Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Kavarna Cafetino v stari Ljubljani jih ima pa mislim da tudi Illy v btcju (kristalna plača).
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Philips ep 5400 je za kupit? Pri severnih sosedih je cenejsi in na zalogi....
Kok so cene? Zdele za slo je res problem z dobavami.

Čekn za foro 32xx serijo, sej isti k pač ima manj napitkov v programu.

Drugače pa čist tko, DeLonghi ma zdele jesen launch novih modelov, res obetajo v smislu price/performance. (cca 450€)


delonghi.jpg
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Kok so cene? Zdele za slo je res problem z dobavami.

Čekn za foro 32xx serijo, sej isti k pač ima manj napitkov v programu.

Drugače pa čist tko, DeLonghi ma zdele jesen launch novih modelov, res obetajo v smislu price/performance. (cca 450€)


Poglej priponko 47811
Kaj več informacij glede novih mašin? Sem zelo zadovoljen z njihovo in me zanima v čem bodo boljše?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Mal še skrivajo, bolj vidim "nov sistem za mleko", podobno kot Philips, tipke na vrhu itd. Za kaj bolj konkretnega bo treba mal počakat, upam da dobim na test, z staro DeLonghi sem res zadovoljen.

Kar mam info:

Magnifica Evo - Coloured icons for 5 direct recipes (espresso, coffee, cappuccino, myLatte, hot water), drip-tray with extractable dishwasher-safe grid, 220ml milk carafe, LatteCrema System, automatic cleaning function, black
 
Fantje, k ste že tule......počasi ga bom tudi jaz menjal. Sicer na ročko (predvsem zaradi dimenzij) in če boste dodali bom zlo hvaležen.
Gledal sem bolj ozke variante, sicer
delonghi dedico
lelit anna, grace/victoria , pogojno kate
gaggia classic pa carezza deluxe

predvsem pa mi je v očipadel novi kitchenaid, ki pa žal zaenkrat pri nas ni na voljo. Ima kdo kake info o tejle zverinici? Zgleda okej, cenovno nekje med lelitom in deloghijem. Bi bil pa vesel informacij kako je s kakimi mehčali za vodo (pri gaggii, delonghiju to ni težava)

 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Fantje, k ste že tule......počasi ga bom tudi jaz menjal. Sicer na ročko (predvsem zaradi dimenzij) in če boste dodali bom zlo hvaležen.
Gledal sem bolj ozke variante, sicer
delonghi dedico
lelit anna, grace/victoria , pogojno kate
gaggia classic pa carezza deluxe

predvsem pa mi je v očipadel novi kitchenaid, ki pa žal zaenkrat pri nas ni na voljo. Ima kdo kake info o tejle zverinici? Zgleda okej, cenovno nekje med lelitom in deloghijem. Bi bil pa vesel informacij kako je s kakimi mehčali za vodo (pri gaggii, delonghiju to ni težava)


Dedica je drugače super igrača, ampak uporablja "pressurised" ročko in je v prvi vrsti namenjena e.s.e. blazinicam. Čisto druga zadeva, kot ostalo, kar si napisal. No, saj je tudi cena čisto drugačna:) Z malo predelave se pa da ven dobit čisto soliden espresso. Lelit Kate je pa aparat z odličnim razmerjem cena/zmogljivost. Ga ima bratranec in se res super obnese.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
To sam nabav, pri nas novš bliz pršu, mogoče mogoče za Black Friday.
Evo, aparat pridno dela kave. Zadovoljni, je pa glasnejši pri kuhanju kot aparati na kapsule. Za štart kupil še 1kg julijus meinl kave za 9.99€, do sedaj so jo vsi pohvalili.
Je pa aparat v trgovini s police dražji za 50€, kot pa rezerviran preko spleta....
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Ksz

Avtomat za kuhanje kave, enostavno čiščenje in dokaj hitro kuhanje kave (da skuha 10 kav enako ali hitreje kot đezva na indukciji).
Predlog?
džezve na indukciji pri 10ih kavah hkrati pomoje ne prehiti noben avtomat.. naš si "vzame" cajt, da zmelje, spusti vodo skoz, odstrani ostanek, spet zmelje...

je pa plus - da lahko kuhas vsakemu kavo kakor si jo želi..
 
  • Všeč mi je
Reactions: XSIDE