Disk za snemalnik(video nadzor)

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če je potrebno za snemalnik kupiti namenski disk, ker dela 24/7 ali je tudi navaden ok. Saj ima garancijo 2 leti :)
Gledam navadnega 1 TB od Toshibe, ki pride 38 EUR, namenski 1TB WD pa je 51 EUR.

Hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ne, itak da ne :)
Samo zanimalo me je, če je to samo marketing fora, da na enega pač napopaš nalepko da je za nadzor in je zato dražji..
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Topic ima naslov (video nadzor) in ti gledaš 13€
Ali gre za arhivo 2 dni ali arhivo 1 leta oz. za čas, ki ga spraviš v 1T?
Osebno RAID po 500 Gb! Pa takoj prenos/arhiviranje iz objektaali druga lokacija! Pa bullet proff, ne tako kot pri# jabe, ko so vse odnesli.
Rabiš zanesljiv zapis zadnjega tedna tistih 6 kamer.
Vlom vidiš takoj in takoj info! Kaj je bilo pred 3 meseci je zgodovina! Veš pa najbolj Ti!.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ok, pustimo stroške, res se mi ne gre za teh 13 EUR no.
Imel bom samo 2 kameri, 1 TB naj bi pokril cca. 15 dni snemanja. Res sem razmišljal tudi o cloudu, ker če vlomilec pride bo odnesel še snemalnik :)
Kam je optimalno zadevo uploadati za normalno ceno? In ali potrebuješ za to kakšno dodatno opremo?
Kupil bom pa ta snemalnik: https://www.digitklik.si/izdelek_POLICEtech-NVR-SNEMALNIK-1
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Za videonadzor se v namenske snemalnike praviloma daje not WD Purple, ki so prilagojeni za write-heavy scenarij.

Za domačo uporabo je v osnovi res vseeno, ampak imej v mislih tudi redundanco (če crkne disk) in neke remote kopije v primeru vloma in odtujitve snemalnika.

Je pa za današnji čas 1TB disk že zelo majhen, razlike napram 2TB pa niso tako velike. Če ti je pomembna dolžina hrambe posnetkov, potem seveda vzami večjo kapaciteto ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
2tb sem pred kratkim na MV kupoval po manj kot 70 evrov....zdaj se moram samo še z nekom zmeniti, da pri njem Back up delam (on pa pri meni) . Ker zna res biti, da ga bodo s seboj odnesli.
Sicer bo skrit, ampak če bodo imeli čas, ga bodo nasli
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pri remote backupu boš zelo hitro omejen s hitrostjo interneta. S par kamerami prideš komot na >10Mbps bitrate, kar pa ni zanemarljivo majhen upload :)

V takšnih primerih se ponavadi remote kopira le na podlagi motion detectiona, saj kompletna replikacija ni ravno smiselna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ja, to vem da "Morava" oba biti na optiki.....
Potem ti pa najprej optiko precvikajo na fasadi(ali pa v jašku ob cesti). Po možnosti da sploh nimas pokrito s kamero
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ta del je res težko preprečiti, v osnovi ti lahko izklopijo tudi elektriko in počakajo kako uro ali dve, da se morebitni UPS-i izpraznijo :cool:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
2tb sem pred kratkim na MV kupoval po manj kot 70 evrov....zdaj se moram samo še z nekom zmeniti, da pri njem Back up delam (on pa pri meni) . Ker zna res biti, da ga bodo s seboj odnesli.
Sicer bo skrit, ampak če bodo imeli čas, ga bodo nasli
GDrive v okviru GSuita je dobrih 10€/mesec za neomejeno prostora oziroma nekih 750GB na dan lahko uploadaš. Jaz zaenkrat syncam posnetke kar tja skopaj z ostalimi backupi podatkov. Seveda ne pomaga kaj dosti, če ti onesposobijo vse....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ta del je res težko preprečiti, v osnovi ti lahko izklopijo tudi elektriko in počakajo kako uro ali dve, da se morebitni UPS-i izpraznijo :cool:

Spašujem se ali so dandanes džankiji res tako intelegentni? Po mojem jih 90% niti ne študira o tem, da bi iskali ali sabotirali video nadzor preden gredo v akcijo. Dandanes ti pridejo v bajto sredi belega dneva, ko zunaj pečeš čevape. Se je sodelavcu točno to zgodilo. On zunaj kuri žar, njegova gre nekaj iskat v bajto in se na stopnicah srečata s kapucarjem. Sicer je bil še praznih rok in je spizdil..kolega (120 kg), itak da ga ni dobil :obesise:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Poleg junkijev imaš še PES-e in take kot jih je imela jabe na "obisku".
Po drugi strani je pa najbrž tudi res, da se večina "obiskovalcev"izogiba varovanih objektov. Razen če imajo info da se splača tvegati.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ne razumem najbolje jabe tvoje objave?
Kapucar je onesposobil kamere?
Ja, ker ti je vzel posnetke.
Alarm nimaš prižgan ko pečeš cevape, sravfas avto, si v hlevu čez dvorišče....
Psa ne slišiš ko si v službi.
Zavedam se da bom težko dobil storilce tudi če bom imel posnetke.
Eno zadoščenje mi bo njihova objava na FB in drugod. Mogoče jih bo kdo prepoznal. Pa če tudi ne bo povedal da jih pozna.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Snemaj. Daj fake snemalnik - kao ena škatla s kabli malce skrita. #jabe je rekla, da so se spravili na škatlo.
Še enkrat, res rabiš 14 dni arhive? 2 kameri premalo. Tudi napeljava ni tako narejena, da precvikajo ali celo el. odklopijo.
Ja in 2h bodo čakal, da se UPS sprazne. Glih čas imajo, pa tri čiste o tej stvari.
Objava? Zakaj ne. Če influencarji laufajo, pa nage riti, zakaj ne bi vlomilec iz ???. Pa še POP TV ima kaj za mlet. SEM ZA!
Fake kamera. Bo lopov reskirali, ko se prižge luč in vidi fake kamero. 50 :50
Gre za odganjanje. Manj šans je, če objekt daje videz nadzora.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
14 dni arhiva je za moje pojme nek minimum, saj z njim recimo da še pokriješ nek normalno dolg dopust...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
kako imate snemalnike nastavljene? snema 24/7 .. al snema samo "dogodke" (z 5/10s bufferjem)?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Vse je itak odvisno kok resno se te bo nekdo lotil. Znancu tehno friku, ki ima vse pod kamerami in alarmom, vezano na varnostno službo, ni da ni, so oropali novo bajto. Prišli, pošpricali kamere, onesposobili alarm, odnesli kar so iskali (vrjetno so točno vedeli kaj, povedat itak noče, medtem ko so tablice, laptop in druge stvari, ki so ležale na mizi pustli na miru) in nakoncu še potrgali diske iz snemalnika, ki je bil relativno dobro skrit. Naj bi celo varnostna služba prišla ampak niti niso pogruntali, da se je kaj dogajalo. Pa še sam menda ne bi pogruntal, ko je prišel domov, če ne bi bila vrata odklenjena in par stvari prevrjnjenih....

Za random junkije, ki pridejo pogledat, če je slučajno kaj za odnest na hitro, pa vrjetno pomaga že to, da se prižgejo luči, da tuli alarm in da ga "gledajo" kamere. Pa v končni fazi, da ko se sproži alarm in te ni doma, pogledaš kaj se dogaja. Zdaj če mu že rata, imaš še za zavarovalnico kak dokaz, kaj so ti dejansko odnesli, tukaj mogoče prav pride da ni posnetek samo na enem koncu. Mogoče če maš srečo, pa kake nepazljivega iz posnetka tudi najdejo, ampak na to itak težko računaš. Glede na to, da vsaj jaz nimam doma nič kaj takega, kar bi nekdo namensko prišel iskat, računam bolj na to, da odvrne naključne storilce in da si mal bolj miren, če lahko preveriš real time stanje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Vse je itak odvisno kok resno se te bo nekdo lotil. Znancu tehno friku, ki ima vse pod kamerami in alarmom, vezano na varnostno službo, ni da ni, so oropali novo bajto. Prišli, pošpricali kamere, onesposobili alarm, odnesli kar so iskali (vrjetno so točno vedeli kaj, povedat itak noče, medtem ko so tablice, laptop in druge stvari, ki so ležale na mizi pustli na miru) in nakoncu še potrgali diske iz snemalnika, ki je bil relativno dobro skrit. Naj bi celo varnostna služba prišla ampak niti niso pogruntali, da se je kaj dogajalo. Pa še sam menda ne bi pogruntal, ko je prišel domov, če ne bi bila vrata odklenjena in par stvari prevrjnjenih....
Tole mi ne gre skupaj!