Disk za snemalnik(video nadzor)

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Gre ali pa ne gre, oropali so ga. Kaj točno se je dogajalo itak noben točno ne ve, dejstvo pa je da so bili zelo dobro pripravljeni, da so bile kamere prešpricane in da diskov s tem pa tudi posnetkov ni bilo več. Če bi snemal na več lokacij, bi mogoče celo imel posnetek, kako mu nekdo najverjetne zamaskiran pošprica kamero z barvo, kaj več pa dvomim. Glede na to, da se je zgodilo ne dolgo po vselitvi, bi skoraj rekel, da je imel prste vmes nekdo, ki je delal bajto, saj so točno vedeli kje je kaj.... Not so pa tudi očitno tudi prišli brez neke sile. Vrjamem, da ni glih nemogoče pridet do ključa ali pa lockpicknit ključavnice, če so se že spravili.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
V neko hišo so prišli tako da odprli okno (na kip odprto?).
Baje so skupaj s policaji precej dolgo iskali mesto vstopa v hišo. Odkrili naj bi ga šele ob čiščenju oken....
Baje so tudi vedeli kaj iskati....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
Tole mi ne gre skupaj!

ja tko kot je on tehno frik so tud oni bili Vlomilski friki in so predvideli vse ovire in jih uspešno onesposobili.

Očitno imate najmanj picassotove slike po bajti, da rabite take varovalne sisteme.

Res ne vidim prednosti, če imaš posnetek mulca s kapuco in masko. Ok, edin za zavarovalnico da se vidi kaj nosijo ven. Pa še kamere ponavadi v vogalih zgoraj, da se ja težko vidi obraz.

S sprejem po kameri je pa itak najbolj enostavna rešitev.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
498
83
41
povsod malo
Jaz sem imel Toshibo 2 Tb in crknila čez 1 leto druga v Raid polju pa čez 1 mesec. Zdaj imam pa WD Purple pa dela +1 leto.
Cene so res male v primerjavi da ti crkne recimo ravno med kakšnimi prazniki ali pa pred novim letom kot je meni pa paket hodi 7-10 dni.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Res ne vidim prednosti, če imaš posnetek mulca s kapuco in masko. Ok, edin za zavarovalnico da se vidi kaj nosijo ven. Pa še kamere ponavadi v vogalih zgoraj, da se ja težko vidi obraz.

S sprejem po kameri je pa itak najbolj enostavna rešitev.

Dobro izpeljan sistem s senzorji na oknih in vratah, senzorji gibanja in podpora kamer je top. Sem ze enkrat napisal. Ce ti vdrejo skozi vrata, ti senzor na vratih javi. Ce odprejo okno na silo, javi senzor na oknu. Ce okno zlomijo, ga ob vstopu zagrabi senzor gibanja. Plus kamero, ki je usmerjena tja, nastimas na snemanje in javljanje na telefon s kratkim posnetkom. Potem se jim pa lahko deres nazaj na mikrofone v svojo hiso :p
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
OK: Aktivacija mora biti še PREDNO oseba pride do vrednosti, takoj ko vstopi na tvojo posest, ali gre po določeni poti, snemanje vhoda na teritorij.
Kamera mora biti tam, kjer je težje dosegljiva - rabi lojtro, da pride do nje, ali lepo maskirana. Kaj pol, če imaš 100 posnetkov, ko gre nekdo mimo. V tem času vloma ni bilo. ni treba nič pregledovati. Kaj rabiš, da je šel nekdo pred 14 dnevi mimo. To sam policiji za kaj drugega.
Kapucinar ve, da ga snemajo. zato je kapucinar.
Alarm na oknu je drugi ali tretji na vrsti. Kaj ti pomaga, če je vlomil v avto na dvorišču.
Varovanje - senzorji, kamera morajo biti kot ograja. Takoj na začetku, ko še ni prave škode. Če snemaš kako ti brskajo in odnašajo iz skreta je prepozno!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Je pa stos v tem da je po tej logiki 8 kamer hitro premalo za varovanje običajne hiše z dvoriščem.
Da o 10+ senzorjih na vratih in oknih ne pišem.
Ter enako število PIR senzorjev.

Jaz imam kamere "maskirane", mogoče eno crknjeno nastavim da jo "posprejajo".
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.551
264
113
mogoce se gre pa bolj za to, da imajo lastniki boljsi obcutek in ponoci bolj mirno spijo.