvezno všito dno ( ko teče voda pod šotorom se ne bojiš, da bo priteklo notri)
obezno povsod komarniki ( notri v spalnici in na vseh vhodih.) ( veliko kampiram po italiji, tam je ogromno komarjev)
bolje je, da so palice aluminjaste, vendar šotor zasede več prostora
pri hudem vetru, se fiberglas palice zvijajo. Ko pride sunek, šotor počepne za pol metra
smile-1.gif


Robens cabin 600 je eden redkih šotrov ki prenese 120Km/h


AMPAK
sprasujem se.gif
tudi sam sem začel s poceni šotori z ebaya ( Skandika), potem pa vsakič hočeš kaj več. Šotor prodaš, dodaš 150eur in imaš boljši model. Dobiš pa lahko ugodno Outwell šotor v Merkurju zadnji teden junija (-30%). Ampak ponavadi grejo v par urah.
Pozdravljen!
A mi lahko priporočiš kakšen kam v Italiji ob morju za dužino. Do sedaj sem bil samo na Sardiniji in je bilo fajn, sedaj bi šel pa morda v kamp na celinski Italiji, pa ne vem kje se splača. Na Sardinij je kul, samo trajekt podraži dopust. Ker lahko vzamem dopust le v visoki sezoni, si pač ne morem veliko zmišljevati.
lp
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
mi smo hodili veliko v Grado , tam imaš veliko kempov. Moraš pa vedeti da morje pozabi, ker je sama umazana mivka. Bazeni pa so top.

Pa tudi v Lignano Sabbiadoro je ok. Smo šli z otroci v Guliverlandijo.

To so predvsem krajši 3 dnevni izleti.



Priporočam pa tudi jezera v Avstriji. Super varianta.