Dodatki k prehrani

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Ja kaj pol, a je v redu al ne?
17758-icon_confused.gif

Ker okus je ogaben
uf-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:
Ja kaj pol, a je v redu al ne?
17758-icon_confused.gif

Ker okus je ogaben
uf-1.gif

Je zelo v redu.
Meni je okus všeč, je pa res, da večinoma mešam. Če ti okus ni všeč lahko probaš delati z mlekom a vedi - v mleku je veliko več OH in maščob kot v produktu (če ti to kaj pomeni) .
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Vredu zadeva je, samo ne pij tega zvečer oz. popoldan. Zaradi OH. Kot vidim se jih nekateri zelo bojijo ampak kot je razvidno so dobri OH in ne sam sladkor, so dober vir energije. Zadevo lahko popiješ tudi takoj po aktivnosti (da ne boš shirala mišic), ker bo telo porabilo OH kot vir energije. Če ti okus ni všeč, dodaj malo mleka, ampak ni nujno da bo okus kaj boljši. Če ne bo OK zamenjaj proizvod. Sam imam zadevo čokoladnega okusa proti kateri se najboljši kakav skrije
aplauz.gif
, res pa je da temelji na OH sestavi, drugi ki temelji na beljakovinski sestavi je pa vanilija okus in je tudi odličen.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Vredu zadeva je, samo ne pij tega zvečer oz. popoldan. Zaradi OH. Kot vidim se jih nekateri zelo bojijo ampak kot je razvidno so dobri OH in ne sam sladkor, so dober vir energije. Zadevo lahko popiješ tudi takoj po aktivnosti (da ne boš shirala mišic), ker bo telo porabilo OH kot vir energije. Če ti okus ni všeč, dodaj malo mleka, ampak ni nujno da bo okus kaj boljši. Če ne bo OK zamenjaj proizvod. Sam imam zadevo čokoladnega okusa proti kateri se najboljši kakav skrije
aplauz.gif
, res pa je da temelji na OH sestavi, drugi ki temelji na beljakovinski sestavi je pa vanilija okus in je tudi odličen.

1) Po treningu rabiš hitre OH oz. glukozo / maltodextrin , zato OH v tem šejku niso optimalno za po treningu
2) Po treningu se v šejk ne daje mleka ker mleko upočasni absorbcijo
3) Energija cez dan ni potrebna in zato je konzumirat tako obliko šejka čez dan bedarija. Jaz na dan spijem vsaj 3 - 4 nadomestila obroka, ampak to je kazein, npr. AminoPro 90 , v tekoči obliki pa 30 g OH zagotovo ne spijem čez dan in tega ne priporočam nobenemu, razen žgoljotom ki morajo nujno dobit na masi in ne morejo.

In glede klošarja al koga ki se smeji tistim ki pijejo šejke po treningu. Vsak ki ima malo pojma se lahko smeji tebi ko se njim smejiš ker lahko bi vedu da po treningu imaš 45 minut oz. priblizno 1 uro zelo dvignjeno potrebo po beljakovinah in takrat je treba v sebe sipat OH in B.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
V roku 15 minut po treningu beljakovine (hitro absorbcijske mešane z vodo, npr. sirotka), čez 15-20 minut še OH obrok. Tako so nas včasih učili.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, tlele, ko je velik brihtnih na kupu:
cheer.gif


Rekreacijo imam dokaj pozno in grem takoj po njej direkt spat (zjutraj služba pač, razen ob vikendih). Zaenkrat zdržim brez kakšne hrane po njej, samo mi pogosto "pade cuker", pa bi očitno nekaj malega moral pohrustati. Kaj predlagate, nekaj lažjega pred spanjem (sicer zvečer tam po osmi uri ne jem), ne veliko, pa da je dovolj učinkovito, pa brez nekih umetnih mešanic?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zakaj pa skuta pogojno?
confused-1.gif


Pa recimo glede piščeta ... ne mislim si ga delat vsake dva dni ob 23:20, naj bo na brž.
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Odvisno kaj želiš doseči,...pogojno sem rekla zato, ker nisem nikjer zasledila kakšni so tvoji cilji,..če si v kaki končni fazi definicije, potem jo odsvetujejo, če se ne motim zaradi laktoze,...jaz jo pa jem zvečer
grin1.gif


Piščanca pa narediš prej, pa ga potem samo pogreješ,...lahko tudi naenkrat za cel dan
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Samo zaradi namena regeneracije, pa da "cuker ne pade", nič drugega. Zgubljene kile in pridobljena mišična masa pač pride z miganjem, ne s praški.
smirk-1.gif


Kaj je pa z laktozo narobe? Saj malo cukra pa tudi mora biti, menda. Gruntal sem celo skuto zmešano z malo marmelade, domače, če se da.
tongue-1.gif
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Glede laktoze ti bosta bolje korl ali pa xxx odgovorila, to bolj fantje obvladajo zakaj pa kako, ki so vajeni takih restriktivnih "pucanj", da te ne bom kake krive vere učila
grin1.gif


Zakaj praški je tudi xxx odgovoril v tej temi, jaz se v debate o njih ne mislim več spuščat, ker nima smisla...

Jaz sem trenutno črtala vse OH iz prehrane in so mi svetovali, da se ravno zaradi laktoze izogibam tudi mlečnih izdelkov,...se pravi samo B, veliko M in min OH...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ah, to je že tisto hard prehrana. Ne, hvala, imam sebe preveč rad in tudi rad dobro jem. Kondicijo in zmanjšan obseg trebuha pa dobim tako ali tako z miganjem, saj drugega ne rabim. Samo en na hitro narejen in lahko prebavljiv "prigrizek" me zanima.

No, saj se bo Korl primajal iz Tivolija, pa bo razložil (jaz grem pa jutri tja).
cheer.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Samo shit, da ima veliak večina prašek userjev nikakve mišice...

Ja, biti prašek user je le en majhen del enačbe, niti ne nujno potreben.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Odvisno kaj želiš doseči,...pogojno sem rekla zato, ker nisem nikjer zasledila kakšni so tvoji cilji,..če si v kaki končni fazi definicije, potem jo odsvetujejo, če se ne motim zaradi laktoze,...jaz jo pa jem zvečer
grin1.gif


Piščanca pa narediš prej, pa ga potem samo pogreješ,...lahko tudi naenkrat za cel dan

Jaz normalno v času def. jem skuto. Pojem jo vedno 1 uro po treningu z nekaj ovsenimi kosmiči. JE pa nekaj res, so ljudje ki slabo prenašajo laktozo, meni osebno na srečo ne povzroča nobenih tezav.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Točno tako. Ogromna večina folka, ki hodi po fitnesih, jih niti slučajno ne potrebuje. 3x na teden kako neki na fitnes, pol čez vikend pa 'žurajo' do štirih ponoči ob alkoholu ali še čem drugem.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Glede praškov in glede OH.

Praški . To eni mislite da je neka kemija in umetne mišice in ne vem kaj vse. To ni nobena kemija, to je dodatek k prehrani. Lahko ti takoj po treningu poješ skuto , ampak bo učinek slabši, ker takrat rabiš čim bolj hitre beljakovine in tu nastopijo "praški" oziroma whey proteini, ker se zelo hitro absorbirajo. Jaz po treningu tudi v času def. takoj po treningu spijem 40 g glukoze + 30 g whey isolat + 10 g BCAA + 5 g glutamine. 30 minut kasneje spijem zopet šejk, takrat 30 g maltodexstrin + 30 g kombinacije whey / soy isolat (razmerje 80% : 20%) z pojačano dozo levcina in encimi. Cca slabih 30 minut kasneje pa pojem obrok trde hrane cca 40 g OH in 30 g B , ta razmerja se spreminjajo če sem na masi ali def. S tem niso nobene "umetne mišice" in nevem kake vse, ampak s tem načinom veliko bolje ali verjetno po zadnjih študijah optimalno izkoristim "odprto okno" ki je 45 minut oziroma 60 minut po treningu, ko je potreba po OH in B zelo velika.

In še glede OH in defenicije . Nekateri se OH izogibate oz. daste na nulo. To ni vredu, telo potrebuje OH in OH ne redijo če se porabijo. Ko pa OH ne rabiš takrat pa gre v špeh. Zato pa ker se OH zmanjša se tudi zmanjša vnos kcal. Zaradi tega se s povišanjem pravih maščobami poveča vnos kcal da ni prevelik deficit. Ampak v času med treningom in po treningu telo OH potrebuje in v normalnih količinah ti OH defenitivno ne bodo "redili." Jaz po treningu tudi v času defenicije dam v sebe prib. tolko OH kot sem zgoraj opisal, čez dan pa imam kvalitetne B in kvalitetne M, ter dodano zelenjavo ki je nujno potrebna - npr. brokoli itd.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, tlele, ko je velik brihtnih na kupu:
cheer.gif


Rekreacijo imam dokaj pozno in grem takoj po njej direkt spat (zjutraj služba pač, razen ob vikendih). Zaenkrat zdržim brez kakšne hrane po njej, samo mi pogosto "pade cuker", pa bi očitno nekaj malega moral pohrustati. Kaj predlagate, nekaj lažjega pred spanjem (sicer zvečer tam po osmi uri ne jem), ne veliko, pa da je dovolj učinkovito, pa brez nekih umetnih mešanic?

Po treningu ne glede na uro rabiš tudi nekaj OH. Komot lahko po treningu, ne glede na uro, poješ npr. 40 g ovsenih kosmičev zmešanih v 250 g skute... Idealno pa bi blo če bi lahko cca 2 uri za tem še spil npr. 30 g kazeina s kakim omega 3 maščobami ali pa kakimi mandlji.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, torej kake 150 g skute z dvema žlicama domače marmelade ob pol polnoči ne bo škodilo.
smile-1.gif


Kot pravim, rekreiram se zaradi zdravja in kondicije, ne zaradi česa drugega. Tudi ne iščem ideale, samo rešitev manjšim težavam ("padec cukra")
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik keber pravi:
No, torej kake 150 g skute z dvema žlicama domače marmelade ob pol polnoči ne bo škodilo.
smile-1.gif


Kot pravim, rekreiram se zaradi zdravja in kondicije, ne zaradi česa drugega. Tudi ne iščem ideale, samo rešitev manjšim težavam ("padec cukra")

Od mene nikoli ne boš slišal priporočila za nekaj kar ni optimalno. Marmelada je mastna in sladka, to dvoje ni pametno jemat. Ce pa nimaš nekih ambicij kar se tiče fitnesa in je to znotraj ene ure po treningu, tudi dve zlici marmelade ne bosta neka kriza.

Zanimivo da se jaz sploh ne spomnim kdaj sem jedu nazadnje npr. marmelado in te stvari... defenitivno ze nekaj let ne.
smile-1.gif