Dobro nas strižejo

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Z ostalim se strinjam, glede tega imam pa dvome. Vecina ima menda garancijo za 80% kapacitete po 8 letih. Hudih napredkov v kapaciteti pa v petih letih (in da je v prodaji) tudi ne bo. Se posebej, ker vsi tupijo, da vec kot 300 km dosega pa ze ne rabis. Torej ce ne drugega vsaj umetno silijo nizja pricakovanja.
Petrol ima v voznem parku eGolfa, letnik 2017. Pozimi ima realen doseg 95 kilometrov. Cena baterija pa, ce sem si prav zapomnil 28k EUR.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Par let nazaj je en znanec kupil tega e golfa za 19 jurjev. Vse OK, v LJ k dohtarju pa z njim ne more it. Vozi se samo na šiht pa na pir. No zadnjič je pri toplotni črpalki crkni nek ventil. Cena na pooblaščencu sitnica. Okol 2 jurja, od tega čez jurja za delo. Da so to zamenjal so morali pol avta podret. Toplotna ima 5 nekih ventilov, če ti najbolj oddaljen crkne, morajo pol avta raztavit. Nekih 12 ur dela Pa uradna tarifa, pa si tam. Kle lahk kozolčarje pozabiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Maš prav Jabe, ampak to ima kolko desetina Slovencev? Tak da fosilci ostajajo
Ostajajo tudi za nas. Sicer so momentalno vsi avti dragi ampak tudi razlika primerljivih med EV in fosilcem je prevelika. Racunamo, ko vcasih benz vs dizel. In ze ko je gorivo zastonj in racunam svojih 25kkm letno in primerjam cene, ne pridem skupaj. Dejansko jajcek tipa spring je res dobra opcija, ce tak avto odgovarja (definitvno je pa to za 2. avto), ampak vse ostalo je pa adijo pamet.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Spring je OK, sam ko bi bil mal hitrejši. Mam sicer 3 avte doma, ampak z vsemi tremi je treba kdaj pa kdaj na AC, ker enostavno ni druge opcije da bi menjal avto za kako pot. Kle kak drugi električar primernejši. Tisti spring za 100 km avtoceste pa res ne. Vsak šlepar te ogroža.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Saj pravim... Ce avto odgovarja. Sama delam cca 25kkm letno, kar ni malo, ampak povprecna hitrost je pod 40km/h. To se nonstop po cel dan gajslam par km sem pa tja po kranju z okolico. Komaj regionalko vidim ali pa cesto izven naselja. Kilometri so dokaj enakomerno razporejeni. Ne naredim 100km na dan prakticno nikoli. In vsak vecer priklopim v lastni garazi za cez noc. Za mojo rabo zadeva fantasticna! Pa zastonj gorivo za 25kkm.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Saj pravim... Ce avto odgovarja. Sama delam cca 25kkm letno, kar ni malo, ampak povprecna hitrost je pod 40km/h. To se nonstop po cel dan gajslam par km sem pa tja po kranju z okolico. Komaj regionalko vidim ali pa cesto izven naselja. Kilometri so dokaj enakomerno razporejeni. Ne naredim 100km na dan prakticno nikoli. In vsak vecer priklopim v lastni garazi za cez noc. Za mojo rabo zadeva fantasticna! Pa zastonj gorivo za 25kkm.
Gorivno ni ravno zastonj. Ker ce tudi imas solarne panele, si jih morala kupiti. Koliko te pa stane prevozen kilometer, bos pa videla, ko bos avto prodala, koliko bos dobila zanj.

Res pa je, da se tukaj matematika malo podre, ker gredobl sedaj cene avtov gor in je bistveno, kdaj si ga kupila in kaj se bo dogajala na trgu, ko ga bos prodajala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Ja ja, to bomo pol... Crta se na koncu vleče. Me zanima koliko jih to spremlja potem, ko enkrat "zracuna, da se mu bo splacalo", ce se mu je res. Sploh ko pride do avtomobilov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.896
113
pri taščici
Cel kup jih že fila na domačo sončno elektrarno. Nekaj kar lastniki fosilcev preprosto ne morejo.
In tukaj je glavna razlika. Za elektriko imamo potencial proizvajat doma. Sicer je treba investirat, od sončih elektrarn, preko veternih, pa do kake nove nuklearke ali dveh, ampak potencial je.
Pri fosilnih gorivih imamo pa potencial samo za nekaj premoga, drugo je pa samo v sledovih.
Motoce cetrtino casa, da fila na SE . Se nisem videl SE ki bi ponoci proizvajala strom
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.896
113
pri taščici
Petrol ima v voznem parku eGolfa, letnik 2017. Pozimi ima realen doseg 95 kilometrov. Cena baterija pa, ce sem si prav zapomnil 28k EUR.
Ja, ce teh 95km delas celo popolndne kot taxist po centru Ljubljane., Z vkljucenim gretjem brez tc.
Jaz sem z njim konec oktobra naredil 200km brez polnjenja.
Lahko pa da ima 17 letbik manjso baterijo, ampak dvomim da je samo za 95.
Golfa si jeseni 19 dobil za 21k.
Danes rabljenega ne dobis za to ceno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.896
113
pri taščici
Jaz bi 99% cajta shajal z 35kw.
Mal me moti mislim da dvofazno! polnjenje in so nekateri ze predelovali polnilce oziroma kable....https://evsvet.eu/viewtopic.php?t=3086