Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 
Dajte malo napišite sledeče in kje se kupi: KATERA KAVA V ZRNJU VAS JE SEZULA ? Torej ne pišite o kavah, ki sicer jim ni , kaj očitati, pišite o tistih, ki so se vam res zdele fenomenalne in morda še ceno zraven na kg ?


jaz jih sicer v zrnju ne kupujem, kupujem pa mlete. Segafredo, lavazza, illy, kolega pije rjav mationni, pellini občasni kak kimbo za zmešat....ti se gibljemo, nabavimo različne okuse, mam asi potem to meša, ker so ji ita kave premočne, jaz osebno prisegam na cialde ese in sicer illy, oz segafredo. Bi pa grozno rad probal pelinni ese kapsule sam so težko dobavljive. Kave se nabavljajo ko so znižane ( tudi do -50 %)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
jaz jih sicer v zrnju ne kupujem, kupujem pa mlete. Segafredo, lavazza, illy, kolega pije rjav mationni, pellini občasni kak kimbo za zmešat....ti se gibljemo, nabavimo različne okuse, mam asi potem to meša, ker so ji ita kave premočne, jaz osebno prisegam na cialde ese in sicer illy, oz segafredo. Bi pa grozno rad probal pelinni ese kapsule sam so težko dobavljive. Kave se nabavljajo ko so znižane ( tudi do -50 %)

Lavazza Gold.
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Gledal sem par testov in zadeva je zelo obsežna. Je pa težko posploševati, saj ima vsak svoj okus. Tudi, če imaš isto kavo je lahko produkt različen, saj je odvisno tudi od grobosti mletja. Potem pa je tukaj še mešanica raznih sort kave in od tega kako je pražena.

Za začetek bom nastavil mlinček na sredino, vzel bom srednje praženo kavo in mešanico 60-80% Arabice in preostanek kave Robusta. Lavazza Gold in Lavazza espresso perfetto. Kasneje pa sprobam še kaj drugega (Illy 100% Arabica).

Ko bo trenutna kriza mimo bom šel pogledat še sem https://www.eduscho.at/
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Hej, pred pol leta sem nabavil tega illy x 7.1 al kaj je že v Mercatorju, sedaj pa hudič v času koronakrize ne peni več mleka. Iz tiste cevčice prihaja čisto malo pare in vedno slabš je. Sem poskusil spucati zadevo pa je enako. Ima kdo kakšno idejo, če pa ne bi pa tudi prosil, če ima kdo slučajno račun za to zadevo, ker ga seveda ne najdem in me znajo zezati pri reklamaciji. :jok:
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Probaj z kisom sprati kamen, ali pa z namenskimi tabletami........

Reklamacije po mojem ne bodo priznali, ker čiščenje kamna je del obratovanja.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Če kuhaš različno kavo redno potem so žal kapsule edina logična rešitev.
Na koncu nabavil Nespressov Citiz, pa trenutno na Lavazzinih kasulah. Colombia je super, Arabica mi ni tako OK; Decaf je korekten. Bo treba še kaj sproba. A je kdo zasledil, kje imajo od Illyja kapusle za Nespresso? Illy jih sicer ima, pri našem uvozniku in na Tuttocapsule jih ni.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Mojega Philipsa Senseo preselil v novo pisarno, za doma pa nabavil Saeco (Philips) PicoBaristo (ne DeLuxe, ni potrebe)... Pa da vidimo kako se bo obnesel...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Jaz sem vzel maja PHILIPS EP5331/10 in sem zaenkrat zelo zadovoljen, glede na uporabo se bo hitro povrnil napram prejšnjemu dolce gusto.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Js sem vzel na edigital za 490€ v akciji. In ja ima keramični mlinček sodeč po uradni strani: https://www.philips.si/c-p/EP5331_10/series-5000-popolnoma-samodejni-espresso-kavni-aparati

Je pa potrebno klikniti za več informacij.

1594146542441.png




1594146503405.png
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.567
6.174
113
Mojega Philipsa Senseo preselil v novo pisarno, za doma pa nabavil Saeco (Philips) PicoBaristo (ne DeLuxe, ni potrebe)... Pa da vidimo kako se bo obnesel...

Kakšna pa je sploh razlika med temi Saeco modeli, recimo Picobaristo ali Xelsis? Na prvi pogled bi rekel, da je najbolj v tem, da recimo dražji model lahko pripravi več različnih kav. Predvidevam da so mlinček, črpalka in ostali mehanski deli enaki pri vseh teh boljših modelih?
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Zdravo, nekajkrat sem prebral to temo, pregledal nekaj videov o kavnih aparatih, primerjal modele in se izgubil v sveh teh modelih, med katerim ni bistvene razlike v cenovnem rangu med 300-600€. Za cca 6-10 kav na dan, kavo z mlekom, dolgo brez, kakave za otroke, čaje...
Na koncu se mi je pokazal ta Gaggia izdelek..vizualno se mi zdi vredu, cena tudi, znamka Gaggia oz. ... ponovno Philips. Kako se vami zdi
Ali kar kakšen De Longhi model izberem, recimo ta https://www.harveynorman.si/kavni-aparat-delonghi-ecam-23-460-s ?
Tudi ta Siemens bi opravil nalogo, vsaj tako se mi zdi
 
Nazadnje urejeno: