Dermatolog-odebeljen in vraščen noht

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Si bom malce sposodil temo, upam, da Hanzi je bo hud
smile-1.gif


Kakšen mesec nazaj sem s palcem na nogi z vso silo treščil v nogo pisalne mize. Minuto, dve je bolelo ko praseeca, nato sem pozabil na vse skupaj. Do naslednjega dne, ko sem opazil pod nohtom modrico in malce strjene krvi. No, zdaj je že en mesec mimo in modrica ter strjena kri še kar vztrajata. Drugače ni nobene bolečine, noht normalno raste in si ga normalno strižem.

Koliko časa bo trajalo, da bo zadeva šla stran? Moti pa me samo estetsko, drugače nimam nobenih problemov.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če ti noht normalno raste potem je vse v redu tista črnica bo šla pa stran, ko bo noht toliko zrasel, da jo boš odstrigel. Če te ne boli jaz ne bi kot nekateri luknjal noht in podobno. Ko sem si jaz z eno težko železno mrežo dvignil noht je bolelo kar nekaj dni in tudi nekaj krvi je priteklo, del jo je pa ostalo pod nohtom kot črnica. Samo meni noht ni več rasel in je nov noht začel privzdigovati starega tako, da sem si ga čez kakšen mesec previdno odtrgal do konca
tongue-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Ja, res je, nič se ne sekiraj, noht bo rasel naprej in potpludba se bo lepo premikala proti konici nohta... Zdaj, na palcu roke je to pri meni trajalo nekaj mesecev, na nogi pa nohti rastejo še počasneje, ampak sčasoma bo vse OK
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
Jatamp: noht se vrta takoj po poskodbi, ko je kri se sveza. Tako znizas pritisk (in bolecino) pod nohtom. Ko je nekrat kri trda mislim da nima smisla. Panoramic; nohti na nogi res pocasi rastejo, ce imas bolj pri koncu nohta potem bos do poletja odstrigel tisto kri, sicer pa....ti za tolazbo lahko nalepim moj noht po tistem ko sem si ga z bijaxom konkretno pobrusil, nato pa nalakiral z locerynom
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Nekje začetek novembra sem si priščišnil noht na mazincu in do danes je preraščen točno na polovici.
zgornja polovica je še vsa temno rdeča in lisasta ,boli že dolgo ne več samo ne zgleda lepo.
Sicer sem šel takrat na urgenco ,da so mi prerezal noht in popustili pritisk krvi ,ki se je nabrala spodaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
Evo od dermatologa.
Glivic v laboratoriju niso nasli, niti v nohtu, niti na kozi podplata katera se mi lusci. Ko je izvid vidla zdravnica je takoj rekla da ne verjame izvidom. Dal rp za lamisil, vzela kri za test jeter. Izvid in odlocitev se cakam.. Govorila je namakanju nog v vodi in sodibikarboni. Kaj naredi ta sodabikarbona.
Nogavice oprat na 60C.
Kako najbolje ocistit te golazni usnjene cevlje? Ena verzija je lamisil prsilo (kako pogosto, kako dolgo), nekateri baje cevlje zmrzujejo v skrinji?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
In v kako mocni raztopini, kako dolgo naj namakam? Najbolje da mejl posljem na dermo, ker v zivo je premalo povedala, pa se ne zapo,mnis si vsega.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Lamisil tablete?

Verjetno bi bilo vseeno koristno tudi lokalno mazati noht z lamisilom kremo (dobiš brez Rp.). Bi pa predlgal, da to delaš s preglednimi rokavicami. Kako dolgo? Dokler se barva nohta ne spremeni, torej vsaj nekaj mesecev. S kremo ne moreš nič pretiravati in daljša uporaba nima kakšnih minusov.

Na daljši rok bi bilo najbolje vse čevlje vreči stran (škornje najbolje takoj in jih sploh ne nosi več). Ideja z zmrzovalno skrinjo je zanimiva, če deluje pa nimam pojma
smile-1.gif
), sicer pa za začetek opereš na 60 stopinj, večina čevljev bo to preživela b.p.
Sicer pa bi bilo fajn nositi čimbolj zračno obutev, ker jim paše vlaga (švic v čevlju) in v suhem okolju imajo vsaj oteženo razmnoževanje
zmaga.gif


Tole s sodobikarbono prvič slišim, pranje in likanje štumfov pa je pa čist ok, se jim ne bo nič poznalo.

Pa še nasvet glede dohtarjev, ki govorijo ko strgan dohtar: s sabo imej blok in kemik in piši vse. Jebiga, emšo nas sreča vse
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Evo, da malo poročam. Februarja sem začel jemati Sporanox tablete in gre na bolje. Nohta je deformiranega še dobrih 5mm, (prej je bilo 1/2 nohta). Na podplatu so se mi pojavljali "vodni mehurčki" in tudi koža se je luščila. No, sedaj tega ni več. Jetra pa tudi še delujejo
wink-1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
Zaenkrat sem noht konkretno zbrusil ( do krvi), namazal z locerylom, podplate in prste mazem zvecer z lamisilom, prej noge operem v sodibikarboni, cevlje sem opral (vecina usnjenih, [cenzura] ga trgovinski ne grejo na mojo nogo) s zajfo in max vroco vodo (tus, roka ni trpela, najbrz 60+C toplarna lj), najbrz jih bom se nasprical z alkoholom (70 ali pa 96% in lamisilom). Zna se zgodit da bodo tudi skrinjo videli. Jutri grem k osebni zdravnici, pa jo bom povprasal
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem vsa leta mislil, da imam "čuden" noht zaradi tega, ker so mi ga kot otroku kirurško odstranili zaradi poškodbe. Šele pred nekaj leti sem malo bolj po netu pogledal slike okuženih nohtov in je bil moj prizadet na enak način. Mi je bilo pa čudno, da je okužen samo en noht ter "vodni mehurčki" samo na eni isti nogi. Če bi bilo to tako nalezljivo kot pravijo bi se moralo že zdavnaj prenesti na druge nohte in drugo nogo pa se ni. Po mojih predvidevanjih bi moral biti jeseni noht bp. Bom poročal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
Tole o nalezljivosti tudi meni ni jasno. Sicer pri meni dovoljujem moznost prenosa z nogovico z desnega mezinca na levi palec ali obratno, ampak zakaj se to se ni preneslo na druge nohte, saj imam zadevo ze nekaj let. Na levem palcu so tudi meni nekajkrat odstranili noht(enkrat poskodba, potem pa vrascanje preden je ponovno zrastel), kasneje pa so se palec rekonstruirali-ravnali
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Za vraščen noht imam že večkrat preizkušeno metodo. Pustiš, da ti noht zraste za kak milimeter. Potem si pod njega nabiješ kroglico vate. Vsakih nekaj dni to kroglico zamenjaš in poskušaš zatlačiti še večjo. Kmalu se smer rasti nohta spremeni in težave minejo.