Dermatolog-odebeljen in vraščen noht

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.677
6.555
113
Jadranka Korsika - dermatlog
Tel: 01/ 280 32 56
Gsm: 040/ 561 205

Pregled je bil 1 leto nazaj 50€!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Fadil; najbrz ne bom veliko po bazenih. Ne skrbi za moj noht. Problem je v tem da te slo zdravstvo napoti v bazen s takim nohtom. Ce se to prenasa v bazenu, potem je verjetnost da sem tam tudi dobil glivice. Zraven pa se šen.
Tony. Tole imam ze leta pa se ni drugih nohtih. Ce bi bilo hudicevo nalezljivo z nogavicami, cevlji, potem... Eni cevlji me stanejo slabo placo, pa se velika verjetnost obstaja da bodo slabo narejeni
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Glej, testiranje, katera vrsta glivice je tole, je po moje nesmiselno, ker je zadeva jasna kot beli dan. Če se oglaša kot tašča in izgleda kot tašča, je pač vrsta zmaja, fertik.
zmaga.gif


Mislim, da so tisti antimikotiki v kremi celo brez recepta, pojdi v lekarno in vprašaj...
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Sicer v tem primeru ne, se pa dogaja da je clovek x mesecev na bolniski ker caka na pregled ki stane nekaj 10 evrov. In ZZZS ne "potegne" da jih bolniska vec stane kot pa takojsnji pregled. In takih bolniskih dni je v slo zagotovo 10+%.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.766
6.361
113
Ja ampak problem je, da zdravnikov enostavno premalo, da bi vsi bili na vrsti takoj.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer v tem primeru ne, se pa dogaja da je clovek x mesecev na bolniski ker caka na pregled ki stane nekaj 10 evrov. In ZZZS ne "potegne" da jih bolniska vec stane kot pa takojsnji pregled. In takih bolniskih dni je v slo zagotovo 10+%.

Kaj kokodakas, to NI za bolnisko, sploh pa ne za neko testiranje za glivice. Ta noht mora odstranit kirurg, lahko celo tvoj zdravnik ce ima pogoje za to, nato pa potrebujes dolgotrajno zdravljenje z antimikotiki.

Ti je bilo ze napisano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
A sem komu na rep stopil. Vem da to ni za bolnisko. Na zalost pa vem koliko LET sem bil na bolniski zaradi cakalnih dob. Ja prav si prebral L E T / Y E A R ! Pa nisem star 50+, pa nobene pritozbe na odlocbo o bolniski nisem pisal, na koncu sem sam rekel da je dost te zajebancije okol dohtarjev.
Aja ko bo noht sel dol, pa bo nekaj bolniske. Ce bi zdravniki ukrepal prej(nogo so itak dnevno, tedensko, mesecno pregledoval), mogoce ne bi bila potrebna.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.766
6.361
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A sem komu na rep stopil. Vem da to ni za bolnisko. Na zalost pa vem koliko LET sem bil na bolniski zaradi cakalnih dob. Ja prav si prebral L E T / Y E A R ! Pa nisem star 50+, pa nobene pritozbe na odlocbo o bolniski nisem pisal, na koncu sem sam rekel da je dost te zajebancije okol dohtarjev.
Aja ko bo noht sel dol, pa bo nekaj bolniske. Ce bi zdravniki ukrepal prej(nogo so itak dnevno, tedensko, mesecno pregledoval), mogoce ne bi bila potrebna.

Ne razumi me narobe. Ampak v prvi vrsti si ti tisti, ki bi "moral" reci osebnemu ztdravniku da nekaj ni ok z nohtom. Ker ortopedi in travmatologi so pri tebi rihtali precej zatevnejse stvari kot zdravljenje z glivicami okuzenega nohta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Nisem pač tak ki bi k dohtarju hodil iz dolgčaasa
wink-1.gif
Že tako sem bil dovolj pri njih.
ortopedov ni bilo, so bili travma, plastiki....
in sedaj naj osebnemu zdravniku še rečem da mi naj napiše RP za tablete in mi naj ne piše privatnikov na list (ko kličem te privatnike me pošljejo na dermo, ker smai nimajo LAB) Se bom pozanimal po drugih kanalih glede teh tablet....in če jih bom dobil pod pultom....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
sem danes spet dobila revijo v roke. te sponke naj bi dajal gor v lassani, pa tudi google jih kar nekaj najde. Mislim, da to ni več taka redkost.
danes zjutraj na rtvslo 1, si oglej prispevek ob 7:45. Mogoce bos kaj pobrala pametnega
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Ima kdo izkusnje z loceryl lakom? Baje se ga dobi v avstriji. Sicer pa mi je farmacevt povedal da so tablete res hude za jetra, tako da se jih bom probal izognit. Noht si bom probal z bijaxom pobrusit cimbolj v zivo, zascita z lakom, pa kak lamisil. Pa da vidim ce bo kak rezultat do derme.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
sem danes spet dobila revijo v roke. te sponke naj bi dajal gor v lassani, pa tudi google jih kar nekaj najde. Mislim, da to ni več taka redkost.
danes zjutraj na rtvslo 1, si oglej prispevek ob 7:45. Mogoce bos kaj pobrala pametnega

jst nimam problemov, tko da ta info ne bo zame
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Brušenje nohta ne bo imelo kakšnega strašnega učinka, ker je težava v podnohtnem tkivu. Tale vrli farmacevt bi ti lahko nareditil reklamo še za nailnerjev svinčnik, kar sem že napisal: http://www.nailner.si/products/nailner-repair-pen.aspx

Lak ima verjetno podobne "naravne" sestavine kot svinčnik in ni namenjen nobeni zaščiti pač pa samo temu, da noht bolj estetsko izgleda, vseeno pa delaš obenem tudi nekaj zdravljenja. Če boš uporabljal kremo ali svinčnik je seveda premaz z lakom kontraproduktiven.
wink-1.gif


Skratka, skombiniraj lamisil in svinčnik, pa bo. Bo pa trajalo več mesecev, če sklepam po rasti nohtov (na nogah rastejo precej počasneje kot na rokah).

O škodljivosti tablet pa naj kar lepo odloča dohtar na podlagi zdravstvenega stanja jetr(c)
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.911
113
pri taščici
Me zanima kako bo ocenil zdravstveno stanje jeter. Mogoce tako kot pred leti, ko so za zamascena jetra, ledvicne in zolcne kamne.... krivili nepravilno prehrano in alkohol. Samo tega dejstva niso sprejeli da sem eno leto jedel hrano v KC ki je ena izmed najbolj zdravih. Vsaj tako oni pravijo. Alkohola pa itak ni bilo veliko. Se Pahor se z njimi ne strinja. Ocitno ni imel posebnega kuharja v kc(kot tito in drugi).
O je omenil nainler ne bati. Samo dvomi v kaksne hude uspehe z njim. Ceprav tudi tvoja teorija o brusenju, laku in glivicah v podnohtnem tkivu
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ja, drži, nailner je kao "naravno" zdravilo in pomaga proti simptomom (noht rata spet rožnat), za trajno rešitev težav (=vzroka, torej mikozne okužbe) pa potrebuješ npr. lamisil
zmaga.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Po najmanj ene 20ih letih gledanja "glivičnega" nohta sem ga danes pokazal osebnemu zdravniku in mi je predpisal tri škatle Sporanoxa. Bom poročal če bomo kaj uspešni čez kakšno leto toliko približno noht rabi da zraste na novo.
smile-1.gif

Sem si ga dve leti nazaj v službi po nerodnosti "malo" privzdignil
cry12bpy.gif