Dostava paketa - GLS

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Naročim paket (tujina), spremljam tracking preko ebaya, ki se ustavi v Orehovi vasi. Žal nikjer ne piše kdo je dostavljalec. In čakam nekaj dni, če se bo kaj zgodilo. Dobim klic, da me pošiljka čaka v lokalnem Mercatorju, ker me doma ni bilo. Ok super. Pridem domov, najdem stlačeno v nabiralniku in mislim, da je to to in mu je uspelo stlačit notri, zato niti ne grem v Mercator. Ok, moja napaka.

Dejansko je bila to neka druga pošijka, tiste prve pa še vedno nisem dobil. Čakam še nekaj dni, vidim na tracking, da je še vedno Orehova vas. Preiščem net, katera dostavna služba je tam in najdem v bližini depo GLS. Vprašam njih, če imajo slučajno pošiljko s to tracking števliko oz. na moje ime/naslov karkoli. Odgovor: sigurno nimamo ne sedaj, niti nismo imeli prej.

Začnem študirati, kaj se je zgodilo z njo in čez nekaj dni dobim klic, da me čaka pošiljka v Mercatorju. Grem tja, dobim pošiljko. Dostavljalec: GLS.

Kako je možno, da GLS o tem nima pojma, če je pa zadevo dostavil?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Kam pa si klical? Na glavni GLS al na neko skladišče?

Sicer ima GLS soliden tracking, piše kdaj gre pošiljka s kurirjem ven in kdaj te čaka ter kje če jo pustijo na pooblaščenem mestu. Če bi vpisal podatke o tracking številki v njihov portal za tracking bi videl to kar vidi referent (še vedno verjetno lahko vidiš).

Če si klical na glavno GLS linijo potem bi skoraj gotovo morali imeti podatek o pošiljki, torje se je napaka zgodil nekje med tabo in stolom oz. vnosu na drugi strani v računalnik (ti narobe prebral, on narobe razumel oz. vpisal ... se zgodi zelo pogosto pri tako dolgih številkah/šifrah).

Pa ne razumem, če si dobi klic da te čaka pošiljka v mercatorju kako da nisi šel najprej vprašat v mercator oz. v vsakem primeru?! A si kar mislil da je kurir odložil v merkatorju in potem prišel iz dolčasa nazaj pa še 1x pobral tvojo pošiljko in ti jo ponovno skušal stlačit v nabiralnik?!
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Predvsem ne razumem, da sploh kdo j... da mu kar nekje pustijo.
Če so dostava, naj dostavijo na naslov, ki je napisan. Ali pa se naj ne grejo dostave.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

gls je najslabši

dhl, pošta slo, mogoče ups pa smo končali
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
In kaj je narobe z GLS?

Do sedaj še vedno vse dobil.
Tisti dan, ko ti bodo pošiljko dostavili ( preden gre iz skladišča v Orehovi vasi ), dobiš zjutraj SMS kjer ti piše, da bo ta dan dostava, če te ne bo doma jim pa to javi.
Na njihovi strani si tudi lahko izbereš, če želiš, da ti pustijo v kakem depoju in na katerem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne dostavijo tisti dan ko napišejo, nazaj pelje v skladišče, ni listka, ne pokliče.

Slično kot DPD.

Moje izkušnje.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
jst pa kar dosti pošiljam preko GLSja. Recimo zadnji dve leti je OBČUTEN napredek. Na začetku je bil problem že pri pobiranju, sedaj pa so točni vsak dan. Dostava v SLO vedno naslednji delovni dan. Hrvaška mogoče 2 delovna dneva. Stranke so tudi kar zadovoljne. Edino kakšen predklic pozabijo narediti pred dostavo. Če stranke ni doma se zmenijo za naslednji termin ali pa dostavo na drug naslov. Dosti strank koristi tudi dostavo na "GLS Shop", to imajo nekateri OMWji in merkatorji. Pa tam potem stranka sproti prevzame.

Sem imel idejo prehoda na pošto slovenije, ampak ne vem če bom naredil to...
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Po mojih izkušnjah daleč najslabši Pošta SLO. Sploh ne dostavljajo ampak pustijo paket direktno na pošti. Poleg tega pa niti ne pustijo obvestila o paketu in lažejo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Po mojih izkušnjaš je GLS še malo v povojih pri nas... moram rečt, da se sicer fantje trudijo, ampak "pošta" razvadi folk, da te bo vedno čakal listek pa prijazna teta na šalterju, ki ti izroči paket
grin1.gif


lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.340
6.534
113
GLS ma kul opcijo, da lahko pustiš paket v bigbang poslovalnicah...

verjamem pa, da je na vaseh problem, s katerokoli dostavno službo iz dokaj logičnega razloga.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
V bistvu v vaseh se problem obrača, v moji "vasi" so z marcem ukinil redno poštno poslovalnico, poštar pripelje po novem pošto iz "velemesta" in dostava ki je bila prej jutranja je sedaj že skoraj popoldanska.

GLS po drugi strani pokliče prej in mi dostavi če sem doma oz. pusti v mercatorju (ali pa kje drugje če se zmeniš). Mene to ne moti ker itak če me ni doma lažje grem v mercator ki je odprt cel dan kot pa v lokalno "pogodbeno pošto" ki ima urnik samo za penzionerje.

So pa slovenske štacune in ostali ki pošiljajo preko GLSja (in podobnih) za ubit. Noben ne da GSM številke ali maila (GLS in DPD vem da te lahko obvestita o dostavi tudi po mailu), tako te kurir jasno ne more prej poklicat. Da bi tebi štacuna dala tracking števillko je pa pri nas očitno še vesoljska znanost (oz. jo oni dojemajo kot nepomembno številko).

No da težim dalje, pošta slovenije postaja vedno dražja in vedno bolj nedosopna. GLS pa vedno bolj dostopen in vecno bolj poceni. 1 + 1 = ? (očitno se nekateri ne zavedajo da je trg poštnih storitev v sloveniji po novem odprt in bo trg določal kdo naj še deluje in kdo ne)
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
No da težim dalje, pošta slovenije postaja vedno dražja in vedno bolj nedosopna. GLS pa vedno bolj dostopen in vecno bolj poceni. 1 + 1 = ? (očitno se nekateri ne zavedajo da je trg poštnih storitev v sloveniji po novem odprt in bo trg določal kdo naj še deluje in kdo ne)

+1
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik igi pravi:
jst pa kar dosti pošiljam preko GLSja. Recimo zadnji dve leti je OBČUTEN napredek. Na začetku je bil problem že pri pobiranju, sedaj pa so točni vsak dan. Dostava v SLO vedno naslednji delovni dan. Hrvaška mogoče 2 delovna dneva. Stranke so tudi kar zadovoljne. Edino kakšen predklic pozabijo narediti pred dostavo. Če stranke ni doma se zmenijo za naslednji termin ali pa dostavo na drug naslov. Dosti strank koristi tudi dostavo na "GLS Shop", to imajo nekateri OMWji in merkatorji. Pa tam potem stranka sproti prevzame.

Enake izkušnje imamo pri nas. Fantje se zelo potrudijo, ker se jim kakršnakoli pritožba pozna direktno na plači. Do sedaj smo imeli v dveh letih mogoče dva incidenta, ki sta bila po klicu na center bliskovito rešena. Medtem ko je pošta tako okorna, sploh pri reševanju reklamacij, da je joj.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Men se zdi da imajo vsi vsega po malem v napakah, vecina na paketu oz papirju ki je dostavnica nikol ne pise bog nedaj telefonska stevilka, vrjetno sparajo.

Nazadnje sem dobil od poste papircek v kaselcu da nas dopoldne ni bilo doma pa sva bila dva.

V ljubljani vceraj na vicu oddano pismo, danes bognedaj da bi prispelo za bezigrad.

Posiljke nevem kako nevejo kje so in kako kam prispejo ce pa imajo privat vsi sledilce v avtih in tocno vedo kdo je kje, naceloma se voznikom tudi pri privatnikih gre da cimvec oddela ker je placan po akciji, pa vseeno posiljke rabijo nevem koliko casa ijn ce sploh.

Ok jih jebe zgleda logistika, ampak kako ce je pa dans vse elektronsko in zelo azurirano glede podatkov kje je kaj in kje se nahaja????
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
KSZ

Jaz vedno dobim naslednji dan, do zdaj ni bilo nobenih težav, vedno korektno. Tako GLS, kot DPD, najbolj zadovoljna za enkrat sem z DHL, pa še to na račun kurirja ki je res ok, pokliče približno 2 uri prej, se drži dogovorjene ure...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
ksz
na mejl sem dobil tole od DHL (z naslova vendas.ca1@razera-rs.com.br>)
Citat:



Sehr geehrter Kunde,

die Sendung zur Bestellung 18491539054905189153 wurde an das Logistikunternehmen übergeben und wird voraussichtlich am 25.03.2015 zugestellt.

Über die nachfolgende Verlinkung werden weitere Informationen zu Ihrer Sendung ausgegeben: 18491539054905189153.

Mit freundlichen Grüßen,
Ihr DHL Team

Predvidevam da je nek spam ali pa kak virus za linkom, ker od njih ne pričakujem nič