Debelost

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Živjo

Naj se, kdo tukaj oglas, ki je imel veliko kilogramov ---> 90kg ++++ in več in je shujšal pod 80kg.
Naj napiše, kako je shujšal. Pravjo, če prehitro hujšaš se zna zgodit, da se še prehitro zrediš nazaj + še kakšen kg. Bral sem, da je treba vedno imeti čas za ase, kakšen sprehod, hitra hoja, ......več obrokov na dan (5), redno in ne samo 2 obroka.
Ma kdo kakšno svojo izkušnjo pri hujšanju.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Brez da sem spremenil prehranjevalne navade (jem 8x na dan), da sem samo skinil s seznama sladkarije in
kokakole, in sem se sladkla z raznimi POWER žitnimi rezinicami in medom, namesto kokakole sem pa pil
kolo lajt al pa radensko, in sem joggal, ne dosti tam 3km vsak dan, sem lepo shujšal, ampak nisem pa shujšal
da bi reko 35 kil, ampak se je pa poznalo...

Jedel sem pa burgerje in to mogoče malo zmanjšano, ampak ko se mi je luštal burger sem ga jedel, če pa sem bil
lačen in bi sicel šel na burger, pa sem šel recimo v restauran in sem pojedel kaj z žara in solato...
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Sej ne mislim ne vem kok shujšat imam jih zelo mal glede na moje počutje in napor 109kg, še vedno lahko plezam po drevju, hodim po hribih, nabiram gobe, kidam sneg, vozim avto, pometam hišo, pač počutim se enkratno,
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
753
-10
16
naše zdravje je odraz našega načina življenja: prehrana, gibanje in stres
spremeni prehrano, lahko si prebereš recimo knjigo "Jem, torej hujšam", gibanje je ključno, ne samo za kile, tudi za zdravje nasploh.. ogljikove hidrate omejuj bolj ko gre h koncu dneva.. takrat jih zamenjaj bolj z beljakovinami... to je samo nasplošno, pač malo preišči po forumih, pa še nekaj fajn strani je na to temo... poročaj kako ti gre..
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz jih imam enih 10 več kot potrebno. Lani mi jih je uspelo 5 dol sklatit s podobnim receptom kot malkolm - brez sladkarij, nesladkane pijače, zraven pa še nič alkohola (ki ima VELIIIIIKO kalorij, predvsem žganice). Pa zdaj že par let pazim kaj jem, tudi pribl. zračunam koliko sem določen dan pojedel. Teh 5 kg sem uspel v letu dni nazaj dobit zato, ker se nisem držal reda - moj največji greh so gumi bomboni, ker ko se mi zaluštajo, jih morem pojest, v glavnem zasvojen ko cigaretarji.

No lahko ti pa dam recept moje matere - jedla je 3 mesece ločevalno dieto in izgubila 22kg, tak da je zdaj na idealni teži za svojo starost. Bi pa naj ta dieta imela dolgotrajen učinek, edino po dieti se prehranjuje še naprej po navodilih iz diete - da ko končaš dieto še naprej paziš, da isti dan ješ iste stvari (recimo meso, drugi dan testenine, tretji dan zelenjavo), ker je baje največje sranje ker jemo vse vsak dan: za zajtrk kruh namazan pa kaki jogurt, za kosilo meso, krompir in solato, na koncu pa še kaka čokoladica za posladek, zvečer pa spet bogvekaj.

Je pa res, da je ful odvisno od človeka do človeka - eni sedijo celi dan pred računalnikom, zraven grizejo čips, pa niso debeli. Jaz pa na dan prehodim enih 5-10 km, pazim kaj jem, pa ne pridem na idealno težo. Še posebej ko računam, da bi naj odrasel moški na dan pojedel 2500 kcal - jaz povprečno pojem okoli 1500 kcal na dan
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Preprost recept za izračun idealne teže bi naj bilo, da imaš toliko kil kot imaš več kot meter (torej ti 80), čeprav je veliko odvisno od konstrukcije telesa - nekateri imajo 100 kil pri tvoji višini, pa ne zgledajo debeli, drugim pa kr visi vse naokoli.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Hja, koliko je to veliko... Načeloma ni tak škodljiva, kot nekateri razlagajo, ker je narejena iz rastlinskih maščob, ki jih telo potrebuje za delovanje. Ampak v zmernih količinah, če si jo vsak dan namažeš na dva kosa kruha, ti to ne bo škodilo.

Sem pa imel sošolca, ki jo je jedel skoraj k vsemu (še k torti bi jo verjetno lahko
tongue-1.gif
), pa je suhec.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
poješ manj kalorij ( vsak dan) + več migaš oz pokurič več kalorij ( vsak dan ) = čista zmaga (in nobena znanost)
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Hujšanje ne obstaja! Tako, kot je rekla Michkena, moraš spremenit življenski slog. Ljudje gredo na razne dijete in shujšajo in se jim fino zdi, počasi pa zaidejo nazaj na stara pota prehranjevanja. Če hočeš zdravo živet, moraš temu vse prilagodit. Hrana, gibanje,.... In to ne za toliko časa kolikor ne boš shujšal na idealno težo, ampak za vedno.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kak pa lahko potem razložiš, da pojem na dan okrog 1500 kcal in prehodim med 5 in 10 km na dan? A naj zmanjšam kalorije na 800 (in pojem 2 kosa kruha čez dan), prehodim pa 20 km?

So še drugi dejavniki, moja teta je tako npr. uspela shujšat šele ko je šla k zdravniku ki je ugotovil, da njeno telo nima dobrega metabolizma, ji predpisal neka zdravila, povedal česa ne sme jest (mislim da živalskih maščob, drugo pa vse normalno) in je shujšala.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Evo mene
cheer.gif

15 let nazaj sem mel 120 kil
redface-1.gif

In s trmo in vsem sem prišel na skromnih 70
bonk.gif

Ko sem se držal diete je bilo OK.
Pol sem počasi spuščal na normalno hrano, le da se nisem nažiral.
In zdaj mam že par let 80-82 odvisno.
Sicer malo pazim kaj jem. Včasih pa sem kot kontejner in spravim vse vase
bonk.gif


V višino me je pa 185 centi
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
jz ti v enem stavku razložim: metabolizem si si zjebal.

še to: a ne dojemate da vs žajfa spet nateguje?
confused-1.gif
 

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Majoneza je sama maščoba, kar je ena od osnovnih sestavin olje. Torej ja, precej škoduje.

Recimo ena velka žlica na dan. Pač dobra mi je, drugače sem pa prebiral po net-u, če ej škodljiva pa nikjer ne piše, da bi bila.