Dobro nas strižejo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Za koliko ga odpeljes iz salona oziroma koliko je bazičnega popusta pri Suzukiju
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.716
-1.009
113
145 km SZ od Opatije
- ker termicnih motorjev EU birokrati ne bodo kar prepovedali ko bodo spoznali, da je problem proizvesti dovoli elektricne energije, ipd.
Sem pozorno prebral vse argumente in se, bolj ali malo manj, strinjam z vsemi . In, če se pri ostalih (morda) motimo, je ta zgornji argument zagotovo najmočnejši. Trenutno omrežje ne bo preneslo vseh teh silnih elektičnih avtomobilov, celo več: še EV ne pustijo vsem na streho zaradi sposobnosti trenutnega omrežja. In če pogledamo to zapleteno zanko: država nam bo v prihodnje "pomagala" z npr. znižanjem omrežnin (ker svojemu deležu se ne bo odrekla), elektro podjetja pa zato ne bodo posodabljala omrežja (npr. transformatorjev).
Ne rečem, da to nekje v prihodnosti ni izvedjlivo, ... a glede na drugi tir in TEŠ6 v kartah, žal, vidim drugačno prihodnost :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Izvedljiva je v smislu sončna elektrarna, baterija, električen avto. Sedaj so pač moderne elektrarne ,čez leto dve bodo baterije in potem se elektricni avti.


Spet zgražanje ob cenah elektricnih avtov. Cene bodo šle dol ,saj če se spomnem je bila sončna elektrarna vcasih tudi zelo draga.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Seveda bodo sle... Vsaj v relaciji s kupno mocjo. Trenutno so avtomobili pregresno dragi. Ce ni treba, pac ne silis v nakup, ko ima avtoindustrija in prodaja menstro.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek, sad in map

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ker nihce ne ve, kaksen bo padec vrednosti teh avtov cez pet let, ko bo padla kapaciteta baterije, ko bodo zunaj vozila z boljso baterijo, vecjim dosegom,
Z ostalim se strinjam, glede tega imam pa dvome. Vecina ima menda garancijo za 80% kapacitete po 8 letih. Hudih napredkov v kapaciteti pa v petih letih (in da je v prodaji) tudi ne bo. Se posebej, ker vsi tupijo, da vec kot 300 km dosega pa ze ne rabis. Torej ce ne drugega vsaj umetno silijo nizja pricakovanja.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Mislijo, da ga rabijo. V resnici pa rabijo za 30 km dnevno ali za do 2 uri filanja na dan na navadni Šuko vtičnici.
Za enkrat na leto iti na morje, je pa itak poanta v hitrih polnilnicah na poti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.995
113
EU
Peljal zem se iz SLO na Pelješac čez Pelješki most. Tam sem se še vozil občasno, dokler se nisem čez nekaj dni spomnil, da bi bilo potrebno tankat. Vprašam soseda za najbližjo pumpo. Ni težav, ker je v sosednjem mestu štirinajst kilometrov daleč.
Natankal, in se res spomnil električnih avtekov. Bencinske črpalke so tam redkost, vendar vedno delajo, razen po noči, ker je malo strank. Za električne polnilnice pa sploh ne znajo kje so. Vse ostane na tistem "baje eno imajo tam" .
Moj sosed je dobro povedal, da smo v stari Jugi tuhtali, kje bomo tankali, ko smo šli skozi Plitvice po noči (ni klime).
Pravi da to več ne bo počel in elektro avto ne pride v poštev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map in ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.896
113
pri taščici
Izvedljiva je v smislu sončna elektrarna, baterija, električen avto. Sedaj so pač moderne elektrarne ,čez leto dve bodo baterije in potem se elektricni avti.


Spet zgražanje ob cenah elektricnih avtov. Cene bodo šle dol ,saj če se spomnem je bila sončna elektrarna vcasih tudi zelo draga.
Soncno elektrarno bo razgnalo.pozimi od proizvodnje ko bos pokrita s snegom ali v gosti megli cele tedne. TC bodo pa tak obrne cikel in bodo iz mrzlega zraka proizvajale elektriko in toplo vodo.
 
  • Haha
Reactions: sad

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Mislijo, da ga rabijo. V resnici pa rabijo za 30 km dnevno ali za do 2 uri filanja na dan na navadni Šuko vtičnici.
Za enkrat na leto iti na morje, je pa itak poanta v hitrih polnilnicah na poti.
Se "malo" vec EVjev, pa se boste nacakali na poti... Polnili boste na hitri polnilnici ja. Pa tudi cakali, da pridete na vrsto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Se "malo" vec EVjev, pa se boste nacakali na poti... Polnili boste na hitri polnilnici ja. Pa tudi cakali, da pridete na vrsto.
Tankanje je 5 minut, če čakaš v vrsti je 10 minut. Polnjenje pa kolko. Ta hitro je 1 uro za neko spodobno kilometražo, če čakaš v vrsti. se boš načakal. To zaeenkrat pri nas na balkanu ni alternativa. In še nekaj časa ne bo. Pri mojih letih, ko bo all electrik bom sam še organiziran prevoz na terapije rabil, ne pa da se bom še sam zajebaval z neko elektrik pizdarijo. Pa dokler je denar v fosilnih gorivih, se ne bodo ne arbci, rusi, kitajci, norvežani in ostali odpovedali dobička. Tak da gorivo ostaja še vsaj 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Je pa ta hurčeva evropa nekaj posebnega. Pušimo v recimo ukrajinski vojni pa še kr vstrajmo, mi plačevalci davkov pa narkomanu zelenskemu šenkamo vse živo, da je miljarder ratal, pa še kr izsiljuje in določa, kaj bo kdo kaj dal, pa kolko rabi(mi je žal, da ga v prvi fazi vojne niso komadosi uspeli skinit, bi blo danes drugače tako z ukrajinci kot rusi). Edini na svetu se nekim eko pizdrarijam posvečamo in uzakonjamo zadeve, cca. 80 posto sveta se pa za to hebe. Mi bi vsi elktrik, ostalim dol visi. In mi raja bomo to plačal, da se lahk sploh kam peljamo.

Švabi za penzijon kupujejo varovana stanovanja na kanarcih za 100k, ker je cenej kot v Nemčiji v domu, mi bomo ba v Burundi šli, plačo majo 30 EUR, pa od kar jim je Srbija ukinila vizume jih je vse več na naših mejah. Gremo dol na tisto njihovo jezero, za svojo penzijo bomo župani, poslanci, itd.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Alter je razsodil, prosim če nekdo javi na OZN :)
Ko bo OZN še do ostalih pušion na tem svetu enaka, ko od kao bogate Evrope, potem se lahk o teh pizdarijah menimo. Ker pa evropejci, financiramo budalaščine OZN in tretji svet v celoti, pa lahko tudi OZN razpustijo. So sami sebi namen, naredijo pa nič.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.995
113
EU
Tankanje je 5 minut, če čakaš v vrsti je 10 minut. Polnjenje pa kolko. Ta hitro je 1 uro za neko spodobno kilometražo, če čakaš v vrsti. se boš načakal. To zaeenkrat pri nas na balkanu ni alternativa. In še nekaj časa ne bo. Pri mojih letih, ko bo all electrik bom sam še organiziran prevoz na terapije rabil, ne pa da se bom še sam zajebaval z neko elektrik pizdarijo. Pa dokler je denar v fosilnih gorivih, se ne bodo ne arbci, rusi, kitajci, norvežani in ostali odpovedali dobička. Tak da gorivo ostaja še vsaj 30 let.
Si lahko misliš, ko bodo v poročilih na FOP teveju objavili, da se bo v torek za električne avte podražila elektrika, za nekaj centov po kilovatni uri.
V ponedeljek popoldan bi vsi električarji stali na polnilnicah v kilometrski koloni. Do podražitve sploh ne bi prišli na vrsto za polnjenne.
 
  • Haha
Reactions: Matey in sad

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Cel kup jih že fila na domačo sončno elektrarno. Nekaj kar lastniki fosilcev preprosto ne morejo.
In tukaj je glavna razlika. Za elektriko imamo potencial proizvajat doma. Sicer je treba investirat, od sončih elektrarn, preko veternih, pa do kake nove nuklearke ali dveh, ampak potencial je.
Pri fosilnih gorivih imamo pa potencial samo za nekaj premoga, drugo je pa samo v sledovih.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in sad