Desno v rdečo

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Kdor se je vsaj malo vozil po ZDA se bo večinoma strinjal, da je tam vožnja mirnejša in manj stresna, manj je živčnosti, izsiljevanja, agresije ... in kar se mene tiče, to spada pod vozniško kulturo.

Se absolutno strinjam. Tako dobro vozniško kulturo, kot jo imajo v ZDA, lahko pri nas samo sanjamo!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa ravno ti si najbolj pameten, ki očitno ne razumeš za kaj se gre. Ne, zavijanje v desno pri rdeči luči v Sloveniji še nikoli ni bilo dovoljeno. Zelena puščica ali utripajoča rumena ni zavijanje pri rdeču luči.

A je napisal sad , da je predlog "ob dodatnem znaku? Al kwa se norce delaš? A je dodatna zelena dodatni znak al' kaj bi bilo to? :sprasujemse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
V novem predlogu zakona je tudi možnost zavoja desno pri rdeči na semaforju in sicer tam, kjer bo nameščen dodaten znak.
Kaj menite o tem? V Ameriki (določene države) zadeva deluje odlično.
Sam podpiram in upam, da bo to sprejeto, saj bo povečalo pretočnost prometa.
Ali se ti norca delaš ali pa šmarnica od včeraj še ni popustila. Lahko pa, da boš moral po očala skočit ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A je to sploh pravilno, da se puščico označuje z zeleno? Zadnjič sem se v Varaždinu lepo zmedel, tam imajo zraven semaforja zeleno puśčico, ki ne sveti vedno, ampak se na določen čas prižge. Levo sem imel tovornjaka, da je bila preglednost slaba, vklopi se zelena puščica in imel sem na sumu, da je najbrž za zavijanje desno in najbrž nimam proste poti. Ko speljem pa po prehodu za pešce z leve pred tovornjakom privozi kolesar. Zabremzam in se mi je oni zadaj že naslonil na vlečno kljuko, pol pa me kolesar še kurcal ko pesa, oni zadaj pa jebal vse po spisku. Meni pa bolj malo jasno, kaj me je to zmedlo.
 

Priponke

  • Screenshot_20200830-173712.jpg
    Screenshot_20200830-173712.jpg
    410,8 KB · Ogledi: 285

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Ja, saj to sem omenil zgoraj. V čem je torej nov predlog zakona?
Ne vem, kaj je težko razumet? Po novem predlogu boš lahko šel desno tudi v primeru, če ni posebnega semaforja s puščico desno ali posebnega odcepa za zavoj desno. Skratka... znak je cenejša rešitev od posebnih semaforjev. Pa načeloma je tako, da pri semaforju, ki kaže desno, ni treba gledat, ali kdo prihaja iz leve. Pri znaku boš pa vedno moral pogledat.
 
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in brane_new
I

Izbrisan uporabnik #9334

A je to sploh pravilno, da se puščico označuje z zeleno? Zadnjič sem se v Varaždinu lepo zmedel, tam imajo zraven semaforja zeleno puśčico, ki ne sveti vedno, ampak se na določen čas prižge. Levo sem imel tovornjaka, da je bila preglednost slaba, vklopi se zelena puščica in imel sem na sumu, da je najbrž za zavijanje desno in najbrž nimam proste poti. Ko speljem pa po pločniku z leve pred tovornjakom privozi kolesar. Zabremzam in se mi je oni zadaj že naslonil na vlečno kljuko, pol pa me kolesar še kurcal ko pesa, oni zadaj pa jebal vse po spisku. Meni pa bolj malo jasno, kaj me je to zmedlo.

Desni mrtvi kot. Vedno težaven. Če imaš pa tovornjak ... :obesise: , pa spljoh.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem, kaj je težko razumet? Po novem predlogu boš lahko šel desno tudi v primeru, če ni posebnega semaforja s puščico desno ali posebnega odcepa za zavoj desno. Skratka... znak je cenejša rešitev od posebnih semaforjev. Pa načeloma je tako, da pri semaforju, ki kaže desno, ni treba gledat, ali kdo prihaja iz leve. Pri znaku boš pa vedno moral pogledat.

Potem niti tiste dodatne puščice ne nucaš. :cheer:
Oz - ALI smem jaz delati te dodatne znake? :cheer: ( :evil: )
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Odstraniti prejšnje že obstoječe oznake, z inštalacijami vred, namestiti nove znake ... SUPER posel :D !
Jaz bi tudi. :cheer:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa, kako se bo zato povečala pretočnost? Če imamo pa že sedaj zadevo enako urejeno, le da z malce drugačnejšo signalizacijo? :cheer:
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pa, kako se bo zato povečala pretočnost? Če imamo pa že sedaj zadevo enako urejeno, le da z malce drugačnejšo signalizacijo? :cheer:
V svojem prejšnjem sporočilu si odgovoril. Vsa križišča, ki imajo to že rešeno čaka prenova na nov sistem, ki je cenejši. :bonk:
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Pa, kako se bo zato povečala pretočnost? Če imamo pa že sedaj zadevo enako urejeno, le da z malce drugačnejšo signalizacijo? :cheer:
Sedaj si MORAL počakat, da se prižge zelena puščica za zavijanje v desno. Pri ureditvi z "nalepko" lahko zaviješ VEDNO, ampak moraš preverit, da ni nikogar, ki bi ti pripeljal z leve strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #9334

Lejte, nepotreben strošek, tako kot je bilo pri vinjetah. Ne rabiš plačati nekega izvajalca in monterja tistih dodatnih znakov, če se pa enostavno prometno pravilo napiše. Dodaten znak na cesti vedno samo poveča zmedo. Če je pa pravilo enotno - zakaj potrebuješ dodaten prometni znak (razen da se bo nekdo omastil z izdelavo njega) ?

Pri vinjetah je bilo isto. Sploh niso potrebne, ker bi jih mimogrede vkomponirali v klasično cestarino, samo dodatni knjigovodski konto bi odprli. Koliko denarja prišparanega ter koliko enostavneje bi bilo tako živeti? Oni tiskar si pa naj najde nek svoj lasten kšeft, yebiga. Tako kot vsak ki hoče pošteno živeti od lastnih žuljev. :bonk:

Opomba - hrušovc še ni popustil :norec:. Oni lanski je bil še posebej močen ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Delno se sicer strinjam, morda pa katera križišča niso ustrezna zacto.
Sej krožišča in semaforji so tudi nepotreben strošek drugače? Ko bi bilo pa že navadno križišče dovolj.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Delno se sicer strinjam, morda pa katera križišča niso ustrezna zacto.
Sej krožišča in semaforji so tudi nepotreben strošek drugače? Ko bi bilo pa že navadno križišče dovolj.

Krožišča so logičen odgovor na povečan promet glede na situacijo cest. Dokler smo bili bolj na peš in na avtobusih, so bila klasična semaforizirana križišča čisto v redu. Krožišča so bila takrat bolj "eksotika", ampak bila pa so. Torej nič novega.

Torej, če že dodaten prometni znak, zakaj ne bi raje bil postavljen tam, kjer pa zavijanje desno ne bi bilo samoumevno dovoljeno :evil: ? Po moje bi bilo precej ceneje.