DIY (naredi sam): črte na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Un barvast iz bauhausa. Jaz bi tega uporabil za črto pa pol z valjčkom čez. Predvsem ne kompliciraj. Ravne črte nebos naredil :)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Saj tudi te firme ne naredijo neke perfekcije. Vedno kak del zjebejo, pa pozabijo ugasniti brizganje, ko so konec, da na koncu naredi še kako črto od sredine do doba ceste. Sem pravkar samo malo skozi okno pogledal, pa vidim par nepravilnosti, ki jih ziher ne bi hotel imeti na nekem lastnem dvorišču. Na cesti se to en opazi, ker noben tega ne gleda.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
za tole je bi jaz kupila hobok tele barve in 3 penzlne (ali pa pač 3 spreje, ne vem, v kaki obliki tole pride) pa otroke poslala na cesto risat. zadeva bi bila unikat in nobenega tepca ne bi bilo blizu razglabljat, kako črta ni ravna. namenu bi pa služilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Hej vsem...

Doma imamo na zasebni cesti asfalt (dobrih 60m) in ko je na dvorišču več avtomobilov, mora kdo izmed njih peljat vzratno po cesti in ko je dež, se ne vidi dobro, kje je cesta...

Zato bi si narisal stranske črte na cesti, da bi bilo bolje vidno, kje je cesta...

Sedaj me zanima, če se dobi za kupit kje kaki sprej ali barvo, katera bi bila dovolj obstojna, s katero bi si lahko sam narisal te črte... Je že kdo to naredil sam ali ni mogoče? Je kje kak DIY video?

Ali mogoče kdo tu na forumu dela to in bi prišel na fuš? (okolica MB)... ;)

Pred leti sem na asfaltnem igrišču (pač igrišče za nogomet, košarko, tenis) osvežil/na novo pobarval črte za tenis igrišče. Vzel 2m karton, izrezal 5 cm luknjo (širina črte) in v nekaj urah celotno tenis igrišče pobarval s to barvo.
Barvo pa sem prej za en plato piva dobil, ko so cestarji v naselju barvali črte, jih ustavil, povedal kaj želim in se dogovoril za en hobuk barve. Drugače jo bi pa kupil.
Tisti prah pa ni samo zato, da se sveti ponoči, temveč tudi zato, da ne drsi po pobarvani površini.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tisti prah je mivka (kvarc)? Namenjeno je tudi temu da absorbira presežek barve in potem ni vidne sledi gume, ko prve bedak zapelje čez tako črto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj vem, vsi boste proti ideji, samo - kaj pa če: klik
Samo primer, tega je na spletu ogromno... - ob cesti solarne lučke na "vsake toliko", da se vidi...
Napisal, je, da se mora videt, torej...
Pa na vstopu na "privat cesto" predlagam na eni strani adlerja, na drugi pa leva, seveda v naravni velikosti +50% iz naravnih materialov (beton, jeklo, steklo). :evil:
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
En znanec v Lj nekje na cesti si z navadnim sprejom narisal parkplac pa Jankoviću ni bilo všeč pa so prišli cestarji s strojem za odstranjevanje pa niso tistega spreja mogl zdrgnt. Tak da si predstavljam da ni tezko take barve dobit
Verjetno je uporabil sprej za markiranje ala hlodovine ipd :),tega ne spraviš kar tako stran.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Jaz bi na tvojem mestu kontaktiral še kakšno drugo firmo.
Ko sem pred časom rabil za približno tak projekt, ki ga imaš ti, sem dobil zelo različne ponudbe - od nekdaj čez 100, do skoraj 400 evrov.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jao, kupis barvo v merkurju in penzel cez šablono. Bo v nulo samo potruditi se moras malo, ce se ti ne da, pa hamezu in sakicu iz cestne kupis gajbo piva.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Sam sem pred kratkim na asfaltu narisal parkirisca. V Merkurju dobis barvo Sygnocryl od Heliosa (ki je prav cestna barva) , 3.5kg kantica je. Stane okrog 25 eur. Vzames mali valcek, cim daljso letvo in sibas. Rabis trdo oporo ob kateri vleces valcek. Samo s spago ne bi slo, bi prevec letel elvo desno.
Sploh ni tezko, cisto lepo se da. Z eno kantico sem prebarval 10 tri metrskih črt, torej 30 metrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey