Desno v rdečo

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne nuca. Sem že takrat ob vinjetah predlagal, pa se me je ignoriralo. Morda bi prijelo, če bi predlagal 7 barvni tisk z meliolirnimi vlakni in kakimi magnetnimi zaščitami, ki jih samo jaz znam narediti - ter podmazal pristojne inštitucije, ali kar Janšata samega :evil: .
Zadevo sem objavil tudi tule na Alterju, pa ni bilo nobenega odziva, kar zame pomeni, da ste lanserji zgodbe v bistvu izvajalci sami.

Ni problema, :cheer: , zares ne, toda tudi jaz bi nekaj imel od tega. V prvi vrsti poenostavljeno življenje. Če pa še kaj kapne od tega - pa še toliko bolje.

Torej grem mojo pripombo na tisti "predlog zakona" avtorsko zaščitit ? Državni zbor me bo pa gladko preglasoval, ker sem navadni laik z zgolj kmečko pametjo in brez akademskih nazivov ?

P.s. - Hrušovc še ni popustil :cheer: . Pa je oni predlanski. Lanski je bil bolj švoh ..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To se zgodi, če je prometnih znakov preveč. Tisto kar sem zgoraj pravil.
Tipičen primer je bil nekaj let nazaj v Šmarje - Sap, če si šel iz Škofljice na avtocesto. Malce sem pozabil, ker so sedaj uredili, toda tam je zmedlo tudi koga bolj pametnega od mene (moje malenkosti). Tam si moral biti domačin, da je šlo prav. Bogvaruj pa da bi bila še kaka megla ali deževna noč.

Lahko pa primerjamo prometno signalizacijo Nemčija : Holandija ali Francija. Ali pa proti nam, dokaj podobno. V Nemčiji prav pazijo, da so znaki logični in jih ni preveč, vsepovsod drugod pa zmeda.

Potem se pa oblast čudi,zakaj nesreče ter krivdo piše voznikom. Namesto da bi k sebi pogledali, ko je lažje obesiti dodatno tablo s trivrstičnim tekstom in raznimi novimi ikonami ki jih razume samo avtor :nigladek: . Kdo bo pa med vožnjo tiste čitabule bral? :nigladek:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ambroz in Cash

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Naj ceneje bi bilo, da se pusti kot je ! Da ne bo komu drugemu v žep kapnilo, kajti to je v Sloveniji problem.
Če je pa večji promet z zavijanjem desno, se doda SEMAFOR zelena puščica. Največja varnost. Ne 100%.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Naj ceneje bi bilo, da se pusti kot je ! Da ne bo komu drugemu v žep kapnilo, kajti to je v Sloveniji problem.
Če je pa večji promet z zavijanjem desno, se doda SEMAFOR zelena puščica. Največja varnost. Ne 100%.

Se strinjam. S pripombo, da ne gre za direkten problem, koliko bo komu v žep kapnilo. Direkten problem pri nas je, da se vedno znova izumlja nepotrebne komplikacije, samo da bo nekomu nekaj v žep kapnilo. Je razlika, kajne :fredi: .

Je že kdo v naši svetli zgodovini sploh kaj naredil na temo poenostavitve sistema, ki ga živimo?
Ne, do sedaj so se čisto vsi vedno potrudili ga še bolj zakomplicirat in otežit. Vsak idiot z 35 IQ ve in vidi, da zgolj zato da bo nekomu nekaj kapnilo v žep. Nikoli pa za poenostavitev sistema. Potem so pa krivi vsi drugi, samo oblast ne. :nigladek:

Brezveze. In popolnoma brezveze zraven vlačiti ameriško kulturo voznikov, ker ti so pa resnično brez kulture in pameti. Tam prime samo tako visoka kazen, da te slečejo do nagega in greš potem v ilegalo ukrast avto, da si sploh še mobilen :nigladek: . Razdalje pa za dve uri na šiht v eno smer.

Če pa kaj, je pa ravno Amerika zahojena. Ter čefurija južno od nas. Nobeno zavarovanje ti prav nič ne nuca.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.712
113
kod Džej-Zija
To se zgodi, če je prometnih znakov preveč. Tisto kar sem zgoraj pravil.
Tipičen primer je bil nekaj let nazaj v Šmarje - Sap, če si šel iz Škofljice na avtocesto. Malce sem pozabil, ker so sedaj uredili, toda tam je zmedlo tudi koga bolj pametnega od mene (moje malenkosti). Tam si moral biti domačin, da je šlo prav. Bogvaruj pa da bi bila še kaka megla ali deževna noč.

Lahko pa primerjamo prometno signalizacijo Nemčija : Holandija ali Francija. Ali pa proti nam, dokaj podobno. V Nemčiji prav pazijo, da so znaki logični in jih ni preveč, vsepovsod drugod pa zmeda.

Potem se pa oblast čudi,zakaj nesreče ter krivdo piše voznikom. Namesto da bi k sebi pogledali, ko je lažje obesiti dodatno tablo s trivrstičnim tekstom in raznimi novimi ikonami ki jih razume samo avtor :nigladek: . Kdo bo pa med vožnjo tiste čitabule bral? :nigladek:
Pred leti je bila narejena študija na temo znakov in so ugotovili, da je v Sloveniji cca 70 % znakov PREVEČ. Tipično za slovensko družbo: ker si kot družba ne zaupamo, poskušamo obnašanje regulirati s poplavo predpisov (v tem primeru znakov), ki jih nihče ne bere in upošteva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in ambroz

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
OK, se zgodi čeprav se nebi smelo. Kako za vraga ne reagira tist kater pele v nasprotno smer? Saj vidi da večina pelje proti njemu.

ni pregovor da so največji idioti vedno najbolj samozavestni za brezveze, vidno tud tukaj ko nas bo zdaj Demz v naslednjih 10 spisih prepričeval kak on že 30 let vozi pa ne rabi tega torej je bzw ker on ne razume.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To se zgodi, če je prometnih znakov preveč. Tisto kar sem zgoraj pravil.
Tipičen primer je bil nekaj let nazaj v Šmarje - Sap, če si šel iz Škofljice na avtocesto. Malce sem pozabil, ker so sedaj uredili, toda tam je zmedlo tudi koga bolj pametnega od mene (moje malenkosti). Tam si moral biti domačin, da je šlo prav. Bogvaruj pa da bi bila še kaka megla ali deževna noč.

Lahko pa primerjamo prometno signalizacijo Nemčija : Holandija ali Francija. Ali pa proti nam, dokaj podobno. V Nemčiji prav pazijo, da so znaki logični in jih ni preveč, vsepovsod drugod pa zmeda.

Potem se pa oblast čudi,zakaj nesreče ter krivdo piše voznikom. Namesto da bi k sebi pogledali, ko je lažje obesiti dodatno tablo s trivrstičnim tekstom in raznimi novimi ikonami ki jih razume samo avtor :nigladek: . Kdo bo pa med vožnjo tiste čitabule bral? :nigladek:
Drži, v krožno greš v napačno smer, ker je prometnih znakov preveč. Še ena hruškova izgleda, ker jaz v krožnih vidim le napise kam gre kateri izvoz in pa EN SAM ZNAK, ki kaže, da JE OBVEZNA SMER V DESNO.
Dej ti reči ženi, naj ti vzame računalnik dokler se ti hruškovc ne razkadi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej
I

Izbrisan uporabnik #9334

A napišem še enkrat? Jaz bi tudi prstek notri namoču :cheer: .
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Dovoljeno DA, obvezno NE. Nič hudega, če kdo 'mečka'.
Pri nas mora biti svetlobni signal - samo zelena desna puščica. Zardi jasnosti/nejasnosti!
pri nas je zelena puščica v desno, ko je na kontra srani zelena pšučica desno, ostalo pa vse rdeče. To je razlika. To je primerljivo tako kot je en napisal, z ločenim desnim pasom ki gre v desno in utripa oranžna... no zdaj bo to tudi tam kjer ni tega ločenega pasa.
prvo bo par unfalov, potem pa se bo počasi obneslo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Obstaja kje samo zank zelena puščica desno? (slika)
Negdje na brdovitome balkanu:

kakonalevo0ev.jpe
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Potem se pa oblast čudi,zakaj nesreče ter krivdo piše voznikom. Namesto da bi k sebi pogledali, ko je lažje obesiti dodatno tablo s trivrstičnim tekstom in raznimi novimi ikonami ki jih razume samo avtor :nigladek: . Kdo bo pa med vožnjo tiste čitabule bral? :nigladek:
Oblast se čudi samo pred javnostjo.
Potihem pa prešteva eure, ki ji kapnejo od kazni, od popravil, od novih vozil, davkov kleparjev, mehanikov..... in še drugod postavi dodatne table s trivrstičnim tekstom, ki niso logičneo postavljene, in še tam upajo na dober izplen. (iz parmove ne smeš po prednostni peljat na bežigrad in podobno) .
In ker je prekrškov vse več, je logično potrebno kazni zvišat.