Dražje trajno mleko..

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Samo vseeno svežega direktno izpod mukalice jaz nebi nekak... Kajtevem, mogoče kaka
huda bio/eko kmetija, ko majo mukalice v nulo servisirane, pa še takrat nebi pil z nekim
hudim nasmeškom, danes nemores bit dovolj pazljiv. Mam zraven sebe kul kmeta, ki ima
to rogovje za hobi, baje ful dobro in kvalitetno mleko, samo jaz vseeno ne upam.
redface-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Me zanima, koliko ljudi se še spomni, kak okus ima "naravno" mleko - torej neobdelano, nehomogenizirano, brez dodanega umetnega kalcija, nekih umetnih vitaminov in Q10 (kaj za
evil.gif
to sploh je)?

Spomnim se še, da sem hodila po mleko k sosedom - krave so se cel dan pasle na travniku, zvečer pa sem gledala, da sem dobila še čist frišno pomolzeno mleko. Nekaj smo ga zavreli, nekaj pa dali skisat - za kislo mleko.
Sem hotela pred časom postopek ponoviti s tovarniško obdelanim mlekom, pa je bilo še vedno tekoče, samo usmradilo se je...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
hysterical-1.gif

Jaz se še spomnim takega okusa... ko sem ga pil "direkt izpod mukalice"
hysterical-1.gif

Je pa tega čedalje manj in kot kaže bodo morali kmetje, ki imajo krave za molžo nabaviti varnostnike (krava več vredna kot zlato.press)

jej jej kam gre to...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz se ga spominjam in mi ni bil všeč, v bistvu mi je bil ogaben.
Alpsko mleko pa sem mislil da izvira iz hribovskih kmetij
bonk.gif
).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Danes sem kupil v Mercu pakungo 3,5 trajnega mleka, za 0,65 E.
Nalepko "stop inflacija" je umaknil. Torej, se že pripravlja, za novo podražitev.
10.gif