Dermatolog-odebeljen in vraščen noht

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Točno tako, te tablete ti lahko os. zdravnik napiše.
Problem je le, če imaš kakšne probleme z jetri - potem je potrebna večja previdnost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
imam zamaščena jetra., pa hemangion (če je še?) pa žolčne kamne sem imel....
OSebni zdravnik je noht videl, dal napotnico za dermo, in rekel da bodo naredili test, in potem ukrepal. Se pravi me bo imel za gluhega, če grem nazaj k njemu po tablete
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
imam zamaščena jetra., pa hemangion (če je še?) pa žolčne kamne sem imel....
OSebni zdravnik je noht videl, dal napotnico za dermo, in rekel da bodo naredili test, in potem ukrepal. Se pravi me bo imel za gluhega, če grem nazaj k njemu po tablete

Se bolj bo vesel ce bos prisel po napotnico za krirurga.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Canesten v prahu je meni precej pomagal, še bolj pa že kar nekaj let nazaj ene tablete....... eno na teden samo sem vzel, neka konjska velikost,baje zelo neprijazno do jeter, pa je bilo dolgo ok.... se pa ne morem spomniti imena (zdravniki, help?)

Je pa jeba to, meni se kar rado ponavlja, sploh po obisku toplic začne odstopati....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Se bolj bo vesel ce bos prisel po napotnico za krirurga.
kaj mi bo kirurg?
S kirurgom sem ze na TI in sploh ne rabim napotnice
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
To je naredil ze 2x ali celo 3x v dobrih desetih letih, pa vidis kaj imam. Edino ce mislis na trajno odstranitev. To moznost je omenila tudi zdravnica. Ce se grem pa to, potem pa "vseeno" ce mi kar palec odbije. Saj mi je samo v napoto in bolecine povzroca.
 
Nazadnje urejeno:

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Verjetno bi bilo najbolje odstranitev nohta IN ISTOČASNO jemanje protiglivične terapije. KEr če je edina terapija odstranitev nohta, glivice pa v nohtnem ležišču ostanejo, potem kaj dosti ni bilo storjeno. Nov noht bo že po defaultu že v štartu okužen. Začaran krog.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
podnapis prosim?
Baje prenesem precej. dobiš v kratkem nek YT posnetek, kako pa prenesem anestezijo v prst pa se sedajle ne spomnim. Ampak glede na to da so delal 2x ali celo 3x pa da nimam nekega posebno težkega spomina na to, že ni moglo biti svinjsko hudo. Je že bilo kaj podobnega, pa sem lepo snemal zraven. Počakaj na UL posnetkov. Škoda ker jih nisemnaredil več. Če pa mi bod še enkrat delal anesttezijo v prst, pa bom probal še to posneti....

Takole se ne morejo zmenit. Če kdo prepozna glasove zdravnikov, naj jih obdrži zase
10.gif

 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
ne mislim tako podpirat "baričeriviča". Na srečo ni tako hudo.
Pa tudi ne vem če je to popolnoma res. Baje privatniki nimajo laboratorija za mikotike? vsaj tiste katere sem klical in so me napotili na dermo
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.677
6.555
113
V 4 mesecih boš na raznih bazenih okužil še polno drugih ljudi. Če koga srečam s takim nohtom, kot ga imaš ti, se bom ziher spomnil nate. Mogoče je revež plaval v istem bazenu kot ti.
smile-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
[Nisem zdravnik in tole sploh ni dohtarski nasvet... Sam mal se pogovarjamo...
grin1.gif


Če je treba noht jemati dol pa nimam pojma, naj ti dohtar pove, če se to dela za zdravljenje mikoze, po moje ne. Je pa morda smiselno to delati za rešitev vraščanja nohta, kar je čisto svoj problem.

Skratka, za začetek rabiš antimikotik v kremi (lamisil, canesten,... ki kakšnih strašnih stranskih učinkov nimajo), ki ga nanašaš več tednov do nekaj mesecev (nohti na nogi rastejo počasi...
tongue-1.gif
), trajanje ti bo znal pojasniti zdravnik. Po moji logiki bi bilo to dobro delati z gumijastimi rokavicami (100 kom je ene 10 EUR v Simpsu).

Aja, v lekarni dobiš tudi Nailnerov svinčnik, ki vsebuje antimikotik in potem z njim potegneš po nohtu kot s flomastrom po papirju. (Zamisel je zelo praktična, vendar spada v razred bolj "domačih" zdravil... Morda jo je smiselno kombinirati z antimikotikom v kremi, ali pa uporabljati še nekaj mesev že potem, ko bo noht že običajne barve...) Je pa kar drag, ene 20 EUR.

Vse štumfe začni rutinsko prati na 60 stopinj, vprašaj dohtarja, če je smiselno fuknit v kanto vse čevlje (v lekarni dobiš tudi prašek, ki ga posuješ v čevlje...). Vsekakor pa vrzi v kanto vse pilice in škarje za nohte in imej ene samo zase... Dohtarja vprašaj tudi, kakšne so možnosti za prenos na druge nohte...
confused-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Punkcija kolena, igla pri dveh minutah
evil.gif

Samo to: kdo za božjo voljo je spustil v službo sestro, ki je brez preglednih rokavic? Pa porkamadona, leta 1950 je v MASHu Pierce popizdil do amena, ko je med Kitajskim napadom zmanjkalo rokavic, tle pa...
bonk.gif


Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
sicer pa dobil datum na dermi, čez dobre štiri mesece

Popolnoma normalno, žal.
tongue-1.gif
Pameten človek gre potem k privatniku...

(Če boš šel in potem klical nazaj na Dermo, da naj na tvoj termin dajo koga drugega, te bo sestra gledala, kot da si padel z Lune in tega ne bo hotela narediti...
grin1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
Kot sem napisal,
po telefonu sta me dva lj privatnika poslala na dermo. Tule pa že od vsega začetka prosim za imena privatnikov ki to naredijo pa še ni enega objavljenega. Najbolje da vse privatnike pokličem in povprašam, na koncu pa k nekemu šalabajzerju pridem, ki ima laboratorij samo na papirju