Debelost

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz z kilogrami nimam težav, ker jih imam vedno bolj ali manj isto. Mam pa težave s kislino zjutraj. Zjutraj je vedno frka, vse na hitro, pa dostikrat bruham ob zobni pasti. Tak življenjski stil mi dela tudi zdravstvene težave, ampak kaj češ.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
hysterical-1.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Jaz sem včasih jedel po 2x na dan. Imel sem 94 kg pri 181 cm. Potem sem spremenil prehrano, bistveno povečal beljakovine, zmanjšal OH in maščobe in najbolj pomembno, jedel sem 7x na dan. Čez eno leto sem imel 80 kg. Sedaj sem po treh letih še vedno na istem, s tem da jem že kar precej običajno hrano in še vedno 7x na dan, s tem da sta 2 obroka skuta (0.5% mlečne maščobe). Za ostale obroke gledam, da je čim manj maščob in ogljikovih hidratov.
V času pred spremembo prehrane in po njej sem 4x do 5x na teden hodil na fitnes.

Vedno bolj opažam, da je najbolj pomembno, da velikokrat na dan po malo ješ. Recimo v času praznikov res 1 teden nisem čisto nič pazil na prehrano, jedel vse kar so ostali, na fitnes takrat nisem hodil, na koncu sem stopil na tehtnico in je pokazala enako. Včasih ko sem jedel 2x na dan, se mi je takšen način prehrano zelo hitro pokazal na tehtnici.

Zato sem tudi jaz mnenja, da lahko čisto vsak shujša, če le ima malo volje. Samo kaj ko se čisto vsi zgovarjajo na svoj metabolizem. Tudi jaz sem vedno mislil da imam pač takšno konstrukcijo, da nikoli ne bom imel six packov
smile-1.gif

Če se človek malo v roke vzame se lahko marsikaj naredi. Zame so tisti ki samo jamrajo kakšni so, kakšno presnovo imajo, da ne pojejo nič v celem dnevu pa se še kar redijo (itak ja, od zraka se boš redil), leni.

Če že so taki, naj vsaj ne jamrajo drugim in govorijo takih neumnosti. Raje naj preberejo kakšno literaturo na to temo ( ne razne shujševalne kure v znanih babjih revijah ).
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Jaz z kilogrami nimam težav, ker jih imam vedno bolj ali manj isto. Mam pa težave s kislino zjutraj. Zjutraj je vedno frka, vse na hitro, pa dostikrat bruham ob zobni pasti. Tak življenjski stil mi dela tudi zdravstvene težave, ampak kaj češ.

pa kot opazam, bi z Malkomom skupi pasala
oziroma ti si se na njega napalila
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.237
2.085
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Jaz z kilogrami nimam težav, ker jih imam vedno bolj ali manj isto. Mam pa težave s kislino zjutraj. Zjutraj je vedno frka, vse na hitro, pa dostikrat bruham ob zobni pasti. Tak življenjski stil mi dela tudi zdravstvene težave, ampak kaj češ.

mogoče pa tvoje teževe z kislino izvirajo iz
Citat:
Jaz sn pa odvisna od Coca cole , pa morm malo nehat. Za postavo se ne sekiram, saj sem vedno malo bolj okrogla in fit

Coca Cola je zelo nevarna pijača. Sploh če piješ samo to. Ok ni ne rečem če se pije Coca Cola občasno ampak, da mi je to edina pijača in da sem odvisen od nje
bonk.gif
moje zdravje je vredno veeeeeeliko več. Poleg tega pa ne mislim podpirat ene glupe firme v ZDA.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.237
2.085
113
SV SLO
Nekaj o Coca Coli in če vam je ljubše tudi Pepsi coli in podobnih črnih pijačah:

1. V mnogih državah ZDA cestne patrulje vozijo v avtomobilu dve galoni
Coca cole, za odstranitev madežev krvi na cestah po prometnih nesrečah.
2. V skledo, napolnjeno s coca colo položite surov zrezek in poglejte
cez dva dni - ga ni več!!!!
3. Za čiščenje WC školjke:
Pločevinko Coca Cole zlijte v školjko, pustite eno uro in izperite
z vodo. Citronska kislina v v Coca Coli bo očistila madeže vodnega kamna.
4. Za odstranjevanje rjastih madežev z avtomobila:
zmečkano alu-folijo namočite v Coca Colo in madez zdrgnite.
5. Korozivni madeži na avtomobilskem akumulatorju:
Pločevinko coca cole zlijte preko akumulatorskih baterij in korozija bo izginila.
6. Vse rjaste madeže boste očistili s krpo, namočeno v Coca Colo,
ki jo za nekaj minut položite na madež.
7. Kako speči sočno pečenko: V pekač zlijete pločevinko Coca Cole,
pečenko zavijete v alu folijo in pečete. 30 minut pred koncem
pečenja odstranite folijo, pečenko prelijete s "sokom" in zlato rjavo
zapečete.
8. Odstranjevanje mastnih madežev: S Coca Colo namočite oblačila,
dodate detergent in operete v stroju. Coca Cola bo pomagala odstraniti mastne
madeže.
9. Če se v avtu rosijo stekla, jih premažete s Coca Colo.

In sedaj, samo za informacijo.......!!!!
1. V Coca Coli je fosforna kislina - pH 2,8. Noht raztopi v štirih
dneh.
Fosforna kislina tudi raztopi kalcij iz kosti ki je glavni
povzročitelj osteoporoze.
2. Za koncentrat - sirup Coca cole morajo prevozniki uporabljati
cisterne, ki so zaščitene proti rjavenju.
3. Distributerji Coca cole že 20 let uporabljajo Coca Colo za čiščenje
tovornjakov in motorjev!
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
normalno ce vsebujejo kisline...

ce bi v zelodcno kislino da prst, bi tud od njega ostalo bore malo v krajsšem času
wink-1.gif
))
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
nej vam povem da je CocaCola carska če bruhaš....ko kozlaš ko vidra pa ne veš ka bi naredu vzemi 0.5 LCocaCole pa jo pretresi da gre CO2 ven pa jo počas srebaj. 100% se ti bo ustavlo, razn če nimaš drugih hardwarskih problemov
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Potem je pri meni problem, ker imam premalo obrokov. Samo zdej tud zajtr jem, kosilol in večerja.
Zdej kmečke jedi, verjetno poznate, vse domače. Poleti ogromno zelenjave.

Prebral sem glede s.olja-maščobe----v tem je problem. Majoneza.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
od fotra sodelovc popije dost coca cole. in nekaj časa nazaj gre k zdravnici na pregled in ga ženska napizdi kot da je najhujši pijanc na svetu. imel je dost zjebana jetra od coca cole, ker alkota sploh ne pije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.831
113
Shušat ni problem (sitnica) problem je obdržat kilograme.

Tako da...vedno se moraš vprašat kako si si jih nabral? Odgovor je vedno isti....preveč hrane (sladke, slane...običjano še zvečer) ter premalo gibanja.

Torej se moraš odločiti za nekaj..ali da boš manj jedel ali več gibal (lahko oboje). Ko si si na jasnem....zgubiš tistih 10 - 15 kg, ki te motijo (mesec do meseca in pol)...potem pa se vidi koliko si si bil v resnici na 'jasnem'
smile-1.gif
.

Najlažja pot do manj kilogramov (predvem za moške, ki smo mesojedci) je dieta brez ogljikovih hidratov (pribl. 10 % izgube tvoje telesne teže v 1 mesecu, ter dodatnih 5 % v naslednjem)...kar pa običjano že zadostuje.
Kdor rabi 'recepturo' naj javi na PM (in napiše noter mail, da mu pošljem).
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
od fotra sodelovc popije dost coca cole. in nekaj časa nazaj gre k zdravnici na pregled in ga ženska napizdi kot da je najhujši pijanc na svetu. imel je dost zjebana jetra od coca cole, ker alkota sploh ne pije.

in on?
je nehal, al veselo naprej?
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik zajfa pravi:
Živjo

Naj se, kdo tukaj oglas, ki je imel veliko kilogramov ---> 90kg ++++ in več in je shujšal pod 80kg.
Naj napiše, kako je shujšal. Pravjo, če prehitro hujšaš se zna zgodit, da se še prehitro zrediš nazaj + še kakšen kg. Bral sem, da je treba vedno imeti čas za ase, kakšen sprehod, hitra hoja, ......več obrokov na dan (5), redno in ne samo 2 obroka.
Ma kdo kakšno svojo izkušnjo pri hujšanju.

Težava ni v tem kok hitr shujšat ampak problem je v mišljenju oseb, ker mislijo, da bodo čarobno obdržali doseženo težo če se vrnejo na stara pota.

Sicer pa ni lepšega ko vidiš kako kilogrami izginjajo. Ceniš vsako prelito kapljico potu.