DIY (naredi sam): črte na cesti

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Hej vsem...

Doma imamo na zasebni cesti asfalt (dobrih 60m) in ko je na dvorišču več avtomobilov, mora kdo izmed njih peljat vzratno po cesti in ko je dež, se ne vidi dobro, kje je cesta...

Zato bi si narisal stranske črte na cesti, da bi bilo bolje vidno, kje je cesta...

Sedaj me zanima, če se dobi za kupit kje kaki sprej ali barvo, katera bi bila dovolj obstojna, s katero bi si lahko sam narisal te črte... Je že kdo to naredil sam ali ni mogoče? Je kje kak DIY video?

Ali mogoče kdo tu na forumu dela to in bi prišel na fuš? (okolica MB)... ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najdi "majstre" od Nigrada in jim daj za pir - šalo na stran - valjček in lata da bo bolj ravno, valjček seveda na podaljšku, da ne boš spotoma še križev pot delal.

Barva se verjetno v Bau-neki kupi na kile/litre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Hej vsem...

Doma imamo na zasebni cesti asfalt (dobrih 60m) in ko je na dvorišču več avtomobilov, mora kdo izmed njih peljat vzratno po cesti in ko je dež, se ne vidi dobro, kje je cesta...

Zato bi si narisal stranske črte na cesti, da bi bilo bolje vidno, kje je cesta...

Sedaj me zanima, če se dobi za kupit kje kaki sprej ali barvo, katera bi bila dovolj obstojna, s katero bi si lahko sam narisal te črte... Je že kdo to naredil sam ali ni mogoče? Je kje kak DIY video?

Ali mogoče kdo tu na forumu dela to in bi prišel na fuš? (okolica MB)... ;)

dobi se namensko barvo za asfalt, ki je enaka kot tista cestarska. imaš pa tud že en kup manjših firm, ki barvajo te črte, tko da bi mogoče najprej njih vprašal, če jih zanima takle projekt, in kolikko € bi hoteli... mogoče sploh ni tok drago.

če bo delal sam, bo pa precej dela to lepo narest, dobro si prej pripravi, da bo črta lepo ravna...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
katera barva pa je najbolj primerna? Ker če napišem v google : barva za asfalt, mi vrže ven ful nekih različnih rezultatov... Pač rad bi, da bi bila obstojna... Lahko kdo pove iz prve roke (iz izkušenj)?

Drugače pa ne najdem nobene male firme, ki bi to delala... Lahko kdo napiše za katero firmo, ki barva te stranske črte v MB in okolici?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
barvanje talnih označb maribor

Hip hop 3 d.o.o. = talneoznačbe.si
BTO Zelnik d.o.o.

materiali


Barve in plastike
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
861
63
28
s tem vozičkom boš najlažje risal
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Sem včeraj poklical eno izmed firm, ki delajo to in mi je rekel nekje 2 eur po metru (ne glede na to, ali je prekinjena ali neprekinjena črta) + nekje 60 eur za premik stroja... Za našo cesto bi to znašalo nekje 300 eur, kar se mi zdi kar dosti...

Če bomo, bomo verjetno kar sami zrihtali... Barvo pa grem nabavit v trgovino z barvami...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Za take malenkosti si lahko vesel, če sploh hoče kak profesionalec to narediti.
Dvomim, da bodo sploh prišli, če ne bodo že nekje v bližini. 300 € za stroj, dva človeka, nekaj km vožnje, zapravljena vsaj ura časa, nekaj stane še barva, sploh ni nek denar. Seveda s stališča tistega, ki to izvaja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Še vedno lahko vzame kompresor + pištolo, zmeša barvo, naredi neko šablono iz lesonita oz. podobnega materiala, en meter in potem špica črte. Pomojem imaš v enem dnevu narejeno. Če je asfalt položen lepo z enakimi odmiki in ni kakšnih naravnih prilagoditev potem ni težko narisat robne črte na tak način. Sedaj koliko ti je vredno da eno lepo soboto voziš kompresor gor in gol po dovozu naj pa vsak sam izračuna.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Par rolc toaletnega paprija raztegneš en dan, ko ne piha veter. Vmes pošpricaš, pa je. /joke
 
  • Haha
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Še vedno lahko vzame kompresor + pištolo, zmeša barvo, naredi neko šablono iz lesonita oz. podobnega materiala, en meter in potem špica črte. Pomojem imaš v enem dnevu narejeno. Če je asfalt položen lepo z enakimi odmiki in ni kakšnih naravnih prilagoditev potem ni težko narisat robne črte na tak način. Sedaj koliko ti je vredno da eno lepo soboto voziš kompresor gor in gol po dovozu naj pa vsak sam izračuna.

eh, naredi naj 4m šablono, bo hitreje. pa še dve roki nafehta... pa na desni se z šablono ravna na rob asfalta da je vedno enak odmik od roba pa nima kej dost falit... največji problem bo premikanje kompresorja, elektrika in pištola... ta barva je precej gosta, predvidevam, da se pištola hitro zapaca, itn...
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
pa ne pozabi na un mislim d asteklen prah, ko ga posujejo cez ko pobarvajo, da je v slabi vidnosti in temi boljse vidna crta.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Je pa ena prednost, če prvič profiji (dobro) naredijo: čez leta, ko bo treba delati nov sloj, boš imel kvaliteten vzorec...

Skratka, če boš delal sam: raje malo bolj počasi in narediš orenk, da ne bo kot v zgornjem videu :)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
kaj pa kaj takega? res pa da vprašanje koliko bi to prijelo na asfalt in koliko časa bi bilo obstojno.
Sej tudi ni treba, da imaš neprekinjeno črto, samo za pomoč vsakih nekaj metrov.

 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
En znanec v Lj nekje na cesti si z navadnim sprejom narisal parkplac pa Jankoviću ni bilo všeč pa so prišli cestarji s strojem za odstranjevanje pa niso tistega spreja mogl zdrgnt. Tak da si predstavljam da ni tezko take barve dobit