Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
Očitno ne znaš brati, Slovenija ni omenjena v tem tvojem članku. Ti pa prodajaš zadevo kot sveto. Do 2025 ko bodo izdali to jajco bodo pogoji (tudi subvencij) že zdavnaj spremenjeni. To je navaden PR članek na nivoju poceni tesle 2 in id 2 za 25k. Dokler ga ne moreš kupiti ga lahko "ponujajo" tudi za 10k, pa me ne gane. Enako kot egolfi in citygo, ki ga je lahko kupilo par ljudi za ugodno ceno, ostali pa prst v rit.
Just keep on COPING...

Medtem bo pa Golf PoverySpec (ups mislim trendline) do takrat ze 35 jurjov :p
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
ne kapiram zakaj bi ec3 prodajali za 22k€ če toliko želijo za dačijo.
mislim da bo v začetku probali s kakimi 26-27 - subvencija... če ne bo šlo pa bodo akcije
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
In zakaj točno bi dobil subvencijo za vozilo iz tujine?

Za nakup in subvencijo rabljenega vozila morajo biti izpolnjeni naslednji pogoji:
Prva registracija vozila mora biti po proizvodnji opravljena v Republiki Sloveniji po 1. 11. 2020.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Dobiš, dobiš... 3k€.
Na rabljeno vozilo iz tujine, ali "domace", za katero se ni bila počrpana subvencija. Zgoraj omenjeni datum je presečen, ker se ne zeli uvoza starih gar...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.126
453
83
Ocitno sem bral stari članek, kjer je pisalo, da tujina ne velja.
Subvencija za rabljena/testna el. vozila: nepovratna finančna spodbuda ne more biti dodeljena, če je bila za nakup vozila z enako identifikacijsko številko po tem ali drugem javnem pozivu Eko sklada nepovratna finančna spodbuda že dodeljena. Za vozilo, ki je bilo prvič po proizvodnji registrirano v tujini, občan ne more pridobiti subvencije.*

Vmes so pa ocitno spremenili pogoje: https://www.zurnal24.si/avto/na-str...ktricni-vozila-3000-evrov-uvoz-rabljen-414079
To se ze pa kar dobro slisi, da le ni še kaksnega drobnega tiska.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
No, pa tri jurje subvencije odstej....
A greva skupaj po tistega "marelicno rdecega"?.
Zakaj? Za male pare vzameš springa, ker boš za manj dnarja dobu več avta z večjo baterijo

Recimo

Malo za porihtat, z odbito subvencijo 6500€ (ali manj, če še kaj shandlaš, verjetno trg za poškodovane springe ni glih ogromn). Pa še v AT je, to nekateri poberejo usput :p
All in pomoje manj k 7k€, pa maš praktično nov avto. Je pa res budget Dačia, kar pomeni povprečnemu alterjovcu hud udarec na EGO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Ja, spring mi deluje bolj za jagre, v twinga pa tudi ženo upam posesti ;)
Sicer pa sem (2) tri leta nazaj gledal novega tvinga za 15- subvencijo. Pa je bil tako površno barvan (samo mal meglice) kar se ni videlo od zunaj da sem odselos salona za tako ceno takrat
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ja, spring mi deluje bolj za jagre, v twinga pa tudi ženo upam posesti ;)
Pač, hojnikb ima v glavi samo snobovstvo. Dejansko pa je med tema dvema avtomobiloma ogromna razlika. Ampak vsakemu svoje. Vidim tukaj, kako se en okrog podi s Springom in mu čisto štima. Ni snob. Jaz tudi ne. Pa se ne bi vozil s Springom okrog. Kar se mene tiče je ta avto za po centrih velemest, kjer je povprečna hitrost 15km/h ali še to ne.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
Pač, hojnikb ima v glavi samo snobovstvo. Dejansko pa je med tema dvema avtomobiloma ogromna razlika. Ampak vsakemu svoje. Vidim tukaj, kako se en okrog podi s Springom in mu čisto štima. Ni snob. Jaz tudi ne. Pa se ne bi vozil s Springom okrog. Kar se mene tiče je ta avto za po centrih velemest, kjer je povprečna hitrost 15km/h ali še to ne.
Ja kr razlika je. Twingo je precej tezji in ma manjso baterijo. Je res, da je tudi "bolj" premium (je spring le osnova ultra budget avto za indijski/kitajski trg). Ampak na konc dneva sta oba shitboxa, kolker kol obračaš. In oba sta dovolj dobra za kakšne kratke commute in dnevno drkarijo. Bo pa Spring v tem pogledu boljši, če nič druga, ker ima večjo baterijo in ga bo treba manjkrat prklapljat. Pa zavarovanje/cestni sklad je za ta avto (ker nima nič konjev) smešno poceni. 80€ za zavarovanje, 50€ za cestno takso. Skor tko pocen k za motor.

Za 6-7 jurjov, kolker bi te to pršlo, v resnici ni slaba prepozicija za shitbox dailya z izjemno nizkim TCO. Sam ego morš dat na stran in se pač sprijaznat, da za ta denar nebo S klasa.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
Aja, za tiste ful snobovske alterjovce pomojem stvar nebi blo tezko rebrandat v Renault K-ZE, glede na to da sta to en in isti avto. Se lohk vsaj bols počutis, k vozis renaulta, ne dacijo :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Še vedno trolaš isto stvar naprej. Ki ti je nihče (no, vsaj jaz) ne oporeka.
Glede varnosti si seveda lepo dal glavo v pesek.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
830
269
63
Še vedno trolaš isto stvar naprej. Ki ti je nihče (no, vsaj jaz) ne oporeka.
Glede varnosti si seveda lepo dal glavo v pesek.

Ne, nisem. In če že mormo diskutirat o varnosti, Twingo je bil nazadnje testiran leta 2014, Spring pa 2021. Grem stavit, da bi twingo danes kamot dobil nula zvezdic, glih tko kot Zoe...

Če smo ze napaljeni na ta EuroNCAP...