Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Sem vzel tole. Pogledal par testov in mislim, da nisem udaril mimo.


Poznam, da je Philips prevzel Saeco, je bil sicer v ožjem izboru, ampak me je odvrnilo mnenje, da je komplicirano čiščenje in vzdrževanje. Potem sem še odpisal kapsule in odločitev ni bila več težka za tak denar.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ponavadi imaš pri vseh teh z mlinčkom opcijo uporabe mlete kave, ki jo usuješ z dozirnikom direktno skozi loputo na vrhu v samo kuhalno enoto. Tako da teoretično imaš opcijo da ti mašina vmes naredi neko drugo kavo (brezkofeinsko) kot pa imaš noter v posodi izbrano.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
No, to. Samo kolikor brskam, redkokje kaj takega piše. A Siemens to ima?
Na koncu bom zaradi tega pristal spet na kapsulah ...
po sliki sodeč (iz linka zgoraj) - ima.. to so tista vratca v zgornjem desnem delu slike. Tud moj Saeco to ima - je pa res, da nikoli nisem uporabil.. tko da pomoje je to že kar "standard" pri avtomatih tega ranga
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Philips/Saeco vem, da imajo, saj to posebej piše v navodilih. Ta model pa nisem preverjal, pri meni bo šel 100% na zrna, saj mi je to pomembno. Če hočeš 100% brezkofeinsko potem so kapsule najbolj enostavna rešitev ali pa posebna mašinca, da se kava ne meša.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Res je, prav žalitev za kavo je to :evil: Smo pa se ravno zadnjič pogovarjali kakšno sranje je ta brezkofeinska kava, čez kakšne vse postopke to gre da se izloči.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Philips/Saeco vem, da imajo, saj to posebej piše v navodilih. Ta model pa nisem preverjal, pri meni bo šel 100% na zrna, saj mi je to pomembno. Če hočeš 100% brezkofeinsko potem so kapsule najbolj enostavna rešitev ali pa posebna mašinca, da se kava ne meša.

kot rečeno imam tega "z luknjo" za mleto kavo.. od kar ga imam te funkcionalnosti stroja še nisem uporabil.. tud kavo v zrnu kupiva vedno 1kg - pa popijeva do konca... Še nisem naletel na tako slabo kavo, da bi vrgel stran
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Vsak ima svoj okus in želje. Nekdo pa pač celo življenje pije samo iz đezve.

Obstajajo pa lahko zdravstveni razlogi, da izbereš brezkofeinsko kavo. Zakaj bi se odrekel pravi kavi in posledično stari navadi, če imaš to alternativo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Te fore z brezkofeinsko kavo tudi jaz ne razumem, ki sem kave ozdravljen in coffe free že nekaj let. saj bistvo kave je glih kofein, tako kot čaja tein. Pol je boljše cenejšo Divko pa Projo pit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Dajte malo napišite sledeče in kje se kupi: KATERA KAVA V ZRNJU VAS JE SEZULA ? Torej ne pišite o kavah, ki sicer jim ni , kaj očitati, pišite o tistih, ki so se vam res zdele fenomenalne in morda še ceno zraven na kg ?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Vsak ima svoj okus in želje. Nekdo pa pač celo življenje pije samo iz đezve.

Obstajajo pa lahko zdravstveni razlogi, da izbereš brezkofeinsko kavo. Zakaj bi se odrekel pravi kavi in posledično stari navadi, če imaš to alternativo.
Točno tako. Če imaš kavo rad, a recimo več kot ene kofeinske na dan ne smeš, ali pa ti ni fajn, če jo piješ popoldan/zvečer, pač kako brez spiješ. Ljudje na kavo različno reagirajo. Jaz lahko turško ali espresso pijem ob 10 zvečer, pa bom mirno spal, poznam pa ljudi, ki jim popoldan samo omeniš kavo, pa ne spijo celo noč.
Dobre brezkofeinske so boljše od slabih kofeinskih.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Sam uporabljam sedaj drugo leto srebrno verzijo DeLonghi Magnifica 22110. KLIK

Meni je všeč. Ima prostor za zrnje, lahko pa tudi mleto daš notri (za vsako šalco posebej). Naredi kratki espresso, dolgo kavo, za penjenje mleka ima samo ročko, ki jo na koncu le obrišeš in splakneš nastavek. Kuhalna enota se vzame ven in namoči, malo obrišeš in posušiš. Občasno je dobro par delov enote namazati z mastjo.

Nam je super, draga ni bila, je pa na koncu marsikaj odvisno od zrnja, to pa ima rad vsak po svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi