Domači avtomati za kavo

Dajte malo napišite sledeče in kje se kupi: KATERA KAVA V ZRNJU VAS JE SEZULA ? Torej ne pišite o kavah, ki sicer jim ni , kaj očitati, pišite o tistih, ki so se vam res zdele fenomenalne in morda še ceno zraven na kg ?

jaz jih sicer v zrnju ne kupujem, kupujem pa mlete. Segafredo, lavazza, illy, kolega pije rjav mationni, pellini občasni kak kimbo za zmešat....ti se gibljemo, nabavimo različne okuse, mam asi potem to meša, ker so ji ita kave premočne, jaz osebno prisegam na cialde ese in sicer illy, oz segafredo. Bi pa grozno rad probal pelinni ese kapsule sam so težko dobavljive. Kave se nabavljajo ko so znižane ( tudi do -50 %)

Janez40

Majstr
12. jul 2016
757
627
93
jaz jih sicer v zrnju ne kupujem, kupujem pa mlete. Segafredo, lavazza, illy, kolega pije rjav mationni, pellini občasni kak kimbo za zmešat....ti se gibljemo, nabavimo različne okuse, mam asi potem to meša, ker so ji ita kave premočne, jaz osebno prisegam na cialde ese in sicer illy, oz segafredo. Bi pa grozno rad probal pelinni ese kapsule sam so težko dobavljive. Kave se nabavljajo ko so znižane ( tudi do -50 %)
Lavazza Gold.

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
843
1
18
Gledal sem par testov in zadeva je zelo obsežna. Je pa težko posploševati, saj ima vsak svoj okus. Tudi, če imaš isto kavo je lahko produkt različen, saj je odvisno tudi od grobosti mletja. Potem pa je tukaj še mešanica raznih sort kave in od tega kako je pražena.

Za začetek bom nastavil mlinček na sredino, vzel bom srednje praženo kavo in mešanico 60-80% Arabice in preostanek kave Robusta. Lavazza Gold in Lavazza espresso perfetto. Kasneje pa sprobam še kaj drugega (Illy 100% Arabica).

Ko bo trenutna kriza mimo bom šel pogledat še sem https://www.eduscho.at/

Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
2.779
505
113
Hej, pred pol leta sem nabavil tega illy x 7.1 al kaj je že v Mercatorju, sedaj pa hudič v času koronakrize ne peni več mleka. Iz tiste cevčice prihaja čisto malo pare in vedno slabš je. Sem poskusil spucati zadevo pa je enako. Ima kdo kakšno idejo, če pa ne bi pa tudi prosil, če ima kdo slučajno račun za to zadevo, ker ga seveda ne najdem in me znajo zezati pri reklamaciji. :jok:

matofill

Fizikalc
18. sep 2008
2.993
98
48
Probaj z kisom sprati kamen, ali pa z namenskimi tabletami........

Reklamacije po mojem ne bodo priznali, ker čiščenje kamna je del obratovanja.

Guinness

Guru
2. jul 2008
2.779
505
113
Bom poskusil ampak zadeva res ni toliko stara in naj bi javila če je zabita z vodnim kamnom. Bom pa vseeno poskusil ja.

bertoncl

Fizikalc
4. jun 2015
1.000
98
48
Je pa tale klasika dobra, ampak vsak dan se mi nebi dalo zafrkavati na roke.
Jaz imam tega (DeLonghi dedica EC 685.M), zelo simple in zelo efektivna stvar. V Avstriji se dobi za okrog 150€. Če se ti ne da hecat z mletjem in tlačenjem kave, lahko uporabljaš tudi E.S.E. kavo in se super obnese.

SJTV1

eV12
18. jul 2007
17.086
394
83
www.adriamedia.si
Če kuhaš različno kavo redno potem so žal kapsule edina logična rešitev.
Na koncu nabavil Nespressov Citiz, pa trenutno na Lavazzinih kasulah. Colombia je super, Arabica mi ni tako OK; Decaf je korekten. Bo treba še kaj sproba. A je kdo zasledil, kje imajo od Illyja kapusle za Nespresso? Illy jih sicer ima, pri našem uvozniku in na Tuttocapsule jih ni.

Nazadnje urejeno: