Dodatna obdavčitev luksuznih vozil

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Si prepričan, da da delodajalec še kaj zate za zdravstvo? Mislim, da temu ni tako.

Eni pa živite v zablodi ..

Lej, to ni nobena zabloda, nisem vedel, ker me niti slučajno ne zanima, zdelo se mi je, da je bilo nekoč nekaj na to temo povedano, ko so te prispevke premetavali, da bi bruto plača zgledala višja.
Na firmi ne morem vprašati, ker mi ne plačuje nič od zgoraj naštetega. Za vse sem samoplačnik - občan ( a se tko reče) in vsak mesec zgine z računa določena vsota, ki se mi niti ne zdi tako grozljiva. Dohodnino mi zračunajo glede na prilive iz podjetja, ki je v Španiji, dodajo še dobiček in to je to.
Pri ženi vidim na plačilni listi, kar si naštel in spet je to to.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
OK, ni zabloda, je pa neifromiranost, ki jo država izkorišča, da ljudkje ne bi ugotovili, da niso krivi škrti delodajalci, ampak da država večino pobere.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Vsi vemo, da je to zgolj dobrikanje sindikalistom s ciljem kupovanja njihove podpore za vsesplošno varčevanje in da kakšnega velikega izplena ne bo.

Lahko pa bi recimo spremenili DMV - enako kot sedaj se plača ob 1. registraciji v Sloveniji, 10% za bruto vrednost nad 40.000€.

Sedanji eko vidik DMVja pa zamenja letna taksa ob registraciji, glede na izpuste. Recimo 3€ za vsak gram CO2 nad 100g, 30% pribitek za dizle, 100% pribitek za tiste brez filtra trdnih delcev, 30% pribitek za EURO4, 60% za EURO3...

Cifre si seveda zmišljujem but u got the point

Tega si pa ne upajo - tudi zato, ker bi to teplo tiste, ki si ne morejo privoščit novega avta ...
Čudno. Zgoraj so bili predlogi, da kar je nad 150g (ali kolikorkoli že), da je treba vse rabljene avte ob registraciji šutnit za 3 jurje evrov. Kako si upa neekološko vozit v tistih garah, a ne? To, da ob proizvodnji avta se naredi toliko škode kot je cel avto v celem življenskem obdobju ne izpuha ven, nikogar ne zanima. Važno, da smo ''ekološki''.
hysterical-1.gif

Vsi ležeči policaji ki jih vidiš in greš čez nje so postavljeni zaradi ekologije!
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Dizle je treba dodatno obdavčiti, ker svinjajo okolje bolj od bencinarjev (in ne, CO2 ni onesnaževanje ampak davek na neumnost politikov tega kontitenta).

Dizli namreč v okolje spuščajo trdne ogljikove delce (po domače, saje), ki so kancerogeni. Ne boš verjel, ampak večina dizlov na cesti nima filtra trdnih delcev. In ja, bencinarji tega ne počnejo.

Poleg tega nam Evropa že spet grozi z nevemkakšnimi zajebanimi ukrepi, če ne bomo že enkrat začeli goljufati pri števcu trdnih delcev v zraku na Vošnjakovi, ker ti pač škodujejo zdravju.

Da dizelsko gorivo ni po defaultu dražje, in bolj obdavčeno od bencina, je okoljevarstvena svinjarija prve vrste.
smirk-1.gif

To je pa zato, ker se je treba vozit z avtom po LJ namesto z avtobusom. Jankovič MORA zapreti center mesta!
Nujno mora zapreti od Tivolske proti centru (da se iz Tivolske ne da priti v center), potem mora zapreti do prvega semaforja, kjer se na Aškerčevi zavije levo v center. Pa da se iz ceste Trg Osvobodilne Fronte ne da priti v center, pa seveda iz Tržaške.
Center LJ bi morali nujno zapreti, in seveda narediti več P+R parkirišč. V center LJ pa imajo dostop taxiji, dostavljalci, pa še kdo. Lahko ga imajo tudi drugi, vendar morajo za to plačati. Tista parkirišča P+R bi bilo res dobro povečati. Recimo Dolgi most je vsak dan nabito poln.

žabica ne boš verjel, ampak slovenija ni samo ljubljana

žabica si lahko ti!
stupid-1.gif

Kolikor vem je bilo govora o Vošnjakovi ulici v LJ in zato sem napisal tisto kar sem.
Zgleda, da nisi niti vsega prebral kar sem napisal, ker če bi ne bi komentiral! Drugič pa preberi post do konca, preden kaj blekneš ven!
stupid-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Jah, avtomobilski sindikati v ZDA so tudi precej let težili in niso popustili niti za mrvico. No, sedaj delavci delajo isto za pol plače prej. Fajn ne? Za vse bo prišel čas in počasi vsi sprejemajo dejstvo, da denarja za plačevanje vseh socialnih storitev enostavno ni več. Smo dve leti preživeli na istem nivoju z zadolževanjem, ampak pipica za to se zapira.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:Jaz se zjutraj popolnoma brez sramu pogledam v ogledalo, ker NIKOMUR ne želim dodatnega davka.

Ga jaz tudi ne - se pa zavedam, da brez ne bo šlo, ker edine resne rešitve, torej takojšnje korenite reorganizacije JU z odpravo enotnega plačnega sistema, kakršen je, velikimi odpuščanji, spremembo sistema javnih naročil (ali odpravo) in posegi v način financiranja občin, pač ne more biti, ker že za teh par % sindikati skačejo v luft, pa napovedujejo zlorabe referendumov in nevemkajševse ... Kaj misliš, da bi se zgodilo, če bi udarili pravo reformo ?
Jebiga, folk se pač noče sprijaznit z dejstvom, da smo živeli preko svojih zmožnosti ... In ene bo zelo, ene manj, ene pa sploh ne bolelo, ko bo treba pristat na trdnih tleh.

Važno da so tej isti sindikati stalno skakali, ko je Pahor hotel kaj sprejeti. Že res, da tisti zakoni niso bili popolni, so pa bili vsaj en korak, da bi bilo danes lažje. Oni pa so heeebali v glavo in vse je šlo na referendum in ni šlo skozi. Zdej pa majo.
stupid-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Nič niso naredili...kdor nasede pompu pokojninske reforme pa bo vse dobro je....konkretno čez les.

Oboje sem bil za, vendar se zavedam, da bi bli vplivi letos, pa tudi še naslednje leto minimalni in pri trenutnih dejanskih primankljajih kaplja v morje.

Pahorjeva vlada, bi morala takoj v štartu že v rahle varčevalne ukrepe in ciljat na 2015 ali pa 2016 z izravnanim proračunom, pa tega tudi pogledali niso (razen, to, da so lani obljubili EU, potem pa lahkotno "pozabili"). Pokojninsko reformo, malo delo in take zadeve, se bi potem lahko šel nadalnja leta (saj se bo trenutna vlada tudi morala it). Bistvo kot prvo pa je da znižaš porabo in nehaš viševat vsote za obresti, ki bodo kmalu absurdne za našo bogo državco.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pa kaj se norca delajo,spet dodatne obdavcitve? A ni dost da jim plačam vsako leto 2.500€ zato da je avto sploh na cesti, kje so sele stroski goriva , vzdrzevanja etc...

Pa DMV, pa DDV, pa PDV, pa še MDV pa še ene 3 nej si zmisljo.

Cez 1-2 leti bo Slovenija kot Grčija, same pizdarije bodo ratale.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne morem si kaj, ampak če ti je 2500 EUR preveč si kupi cenejši avto. V nasprotnem primeru pak imaš denar torej tudi prispevaj...
Saj vem, da je hudo, ko čapce z odsluženimi karjolami z 2500 kubiki in več cepijo za zavarovanje in cestno takso, da ti cvilijo kot mladi prašički.
Pač kupi avto svojim zmožnostim primerno...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Ekola, tudi uradno: http://24ur.com/novice/sloveni...premicnine.html

"Uvaja pa se še dodatna davčna obveznost iz naslova davka na motorna vozila, in sicer v obliki pribitka k davku za osebna motorna vozila s prostornino motorja nad 2500 kubičnih centimetrov. Višina dodatne davčne obveznosti je odvisna od prostornine motorja motornega vozila in je določena progresivno.

Dodatna obremenitev se bo obračunavala za vozila, ki bodo prvič registrirana v Sloveniji po uveljavitvi zakona. Pribitek se bo obračunaval od enake davčne osnove kot običajni davek na motorna vozila, zanj bodo veljale enake davčne oprostitve in možnosti vračila kot za običajni davek na motorna vozila. Pribitek bo prihodek državnega proračuna."
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne morem si kaj, ampak če ti je 2500 EUR preveč si kupi cenejši avto. V nasprotnem primeru pak imaš denar torej tudi prispevaj...
Saj vem, da je hudo, ko čapce z odsluženimi karjolami z 2500 kubiki in več cepijo za zavarovanje in cestno takso, da ti cvilijo kot mladi prašički.
Pač kupi avto svojim zmožnostim primerno...


Realno gledano avto ni drag, star je 5 let ampak placujes pa se vedno kot da je "vreden" , to me moti. Če se ze grejo neko obdavcitev luksuza,naj se grejo pri tistih ki si privoscijo luksuz, torej ki kupi novo X5 , Q7 , Aston Martina, etc...namreč zame je luksus ce si kupis nov avto za 100k€ + , če pa si nekdo kupi rabljen avto ki je star naprimer 2-3 leta, vreden 1/3 novega, to pa iskreno ne moreš enačiti.

Saj capci s karjolami letnika 2000 in motorjem 320CDI ne plačajo kasko,ampak samo AO , samo vseeno se zdi butasto da se tistim vozilom reče "luksuzna vozila" .

Realno pa raje izberem 3-4 leta star večji avto,kot pa nov manjsi avto,predvsem z vidika varnosti, zavore na tistih malih mlinčkih so katastofalne, varnost v nesreči bistveno slabša.

Pa moj odgovor se nanaša samo na obdavcitev zdej,ne zdej mešati z ostalimi stroški.
zmaga.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kupi takega rabljenega, ki je že bil registriran v Slo in tega novega davka ne boš plačal. A sem prav razumel razlago, kdaj se to plačuje?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Prav ja.

BO pa šla cena rabljenih v vsakem primeru gor. polovica ali še več od tistega kar se prodaja na avto.net je namreč iz uvoza (vsaj kar se tiče teh večjih in močnejših avtomobilov).

BTW: E300 Bluetec Hybrid je z svojimi 2,1 litra prostornine še daleč o tega davka.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
679
113
davek na davek na davek na davek na davek .... včasih nisem premišljeval kako se izogniti davkom, sedaj pa me je vlada prisilila v to.

lp
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja saj...ko bi take papke kot si ti polovili pa čez koleno dali, bi lahko imeli skoraj nične davke.
smirk-1.gif


Res so bogi modeli, ki majo za avto 80k€ nov.
bonk.gif


PS. Jankoviæki, Senica in podobni papki....kje kupijo avtomobile? Pri slo uvozniku že ne.
smirk-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
679
113
ta papak je do sedaj plačeval brez problema. ker pa zaradi takih, ki goljufajo sedaj plačujem vedno več, goljufi pa so na prostosti ali pa še vedno delajo isto (bankirji, borzni špekulanti,.. gradbince težko šetejem vmes, ker oni saj hišo nardijo, ostali pa iz NIČ denar.)
do sedaj nisem delal tako, ampak da se zmišljujejo pa vsak dan nove davke, ker z plačo 5k€ ne znajo države vodit normalno, jst nej pa vsak dan bolj delam, da bom imel isto in ne več. kar bo pa več, je pa že luksuz, pa me spet obdavčijo. in nimam avta za 40k€, nimam čolna za 100k€m , niti nimam doma umetnine, ker enostavno komaj naredim toliko, da bom enkrat mogoče lahko kupil kakšno dvosobno stanovanje z nekaj kredita. samo obstaja verjetnost, da takrat ko ga bom kupil in želel živet v 100m2 velikem stanovanju, mi bo država rekla da je to luksuz in da rabim največ 50m2 in me obdavčila. ampak ovce boste to podprle, lopovi pa delajo dalje.

lp

lp
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ja saj...ko bi take papke kot si ti polovili pa čez koleno dali, bi lahko imeli skoraj nične davke.
smirk-1.gif
Dokler vse dela po zakonu, se lahko samo v rit ugrizneš. Ko bo utajil davke, takrat ga lahko začneš preganjat.
Mi je pa jasno, da bi ga razni poštenjački že prej, samo zato, ker ima več kot oni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
ta papak je do sedaj plačeval brez problema. ker pa zaradi takih, ki goljufajo sedaj plačujem vedno več, goljufi pa so na prostosti ali pa še vedno delajo isto (bankirji, borzni špekulanti,.. gradbince težko šetejem vmes, ker oni saj hišo nardijo, ostali pa iz NIČ denar.)
do sedaj nisem delal tako, ampak da se zmišljujejo pa vsak dan nove davke, ker z plačo 5k€ ne znajo države vodit normalno, jst nej pa vsak dan bolj delam, da bom imel isto in ne več. kar bo pa več, je pa že luksuz, pa me spet obdavčijo. in nimam avta za 40k€, nimam čolna za 100k€m , niti nimam doma umetnine, ker enostavno komaj naredim toliko, da bom enkrat mogoče lahko kupil kakšno dvosobno stanovanje z nekaj kredita. samo obstaja verjetnost, da takrat ko ga bom kupil in želel živet v 100m2 velikem stanovanju, mi bo država rekla da je to luksuz in da rabim največ 50m2 in me obdavčila. ampak ovce boste to podprle, lopovi pa delajo dalje.

lp

lp
467716-post_slo.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.509
9.211
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Res so bogi modeli, ki majo za avto 80k€ nov.
bonk.gif
Meni grejo pa na živce modeli, kateri imajo bazen doma, ker ga jaz nimam. Prasc.em tajkunskim je treba na leto nabit vsaj 3 jurčke "ekološkega" davka.