Dodatna obdavčitev luksuznih vozil

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
In seveda spet kretenski razredi, kot pravim možganskim imbicilom prtiče
bonk.gif


Če že ravno gledamo velikost gib. prostornine v litrih, bi se bilo mogoče smiselno spomnit na osnovo naravnega logaritma, ki znaša 2,71. In enostavno rečemo: davčna stopnja v odstotkih znaša
( ln(g) - 1 ) * 100
pri čemer g predstavlja gibno prostornino v litrih.

Rezultat je sicer (pre)huda progresija, je pa ideja poštena v tem, da 100ccm večja mašina ne predstavlja preskoka v nov razred in 3x večjo obdavčitev.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Aja... če prav razumem bo vlada uvedla obdavčitev luksuznih vozil enkratno in to ob prvi registraciji? Jaz sem mislil da bo to enako kot se načrtuje pri nepremičninah, vsako leto ob registraciji...
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A avto z 2.501 kubikom stane 20-25 jurjev?

Same meni še vedno ni jasno, kje bo iVan Veliki dobil 100 miljončkov od tega davka? A nam gre res tko dobro?
 
Nazadnje urejeno:

suzie_

Pripravnik
30. maj 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Kakšen je predlog davka na prvič registrirana vozila z motorjem več kot 2,5?

lp


Uradno ga še ni, naj bi pa bilo takole:
http://www.avto-magazin.si/blogi-am/avto-magazin/dusan-lukic/davek-na-luksuzna-vozila/


Poznam več ljudi, ki smo v tem zakonu našli še eno napako.

Če vzamemo primer nekdo si bo pripeljal avto iz ZDA, recimo Chevrolet Camaro 1995, avto je pri nas vreden 2 - 5.000 EUR, najmanjši možen motor je 3.4 V6. Avto se registrira pri nas kot nov in je vpisan letnik 2012. Se pravi bo padel v enako skupino kot nekdo, ki bo kupil nov avto z motorjem nad 2.5, ki bo vreden vsaj 30.000 in še več.

Camaro je kupljen ljubiteljsko, vozi se lahko cel dan ali pa ne, že tako plačaš dajatve pri bencinu, ker pokuri vsaj 10l/100km, potem so davki pri registraciji in vse ostalo.
Zakaj niso omejili še letnika?? To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur. Dajatve in davke bomo plačevali pa enake...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur.
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov. No, razen če je še v mama hotelu in vse zmeče v avto.
Itak pa 20 let star ''amerikanec'' pri uvozu stane koliko 2000 EUR? Torej bo za plačat 300 EUR davka. Še vedno preveč (po mojem mnenju), saj je že DMV-ja dovolj, ampak ni tako hudo... Bo pač 1 mesec v garaži in boš z benzom prinesel noter.
grin1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur.
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov. No, razen če je še v mama hotelu in vse zmeče v avto.
Itak pa 20 let star ''amerikanec'' pri uvozu stane koliko 2000 EUR? Torej bo za plačat 300 EUR davka. Še vedno preveč (po mojem mnenju), saj je že DMV-ja dovolj, ampak ni tako hudo... Bo pač 1 mesec v garaži in boš z benzom prinesel noter.
grin1.gif

Stari, a ti maš pickupa drugač?
confused-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov. No, razen če je še v mama hotelu in vse zmeče v avto.
Itak pa 20 let star ''amerikanec'' pri uvozu stane koliko 2000 EUR? Torej bo za plačat 300 EUR davka. Še vedno preveč (po mojem mnenju), saj je že DMV-ja dovolj, ampak ni tako hudo... Bo pač 1 mesec v garaži in boš z benzom prinesel noter.
grin1.gif
Torej je treba vse, ki niso na milimalcu ogulit do kosti? Sem prav razumel.
hysterical-1.gif
 

suzie_

Pripravnik
30. maj 2009
31
0
6
Nimam pickupa. Saj sem rekla, da mi pije 15 in ne 20
hysterical-1.gif


Zakaj se ne bi vozila z nečim, za kar sem morala malo našparati in se vsak dan vozim z užitkom, skupno pa me na mesec še vseeno stane veeeeliko manj kot nekoga, ki je kupil nov avto na lizing?? Rezervni deli za te avtomobile so primerljivi z deli za 15 let stare renoje.
Pač meni je ta računica všeč, ne razumem pa zakaj bi morali mi sedaj plačevati davek na LUKSUZ?!
uf-1.gif
za avto star 10 in več let, vreden 2.000 eur? Razumeš?

Pa še ta finta, jaz registriram avto z 2.5 motorjem enako kot nekdo z novim BMWjem z 2.5 motorjem. Moj avto je po Eurotaxu vreden 1.500, če se zaletim je ekonomska totalka, čeprav ga mogoče lahko popravim za 500, njegov pa je vreden 70.000 in če se zaleti mu povrnejo vse stroške, pa če so nevem koliko višji od mojih.

Ni tu logike nobene....
 

suzie_

Pripravnik
30. maj 2009
31
0
6
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik suzie_ pravi:To bo teplo še nas, ki vozimo ljubiteljsko "amerikance", pa še večina nas je na minimalni plači in si ne moremo (in tudi ne želimo) kupiti avta za 50.000eur.
hysterical-1.gif
Folk na minimalni plači NE vozi 20 let starega ''amerikanca'' s porabo 15 litrov .

Večina nas ni v mama hotelu, in kar nekaj nas je ki smo na minimalni ali blizu minimalne plače.
Kaj pa naj kupim, novo Toyoto Corollo?
hysterical-1.gif
Iz kje pa naj potegnem denar, kreditno tako nismo sposobni... Kot sem že napisala, so mesečni stroški lahko nižji kot za novega clia na leasing.

Vsak po svoje, želela sem samo poudariti, da ta zakon ni pravilno postavljen.
frown-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
kakšn avto pa maš sploh...tisto s poceni deli in minimalno (ok, hecam se) porabo se sliši zanimivo...in vreden jurja pa pol evrov, me prov zanima, kaj je to za en testis...pa sej davek je na prvič registrirane avte v slo, torej ga ne boš plačeval...prostornina je pa sicer po vseh merilih luksuz. :p
 
Nazadnje urejeno: