Drugi družinski

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Zame ne, jih pa poznam precej, ki jim je to višek luksuza in premium občutka. Precej je sicer odvisno od opreme in motorja, a vseeno bi jaz rekel, da je treba pogledati vsaj razred višje, če ne dva.

Po kakšnih kriterijih ocenjujem: ko se recimo usedeš v avto in zapreš vrata, postane opazno tiho. Avto ne skače po luknjah, pač pa lepo in "dostojanstveno" "kruza". Motor je dovolj močen da se ne napreza, da torej pri normalni vožnji ni ne opaziti ne občutiti kakšnega "zaganjanja". Da je vse, kar primeš (in na čemer sediš) kvalitetno na pogled in otip.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
5. apr 2015
1.325
685
113
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Svabska trojka je "deklarativno" premium ko odkljukas za 20k+ dodatne opreme zraven. Sicer so to socialna kola. Ampak leta 2020 imamo v nasi dezeli se zmeraj osebke ki verjamejo da je kaksna bembura ki jedva kaksne ksenone premore - premium vozilo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Zame ne, jih pa poznam precej, ki jim je to višek luksuza in premium občutka. Precej je sicer odvisno od opreme in motorja, a vseeno bi jaz rekel, da je treba pogledati vsaj razred višje, če ne dva.

Po kakšnih kriterijih ocenjujem: ko se recimo usedeš v avto in zapreš vrata, postane opazno tiho. Avto ne skače po luknjah, pač pa lepo in "dostojanstveno" "kruza". Motor je dovolj močen da se ne napreza, da torej pri normalni vožnji ni ne opaziti ne občutiti kakšnega "zaganjanja". Da je vse, kar primeš (in na čemer sediš) kvalitetno na pogled in otip.

Ma saj imam kar solidno opremljeno trojko F31 facelift (novonabavna 67k€) s slabimi 200 dizelskimi HPji, zdaj že 4 leta staro, ki sem jo kupil 3 leta nazaj s 30k prevoženih. Zadeva je res super od vožnje do opreme in vsesplošnega občutka ampak, da bi pa temu rekel premium, hja, ne vem no, prej ne kot ja. Zame se premium začne višje kot pri trojki, pogojno pri petici pa še to ne pri vsaki, prej pa bolj težko no. Bi se kar strinjal s predhodno omembo šestice, sedmice, i8 itd...
But hey, 100 ljudi, 100 čudi, 100 žena, 200 sisa :p
Aja pa verjamem, da je trojka z "magičnimi" 120k km lahko marsikomu hitro premuim v kolikor jo ob bok postaviš kakšnemu jajčku na 4ih kolesih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
pa sej tale "premium" spada pod "vsake oči svojga malarja".
Moj premium preskok - ko sem šel iz 5,5 let starega scenica (pri 150.000km) raje kot na novega/leto starega renaulta (za 20k€) na 4 leta staro "ljudsko vozilo" (17k€), ki je izgubilo vsaj pol vrednosti.. Pelje se drgač, ropota drgač (manj).. zadeva dela, daje dober občutek.. trkam nekam v les..

tko da zaenkrat sem z nakupom starega vozila (višjega cenovnega ranga) bolj zadovoljen kot z nakupom novega (kljub vsem komercialnim "akcijam" - garancija, zavarovanja, servisi...).. enostavno 100k km naredim prehitro
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Ma saj imam kar solidno opremljeno trojko F31 facelift (novonabavna 67k€) s slabimi 200 dizelskimi HPji, zdaj že 4 leta staro, ki sem jo kupil 3 leta nazaj s 30k prevoženih. Zadeva je res super od vožnje do opreme in vsesplošnega občutka ampak, da bi pa temu rekel premium, hja, ne vem no, prej ne kot ja. Zame se premium začne višje kot pri trojki, pogojno pri petici pa še to ne pri vsaki, prej pa bolj težko no. Bi se kar strinjal s predhodno omembo šestice, sedmice, i8 itd...
But hey, 100 ljudi, 100 čudi, 100 žena, 200 sisa :p
Aja pa verjamem, da je trojka z "magičnimi" 120k km lahko marsikomu hitro premuim v kolikor jo ob bok postaviš kakšnemu jajčku na 4ih kolesih.
Ja, zdaj pa to povej BMWju kot podjetju, kjer je vsak njihov izdelek "premium". To je tam, kamor se sami uvrščajo kot blagovna znamka. Torej premium segment. To bi moralo biti vidno tudi pri BMW seriji 1 in ne šele od BMW serije 5 naprej. Tako to je. Zdaj če ti prodajo pri BMW 1 šoder za veliko denarja... potem se je za vprašati kdo se bolj smeje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Ja, zdaj pa to povej BMWju kot podjetju, kjer je vsak njihov izdelek "premium". To je tam, kamor se sami uvrščajo kot blagovna znamka. Torej premium segment. To bi moralo biti vidno tudi pri BMW seriji 1 in ne šele od BMW serije 5 naprej. Tako to je. Zdaj če ti prodajo pri BMW 1 šoder za veliko denarja... potem se je za vprašati kdo se bolj smeje...
Kaj potem porečeš na recimo S klaso, pa plastka na armaturi vse nekaj škripa, ko se jo samo malo dotakneš?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
uf, ko se spomnim znanke pa njenih odisejad z motorjem in menjalnikom pri lexusu, definitivno raje ostanem pri škripajočem S-u...