Tušmobil in drugorazredni uporabniki

E2k

Zelenc'
20. jan 2014
4
0
1
Denes sem ugotovil da ima Tušmobil:
- ali popolnoma nesposoben IT
- ali pa polovico prebivalstva za drugorazredne (glede na to da naj bi bili ITjevci pametni, se nagibam k drugi možnosti).
Zgodba:
Uporabnik Tušmobila sem praktično od začetka delovanja, najprej kot predplačnik, potem pa sem prešel na naročnino. In lani mi je potekla vezava. Pogledal sem ponudbo in na Tušmobilovi spletni strani našel primeren aparat. Grem v Tušmobilovo poslovalnico (neorginalno, prodajalec je pogodbenik oziroma ima franšizo). Vprašam za moj aparat in dobim odgovor da ga ni na zalogi in ga tudi ne more naročiti. OK, bom počakal. Enkrat konec leta grem spet vprašat, isti odgovor. Prejšnji teden grem spet vprašat, spet isti odgovor. Zadeva se mi je zdela čudna, zato sem poklical Tušmobilovo 080373333. Odgovor? V nekaterih centrih so na zalogi. Vprašam za podaljšanje pogodbe, ni problema. Naslednji dan klic iz "moje" poslovalnice da me aparat čaka. Za pultom isti prodajalec kot vedno in mi potoži da jih je pošteno slišal zaradi mene, pa nič kriv. Kje je hec? Pokazal mi je njihov obrazec (na laptopu) kjer je lahko druge aparate označil za naročilo, mojega pa ne. Je pa tudi povedal, da se je to že večkrat zgodilo, predpostavljenim je tudi predložil printscreene. In sedaj me zanima, ali je nesposoben IT ki ne more zagotoviti da bi v vseh poslovalnicah (mene kot uporabnika en K.ac briga ali je njihov center ali pogodbenik) imeli ISTE podatke? Ali je pogodbenik "drugorazredni" prodajalec ali pa smo "drugorazredni" uporabniki Tušmobila ki ne moremo do željenih aparatov kljub stalnemu oglaševanju na spletu zato ker je v našem kraju "drugorazredni" pogodbeni prodajalec (z vsemi oznakami Tušmobila, kupec ne more vedeti ali je "original" ali pa "drugorazredni"? Tušmobil, ob takem odnosu bom pri naslednji vezavi krepko premislil komu bom plačeval za usluge - res nočem biti "drugorazredni", moj denar je vreden enako kot od tistih ki imajo v svoji bližini "prvorazredni" Tušmobilov center.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sem navajen obratne zgodbe (tako pri Simobilu kot Tušmobilu) - da pokličeš v 'uradno' poslovalnico, povprašaš po modelu in ti rečejo, da ga trenutno ni, da ga nima noben posrednik, ter da bo za počakat teden, dva... Da niti sami ne vedo koliko časa. Pa vseeno vzamem v roke telefon, pokličem naokoli in najdem telefon pri tolikih posrednikih, da lahko še barvo izbiram
tongue-1.gif


(Mimogrede - zakaj si naredil nov nick samo zaradi tega posta?)
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Močno dvomim, da je problem v tem, da bi bil kdo "drugorazredni" ampak je bil vrjetno kak glitch v določenem programu za rezervacijo in se posledično ni dalo rezervirati tega aparata. Če je bila res napaka bi lahko prodajalec poslal tudi kak mail ampak težko komentiram, ker ne poznamo še ostalih dejstev, razen tega da si zaradi tega močno užaljen in se počutiš drugorazrednega...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tušmobil je tudi sicer še vedno drugorazreden.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
kupil sem modem za mobilni internet in sem razočaran, prenos 15kb/s v selnici ob dravi,
kaj naj kupim simobil modem, ima boljšo pokritost ali ne,

hvala in lp
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da ne boš mislil, da je v centru mb kaj bolje

sicer mal off:
kadar sem v MB, stacioniran na Koroški nimam problemov, data lepo dela - wifi hotspot pa gasa...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
kaj misliš da ima simobil boljšo pokritost ali ne, za selnico predvsem me zanima

Ta zadeva je je žal nedorasla, če ne vidiš oddajnika in nisi blizu... pa še potem šteka, če je gužva.

Selnica je boga, ker hodim tja, simobil ni nič boljši, slab signal proti Fali.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz rabim signal v črešnjevec ob dravi, potem z simobil ne bom kaj na boljšem, mobitel pa ima drag modem (za nekaj dni na leto) , si kaj testiral z mobitel modemom

hvala in lp
 

E2k

Zelenc'
20. jan 2014
4
0
1
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
Močno dvomim, da je problem v tem, da bi bil kdo "drugorazredni" ampak je bil vrjetno kak glitch v določenem programu za rezervacijo in se posledično ni dalo rezervirati tega aparata. Če je bila res napaka bi lahko prodajalec poslal tudi kak mail ampak težko komentiram, ker ne poznamo še ostalih dejstev, razen tega da si zaradi tega močno užaljen in se počutiš drugorazrednega...

In kakšna dejstva še rabiš?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
kupil sem modem za mobilni internet in sem razočaran, prenos 15kb/s v selnici ob dravi,
kaj naj kupim simobil modem, ima boljšo pokritost ali ne,

hvala in lp

A nebi ti raje naredil to, kar sem ti napisal v sosednji temi in potem jamral? Ker si samo še en uporabnik več, ki nima pojma o razliki med 2G in 3G, potem pa je operater kriv da dela počasi
tongue-1.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
sem poskusil tudi to, ko skeniras omrežje ima opcijo gsm in 3G in ni razlike, morda za nekaj kb/s, hvala vseeno
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
kupil sem modem za mobilni internet in sem razočaran, prenos 15kb/s v selnici ob dravi,
kaj naj kupim simobil modem, ima boljšo pokritost ali ne,

hvala in lp

A nebi ti raje naredil to, kar sem ti napisal v sosednji temi in potem jamral? Ker si samo še en uporabnik več, ki nima pojma o razliki med 2G in 3G, potem pa je operater kriv da dela počasi
tongue-1.gif

A nisem že jas vse probal? :) ko sem menjal od simobila pa je delalo.

Tuš je bolj za špecerijo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Preobremenjen in zastarel oddajnik...

Kaj naj še naredim :)