Dinamični invalidi kupujejo hitre honde

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Slike povedo več od besed. Morda bi postavili še malo večje table?
239857-Honda1.JPG
 

Priponke

  • 239857-Honda1.JPG
    239857-Honda1.JPG
    207,6 KB · Ogledi: 182

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če bi poslikali vse te cepce, bi bila zastopana prav vsaka znamka, največ pa v višjem razredu.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Sej eni so pravi invalidi. Žal večina le v glavi, ki morejo parkirat v prvi vrsti, da se vidi njihov avto.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
vsi hondaši so invalidi... ni pa nujno da vozijo Hondo... in vsi, ki vozijo Hondo ni nujno da so hondaši


vsi ostali smo pa Gobe
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Moj sodelavc je že 4 mesece v bolniški zaradi poškodbe hrbtenice. Pa je pred enim trg. centrom parkiral na označbo za invalide. In ker nima tablice, je ob prihodu nazaj za brisalcem imel položnico za 80 eur. Naši modri možje postave se pogruntali, kako najlažje pokasirat denar, zato bo lastnik te Honde, kmalu spoznal čemu so oranžni praklpaci.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In kako naj možje postave vejo, da ima tvoj sodelavec poškodbo hrbtenice?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
KSZ: Če ima poškodovan hrbet, še ne pomeni da je invalid.. Nej dobi uradno potrjeno in s tem tudi nalepko..
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Saj ga ne zagovarjam. Pač sem omenil situacijo, kjer bi bilo tako parkiranje smiselno, kljub temu da nima tablice za invalida.
A tebi se smili samo človek ki ima okrog vratu obešeno tablico. Ali pomagaš vsakemu človeku, ki se ti zdi da je pomoči potreben.
Jaz sem na avtobusu odstopil sedež vsaki babici, pa ni imela doma tablice za invalida. Get it.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.989
5.098
113
Potemtakem na mesta za invalide nebi smela parkirat recimo nosečnica v 8em mesecu nosečnosti. Zakaj pa ne? A je bolje da je parkplac prazen ona pa naj parkira na zadnjem parkirišču.
V Avstriji sem videl, da imajo posebej označena mesta še za nosečnice, kar se mi zdi pametno. Pa ne mi zdaj rečt da imajo tudi nosečnice tablice, da jim policisti ne morejo napisati kazni.
Samo z to razliko, da je v Avstriji mentaliteta takšna da človeku na pamet ne pride da bi parkiral na to mesto. Pri nas se pa vsak mulo (pa naj bo honda ali audi) prisline na mesta za invalide.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V tujini se teh parkirnih mest držijo pravilni in vpoštevajo pravila....v slo se tko ne da delat in je treba talat kazni, za tiste, kateri do tega niso upravičeni pa čeprav bi lahko bli.

Jaz bi predlagal vpeljavo začasne dovolilnice, katero bi lahko pridobili ob izpustu iz bolnišnice (zaprosil zanjo)...tako kot bergle.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Kiri pravi:
Si pogledal, ce ima mogoce invalidsko tablico?

Ni je imel. Ko sem se vračal iz trgovine, ga ni bilo več, so bili pa tam parkirani štirje drugi avtomobili, vsi so imeli oznake.
 

Kiri

Pripravnik
15. avg 2007
498
0
16
39
Murska Sobota
Obišči stran
Nekateri so alergicni na kogarkoli, ki parkira na invalidskem parkplacu. Pred casom sva namrec z dedkom, ki je invalid in ima tablico, parkirala na prostoru za invalide in me je neka zenska takoj nadrla, brez da bi pogledala za tablico, zakaj sem parkiral tam.

Sam sicer nikoli ne puscam avtomobila na invalidskem parkirnem mestu...mi pa ni jasno zakaj je recimo pri eni srednji soli na parkiriscu 10 ali 12 parkirnih mest za invalide.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Saj ga ne zagovarjam. Pač sem omenil situacijo, kjer bi bilo tako parkiranje smiselno, kljub temu da nima tablice za invalida.
A tebi se smili samo človek ki ima okrog vratu obešeno tablico. Ali pomagaš vsakemu človeku, ki se ti zdi da je pomoči potreben.
Jaz sem na avtobusu odstopil sedež vsaki babici, pa ni imela doma tablice za invalida. Get it.

Dobr te razumem, vendar žal ne gre po logiki pri nas. Kaj je smiselno pol k. igra vlogo..
Samo "uradno" si lahko "invalid" pa čeprav ti nič ni
bonk.gif
Vemo kako gredo pri nas med invalide..
Drug je pa lahko še tako polomljen pa se lahkos amo j. in faše kazen..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Ni pravice. Še posebej ko vidim dvajsetletne smrkavce, ki so za rojstni dan dobili TypeR Civica, da svoje lene riti parkirajo tam kjer ne bi smeli.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Tak je život, kaj češ.. Vsaj tolaž se da taki mulčki nimajo pojma pa kupjo "precenjen" avto..
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.837
4.344
113
pravice nebo nikol za vse, prav tako kot se ne splača prekarjat zarad politike ali kdo ma boljšega/daljšega

Kar se park placov tiče, placi za invalide so širši zato da lahko normalo iztovorijo voziček in se spravijo nanj...
Vsi ostali tam nimajo kaj iskat, ker lahko zlezejo iz avta na normalnem parkplacu, vse ostalo je samo smiljenje samemu sebi in taki tudi v lajvfu nio kaj prida...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Glede teh placov pa eno vprašanje: se vam zdi da jih je ponekod res zelo veliko (če gledam en Citypark) gledo na ostala parkirišča. Kdaj kr smešno izpade, ker jih je tolk veliko..
Je kje v zakonu določeno kakšen % je minimalen oz dovoljen, al to delajo po občutku??

BTW: nimam problem da bi me motilo, samo vprašam. Ponavad povsod raj u pm parkiram, kot da se rinm in iščem pred vhodom parkplac. Par m še ni nobenga ubil, k je šel peš..