Drugi tir

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
me zanima če je kdo koga kaj podmazal da se tako zatika drugi tir
recimo že leta se govori da naj bi singapur in malezija podkupovala tajce na ne bi slučajno delali prekopa...

zanimivo... torej prizna da evropa ni tako evropska in je treba kršiti nihove predpise pa se ne zganejo? zakaj dajo kazni pri zakonodaji ne pa pri nespoštovanju določenega sodišča?

zapret mejo pa naj se jebejo
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Prvič
Bulčeva nima pravice klamfati o programih v Sloveniji, saj ni NIČ naredila v dobro Slovenije.
Drugič
Nihče ni nikogar podmazal, problem so naši nesposobni politiki in tisti na okoljskem ter prometnem ministrstvu, saj niso sposobni narediti nič, da nebi bil vmes dvom v projekt, ter korupcija

Fixed by Kamele0N...
 
Nazadnje uredil moderator:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Točka drugič je precej pomembna. Nihče se ni dobil nič (ali pa premalo) pod mizo preden se je karkoli začel delat. Ko se bodo pod mizo razdelili mio "pošteno" med vsemi vpletenimi, se bo mogoče pa tudi kaka lopata našla za na gradbisce.
Lani sem kot "laik" sodeloval pri koordinaciji adaptacije nekega dela javnega objekta. Vsak izvajalec me je najprej vprasal, koliko hočem imeti za sebe, da bo vkalkuliral v ceno. To mi je dovolj povedalo o poslovanju v slovenskem gradbeništvu v zadnjem desetletju od kar nisem več v njem. Pa je bila komaj 5mestna cifra investicije in ne 7mestna. Veš kaj se tam vprasa? Bi imel stanovanje v Monacu ali na manhatnu
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Palčki premagali velike igralce na drugem tiru

Trije največji domači gradbinci – skupina Kolektor, v kateri ima glavno besedo Stojan Petrič, Riko Janeza Škrabca in Pomgrad Stanka Polaniča – so ostali praznih rok na prvem gradbenem razpisu za drugi tir Divača–Koper.

Ptujska gradbena skupina Nival in Jurij Krč, prvi mož telekomunikacijskega T2, sta zmagovalca prvega večjega spopada za gradbene posle pri projektu drugi tir Divača–Koper.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
mutna posla počela.
No ja, "poznam" lastnika Nivala, žena je bila moja sodelavka pred leti. V krizi so gradili in je šlo, ko so nekateri drugi gradbinci propadali. Ne bi mogel rečt, da je kaj mutnega okoli...mutni so verjetno bili izpadli z navitimi cenami (dodatki za kuverte).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Če se tako velik projekt razparcelira na dovolj majhne kose, da bi se lahko manjši gradbinci prijavljali samostojno in ne samo kot podizvajalci, bi bilo to zelo pozitivno kar se tiče stabilnosti projekta, konkurenčnosti in konec koncev tudi nategovanja podizvajalcev z (ne)izplačili.
Res pa je, da je potem obvladovanje projekta za večkratnik zahtevnejše.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
8 milijonov, to še drobiž ni od celotne vrednosti projekta.
Točno tako.
Zdaj so tam en drobiž dodelili neposvečenemu, da bo raja mislila, kako bo tukaj pa čist zares vse pošteno in transparentno.
Ko se bodo sklepale pogodbe za dela vredna (par)100 mio € bodo pa, brez skrbi, le'te dobili "NAŠI", oz. "tapravi".
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
bratusek cek drugi tir.png


EU za drugi tir 109 milijonov evrov. Kje pa bomo dobili preostanek do 1,2 milijarde?