Dodatki k prehrani

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
s tem se pa ne bi strinjal. če se tako je, potem s tem pospešiš metabolizem, kar je dobro zate. drugače pa nekateri tudi priporočajo, da se je vsako uro, ker tako naj bi telo imelo konstantno vsa hranila na voljo, s čimer bi optimalno raslo. ( npr miloš šarčev). telo pa drugače samo pod določenimi pogoji porablja maščobe, ker se prej raje na kaj drugega spravi
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Noja...sem gledal nemško študijo, sicer pa to ne trdim 2,3 obroke ampak samo ne več kot 7....sploh zvečer.

Pravtako pomaga čez dan povečevat % proteinov.

Sta imela kdaj 20kg preveč?
smirk-1.gif
 

Glupoteus

Pripravnik
9. avg 2007
138
3
18
Da ne odpiram nove teme, glede na to, da pravite, da sta v sadju sama voda in cuker,
kaj pol jest za manjše obroke, če hujšaš?
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Zjutraj OH-je za energijo (kompleksne), kosmiči z jogurtom,mlekom ipd. za kosilo npr. puran,piščanec,govedina na 1001 način-najbolje na žaru, spečeno s čim manj olja, ribe pridejo v poštev, na če že špagete,makarone jej polnozrnate namesto pomfrija ipd. riž z zelenjavo, lahko tudi krompir v kosih. Zelenjavo kot prilogo kuhano, narediš si kot prilogo. Izogibaj se kruha. Jej večkrat na dan. Če imaš rad sir kupi SOVANY, imaš ga v EURO SPINU, 3-5% m.m. pa ni drag. Razmerje OH,B. Maščobe tudi telo potrebuje, tako ali tako so v "vsaki" hrani, ne se jih ustrašit, samo ne pretiravat. Izogibaj se junk foodu. Sadje je OK za največ 1 obrok/malco na dan, ker kot je nekdo že napisal se sadje pri prebavi spremeni v sladkor,seveda pa sadje je zdravo,ne ga črtati iz jedilnika...Proti večeru zmanjšuj OH-je. Se pravi za večerjo npr. tuna v lastnem soku, dodaj magari kšno zelenjavo npr. kisle kumarice ipd. ipd., skrata najpomembnejša je pa rekreacija, brez tega ne bo nič. Mogoče shiraš v smislu dehidracije,zmanjšanja mišične mase, maščoba bo ostala, razen če boš šel v ekstreme, kar pa ni good. Najtežje je izgubiti maščobo okoli trebuha, če jo imaš, ne obupaj prehitro. Nekater hitreje izgubijo, nekateri počasneje, vse je odvisno tudi od metabolizma ipd. No na hitro sem napisal, kdo drug me bo pa še popravil in dopolnil.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
logično da če imaš več obrokov, da so ti manjši ane. in nima veze koliko kg preveč imaš, tako prehranjevanje deluje na vsakemu. je pa treba temu prilagodit primeren deficit, gibanje, hrano..

če pa ti misliš telo nekaj časa stradat ( tudi če je to samo 1h) ne bo porabljajo maščob ampak prej zaloge glikogena, mišice...
 

Glupoteus

Pripravnik
9. avg 2007
138
3
18
Saj rekreacija je vsak dan na programu, bolj me zanimajo kaki prigrizki med službo...da ni veliko kalorij
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...ni mio jasno, zakaj eni skušajo doktorirati iz tako preproste zadeve, kot je rekreativen fitnes...genetike za uspešnega tekmovalca se mi pa zdi, da nima nihče tu gor, pa tudi ambicij ne.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ksz...ni mio jasno, zakaj eni skušajo doktorirati iz tako preproste zadeve, kot je rekreativen fitnes...genetike za uspešnega tekmovalca se mi pa zdi, da nima nihče tu gor, pa tudi ambicij ne.

Mogoče zato, ker je pravilna prehrana več kot 60% uspeha pri fitnesu. To ne pomeni samo dodatkov ampak tudi osnovne prehranjevalne navade. Se pravi, dva po konstituciji podobna fitneserja delata enake vaje v istem obsegu, eden se prehranjuje pravilno, drugi pa bolj tako-tako. Prvi doseže precej dobre rezultate, drugi pa pa pol leta obupa in se odpove fitnesu, češ itak se mi nič ne pozna.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
če kdo ve kaj točno je Oatmeal oz kako se zadevi reče po slovensko....
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
če kdo ve kaj točno je Oatmeal oz kako se zadevi reče po slovensko....

Če potrebuješ iz pogleda "zdravega prehranjevanja" potem so to ovseni kosmiči. Taki brez dodatkov (sladkorja, medu, sadja, ...) seveda.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
ksz.

Dobila sem v eni nagradni igri en napitek, zdej me pa zanima, če je v redu sestava...

Hranilne vrednosti na 100g:

Kcal: 347,6
KJ: 1462,8 g
Beljakovine: 50,4 g
OH: 38 g
*sladkorji: 1 g
*vlaknine: 10 g
Maščobe: 2,8 g

Na odmerek 25g:
Kcal: 86,9
KJ: 365,7
Beljakovine: 12,6 g
OH: 9,5 g
*od tega sladkorji: 0,25 g
*in vlaknine: 2,5 g
Maščobe: 0,7 g

Gre se za napitek Diet Essentia proizvajalca BIOESSENTIA (www.bioessentia.si) okus čokolada.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Bitch, Corl se dela norca
rolleyes-1.gif
ker sem pač hinavska pras*ica in tako naprej...

Tnx anyway B_I.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Preveč OH ma.

ne-ne-1.gif

Važna je predvsem sestava OH, ki je v tem produktu res dobra. Produkt je dober za nadomestek obroka ali del nadomestka obroka...