Dodatki k prehrani

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
za zjutraj je whey ok, ker takrat rabiš čimprej ak v kri, za zvečer pa ni dobr. raje kako meso in zelenjavo, ker se dalj časa prebavlja
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Zakaj se komplicira? Zrihtejte si prehrano in ko boste to obvladali, pridejo na vrsto dodatki. Na koncu boste ugotovili, da ste samo keš stran vrgli.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
še en samozvani strokovnjak
smirk-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Maš PM
tongue-1.gif


Me pa zanima če kdo uporablja oz je uporabljal kdaj tole zadveco.
Sej vem da ne spada ravno v gurmanske mojstrovine, je pa debata v tej smeri
tongue-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ne, ti ga maš
tongue-1.gif


jz sm uporablu in zadeva res deluje, pa čeprov se sliš kot nek top shop nateg. med časom jemanja oz uporabe tega, sm hodu v fitnes na vič pa sm sam
shocked-1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Mene neki zanima informativno. Po kolikem času tipson, ki recimo nima več keša za te silne dodatke in je npr. onemogočen migat v fitnesu redno, izgubi svoj six pack?
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
odvisno od njega. če pazi kaj je in se vsaj občasno giba, potem nikoli. če pa mu postane vseeno, potem pa dokaj hitro.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Žal se motiš, mam kar nekaj pojma o tem in se tudi sam dosti poglabljam v samo prehrano. Ne boš pa mi rekel, da nek začetnik v fitnesu oz. rekreativen športnik razne dodatke k prehrani, ki jih ti navajaš v svojem prvem postu v tej temi. Potem pa še omenjaš razne fat burnerje, za katere je vsem jasno da ne delujejo, brez pošlihtane prehrane. Pa še to dobiš od njih mogoče par procentov pri izgubi maščobe.

Če maš že o tem kej pojma potem ljudem vsaj predlagaj zdrav način življenja. Ne pa da potem večina zavije v štecuno s temi dodatki in nabavi boga in pol, po treningu gre pa na pivo. Čez vikend se ga nabuta in poje 2 bureka, preden gre spat. V fitnesu je 2h in hodi v garderobo jest tablete, po treningu pa vzame ven skuto in jo začne jest.
stupid-1.gif
Primerov je še veliko!

To je način življenja in se vsem tem prilagaja. Če ne mislite tako živet, potem ne rabiš dodatkov. Jejte zdravo in se ukvarjejte s športom, ki vas pač veseli. Dodatki ne delajo čudežov in noben začetnik jih ne potrebuje. Dodatki, ki jih potrebuje nek rekreativec so C vitamin, splošno vsi vitamini in zdrave maščobe. Noben rekreativc se ni sposoben toliko zgonit, da se ne bo regeneririov v 2 dneh, ko bo spet šel v fitnes. Ali pa da dela kar koli drugega.

Ampak vsak se uči na svojih napakah in mogoče se bo kdo spomnil na tale post kdaj.
smile-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
očitno še nisi vidu folk, ki je šel 1x v fitnes in nikoli več. in to samo zato ker so pretiraval in niso mel ustrezne "zaščite" pred premočnim musklfibrom. zame to ni problem, ker me bolečina ne moti in ne ovira. sicer me je pa on vprašu kaj priporočam in sem mu napisal. kakor sem tudi že večkrat napisal, da je prvo prehrana in šele potem DODATKI K PREHRANI. jaz svetujem, oni se pa sami odločijo kaj bodo počel. isto če mi en plača 50€ za jedilnik, me ne briga kaj on počne potem, ker je samo od njega odvisno ali se bo držal ali ne. in ni bilo samo 1x, ko sem slišal od trenerjev, da se folk nikoli ni držal jedilnika, dokler ni plačal za sestavo jedilnika. pa še potem se ga nekateri niso.

nevem pa zakaj nebi tudi rekreativc, vzel kako dodatek, ki mu bo pomagal, če lahko. to da ne delujejo, pač ni res. res da maxximalno delujejo ko je prehrana 100% porihtana, delujejo pa tudi ko je recimo 70%, le da malo manj. noben pa ne piše o čudežih.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
S cim je pa sfalil? Z normalno redno rekreacijo in normalno porihtano prehrano se da marsikaj. Shujsal morda kaj dosti ne bos, bo vseeno treba mal vec migat. Za izklesanost je pa ze skoraj treba poseci po kemiji. Kolega redno cvaka vse mozne tablete in se mu ze precej pozna, redno tudi trenira. Samo, da se bom pa pocutil kot star fotr, ki ima v skatlici 3 tablete pripravljene za 8.00, 4 za 12.00 ter 6 za 16.00 se pa ne mislim it. Kaksen whey in napitek se, ostalo kar pride samo po sebi.

Pa malo prevec reklamiras tale maxximum, cetudi so ti sponzor.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
če maš ti in nekateri ostali predsodke glede teh zadev, še ne pomeni da so to slabe zadeve glede na to, da so v slo zelo strogi kar se tiče teh zadev, potem veš da ni to sama kemija. če bi se spoznal na te zadeve, potem bi vedu da so pri takih naporih, potrebe po vitaminih, mineralih, dobrih maščobah večje. in zato se te odmerke porazdeli čez dan, da jih telo dobro izkoristi in da jih ma na voljo ko jih rabi.

da bi bil maxximum moj sponzor se pa gladko motiš. še vse kar sm kupu, sm kupu po isti ceni kot vsi ostali ( tekmovalci so izjeme)
rolleyes-1.gif
omenjam jih pa zato, ker imam izkušnje z njihovimi izdelki, tako da govorim iz lastnih izkušenj in ne kr neki na pamet
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
OK, ker ni jedu dodatkov je mel musklfiber.
hysterical-1.gif
No, jest tega ne bom kupil. Musklfiber je mel zato, ker prej ni nič delal in je prišel v fitnes in na polno bildal. Valda ga je zvil in mu tudi dodatki ne bi pomagali. Če bi mogoče malo bolj na izi začel in mišice pripravil na vse to, ne pa da so doživele totalni šok. Pa če bi pametno jedel po tem treningu bi vse skupaj lahko malo omilil.

Za izklesano telo ne rabiš dodatkov, ampak samo veselje do tega in voljo. Za tako postavo, kot jo ima un Saki al kaj je že ko vsem ženskam sline cedijo, ne rabiš nobenih dodatkov. Nekaj je sicer genetika, ampak mislim da večina ne išče 6packa, čeprav bi ga vsi radi imel.
grin1.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Najprej povej kakšen je sploh tvoj cilj? Kaj treniraš? Koliko? Koliko časa?

Ne pomaga ti cela omara piksn, če nimaš osnovnega znanja
smirk-1.gif


Kaj ter koliko ješ čez dan? Kaj počneš poleg športa? Koliko časa počivaš?

Dodatkov je celo morje, od wheya, maltodextrina, mineralov, glutamina, kreatina, noxa, storma..itd...vendar če ni temeljev narejenih ti nič od naštetega ne pomaga
smirk-1.gif

Seveda potrebno je pa tudi vedeti koliko globok žep imaš
smirk-1.gif


Ti ne pomaga, če ti naštejemo vse dodatke, kateri naj bi bili priporočljivi, če si ne moreš privoščiti cirka 200€ mesečno dati za dodatke
smirk-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
torej praviš da ti dodatki ne omilijo musklfibra? aha, potem mi pa razloži, zakaj ga jz nism meu v cca 8ih mescih fitnesa, 5x tedensko, nekaj časa celo 2 treninga dnevno. in kako mi je potem ratalo, da sm prišu pri počepu iz nule, na 180kg v cca 2-3mescih? al pa to, na dan ko sm delu za noge, sm naredu tut po 40serij, od tega cca 15serij počepov + potem šel še na kolo oz stezo za vsaj 30min? in naslednji dan brez muklfibra. očitno sm fenomen, ali pa ti neveš kaj govoriš.

in tist "saki" ni nek standard. navadn suhc k mu je uspel da je maneken/fotomodel al karkol že je.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Sami dodati ne omilijo muskfibra, ampak vplivajo samo na hitrejšo in boljšo regeneracijo mišičnega tkiva. Kot sam veš če treniraš da čez čas, se mišice navadijo na določene gibe ter teže pa čeprav obremenjuješ mišico dan za dnem. Mogoče pa nisi, tako blazno informiran oz. pameten kolikor se delaš po tem forumu, da drugega ne bom omenil
wink-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
to povej tistim, ki po VSAKEM treningu govorijo kak musklfibr majo. in ja vem da se mišica delno navadi, ne navadi se pa toliko, da pa kr ni musklfibra. pa upam da razlikuješ počep, globoki počep, sissy počep, počep s koleni popolnoma skupi... ni to vse isto. powerlifterji delajo največ globoke počepe, ostali pa večinoma navadne, nekateri tudi sissy počepe.

pa še to, zakaj pa potem pride do prenatreniranosti, če lahko telovadš vsak dan, brez dodatkov...? očitno gre še za eno bajko
17758-icon_confused.gif


EDIT: no ste me spomnili zakaj sm nehu pomagat folku na tem forumu. tako da se s tem postom to spet neha. javno ne pomagam nobenmu več, na PMjih pa bomo še vidl.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Nisi dojel poante. Ti razlagaš glih tako, kot da bi enga osnovnošolca poslal na faks. Zarad mene lahko ti poješ pol štecune z dodatki. Ne mi pa nekemu začetniku tupit o dodatkih, ki nima osnov. Pol pa vsi zblojeni okol hodjo in po 1 mescu obupajo nad fitnesom, ker pač ni takega napredka ki so si ga oni predstavljal. Če ne ločiš med profičom, tabo in enim začetnikom potem dosti žalostno. Sploh se ne bi dregnil v to temo, če ne bi začel pisat takih stvari. Enmu začetniku brez da je prej kakrkoli delal ne bojo dodatki pomagal, da ne bo imel musklfibra. 12 let sm trenerov tek na smučeh in požru enga sranja, pa sem še vedno imel kdaj musklfiber. Če ga pa ti nikoli nimaš zaradi dodatkov, potem pa svaka ti čast!
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
1. vprašu je katere mu priporočam in sm jih naštel.
2. nikjer nism "prodaju" čudeža
3. vedno sm prvo omenu vitamine, minerale, omega 3...
4. nikjer nism napisu da ne bo imel muklfibra, ker je logično da ga bo imel, reku sm samo da ne bo takšnega da bo takoj nehu
5. zdej že od decembra ne treniram, ampak od februarja do decembra, nisem nikol imel muklfibra. energije je blo pa vedno več. še ko bi normaln človk omagu, sm jz gonu in gonu. eni na fitnesu so me samo gledal in niso mogl vrjet ko sm jim povedu kok časa treniram. pričakoval so vsaj 3leta podlage... etc etc etc
in še 6. nikakor ne nameravam zastonj vsega povedat. je.bi ga, moj vložen čas in denar se more nekje poplačat. tut men ni noben vsega povedu.

in kot sm reku, javno uradno nimam več pojma in to pomeni da glede fitnesa, prehrane, dodatkov nobenmu več ne pomagam. kar je pa na PM, se pa nej vsak sam prepriča.
zmaga.gif