DARS - kaznovanje?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
konc koncev, na obvoznici je skoraj da nemogoče kontrolirat vinjete
wink-1.gif
Na obvoznici že, na izvozih pa vseeno znajo.
grims-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Kokr vem 1X samkrat so na izvozu BTC zjutri pr vojašnici - pa bla totalna štala pa folk je trobu do konca
evil.gif

no, na Petrolu "barje" so pa kr redni - sam tm je AC.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem nanje naletel tudi na izvozu Rudnik, pa vem, da so bili tudi že na Brdu pa še kje. Ko bodo začeli pa s svojimi kombiji ustavljati med vožnjo (kot delajo v Avstriji), pa bo tudi ljubljanski ring bolj kontroliran.

Vsaj ni tako kot v Avstriji: tam je kazen res 120 €, če plačaš takoj na mestu. Če ne, so različne kazni po regijah, najdražje je v Dunaju, 550 €.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Dobr, izvoz Rudnik pa Brdo je AC... mene bolj zanima ta del od BTC-ja do Šiške... bo zelo tažko ker je toliko izvozov a DARS avti so pa kr vidni...
Ker se bo pa pustu ujet DARS kombiju po obvoznici če že nima vinjete
evil.gif
 

monocit

Zelenc'
15. jul 2010
5
0
1
Maribor
Nekaj mi ne gre v glavo. Človek ima dnar za avto, pa servise, pa gume, pa navigacijo.......nima pa nekaj € za vinjeto da bi se celo leto brez skrbi prevažal po Sloveniji.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Only in Slovenia ( and balkan...) . Važno da pleh lepo zgleda, drugo nima veze.
Mentalno zaostali (določeni ) osebki, ki ne znajo racionalno razmišljat.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Only in Slovenia ( and balkan...) . Važno da pleh lepo zgleda, drugo nima veze.
Mentalno zaostali (določeni ) osebki, ki ne znajo racionalno razmišljat.

Se pravi mora npr. stari ata takoj po vinjeto,čeprav se ne vozi dlje od doma kot 10km, ker gre recimo le do zdravnika pa kdaj pa kdaj do btc.

Če bi bilo tko kot ti mislis,bi že ob registraciji vsem zaracunali vinjeto....aja saj to nam že na nek način (cestna taksa), dodano plačamo pa se uporabo AC . Še 2-3 leta,pa bo se doplačilo za uporabo cest v centru, pa doplačilo za vožnjo pod gradom, etc...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Če bi bilo tko kot ti mislis,bi že ob registraciji vsem zaracunali vinjeto....
To nima smisla, ker bi se potem tujci izognili nakupu. To pa ni ravno namen vinjet...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Only in Slovenia ( and balkan...) . Važno da pleh lepo zgleda, drugo nima veze.
Mentalno zaostali (določeni ) osebki, ki ne znajo racionalno razmišljat.

A ce grdo izgleda (nacet lak od toce), potem dovolis da je brez vinjete ? (pri nekom, ki se ne vozi po avtocesti, Ljubljanski obvoznici se pa tudi lahko izogne)
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Redarji, darosovci bodo dobili luče in pooblastil za ustavljanje....Svašta

Mogoče bi pa še meni dali pooblastila, da ustavljam z modro lučko vse, ki prehitro vozijo mimo moje bajte.

Sej ne morem vrjet še med policijo imamo nekaj kavbojev zdej bojo pa jih bojo dodal pa še nekaj.
Nadziral se bodo pa vrejtno sami?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.561
6.594
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Only in Slovenia ( and balkan...) . Važno da pleh lepo zgleda, drugo nima veze.
Mentalno zaostali (določeni ) osebki, ki ne znajo racionalno razmišljat.

A ce grdo izgleda (nacet lak od toce), potem dovolis da je brez vinjete ? (pri nekom, ki se ne vozi po avtocesti, Ljubljanski obvoznici se pa tudi lahko izogne)

Vozniki bi se morali poslužvati AC več, ker so veliko bolj varne, vožnja po njih pa ne moti tako okolice, kot recimo regionalne ceste. Namesto tega pa se jih večina izogiba obvoznicam, AC, samo zaradi tistih nekaj eur, a za gorivo poženejo veliko več.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Bom sporocil: od zdaj naprej se iz Loke v Ljubljano vozimo po avtocesti (torej najprej v Kranj ali Vodice, tam na AC, potem v Lj., v Kosezah dol in proti Siski). Saj je samo ~50% dlje (km) zaradi ovinka, vec cest z omejitvami (50 km/h Loka-Kranj ali se manj cez Zbilje in ostale vasice) in drazje (bencin in vinjeta)
wink-1.gif
Cez Vodice je sicer malo manj km kot cez Kranj,. ampak je vec vozuckanja skozi vasi, po precej ozji cesti.

Dajta si dopovedat, da marsikje nimas kaj poceti z vinjeto tudi ce bi zares zelel (Koroska, juzna Gorenjska, severna Primorska, Bizeljsko in tam naokoli, Notranjska od Postojne navzdol proti Ilirski itd.). Da bi jo potem kupoval za stiri voznje na leto od Siske do BTCja oz. na Zale, bi moral biti precej prismuknjen - se taksi te pride cenejse.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.561
6.594
113
Nisem tega mislil in rekel. Če nimaš možnosti, valda ne boš rinil gor na AC?

Me pa zanima, kako pa urediš potem dopust, če greš na drug konec slovenije? vinjeta za 7 dni, ali vožnja po vaseh ?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Dopust, kaj je to ?
frown-1.gif
Jaz imam s.p., meni nihce ne placa oz. da ~20 placanih prostih dni, ce sem na morju/smucanju.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vidim po LJ čisto nove luksuzne karoserije (X5, A6 itd), LJ tablice, pa ni vinjete na šipi. Ubogi privatniki, še za vinjeto nimajo.
tongue-1.gif
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik monocit pravi:
Nekaj mi ne gre v glavo. Človek ima dnar za avto, pa servise, pa gume, pa navigacijo.......nima pa nekaj € za vinjeto da bi se celo leto brez skrbi prevažal po Sloveniji.
Čak mal, a ti to mene sprašuješ
sprasujem se.gif
(glede na to da si repliciru men)
Kdo je reku da ni € za vinjeto? Če bi malo bolje spremlju temo bu najdu že prej v moji objavi da je NE BOM kupil iz principa
zaradi posiljevanja z obvoznico
jezen.gif

Cestnino plačam že ob registraciji in kokr vem za cesto "Rezervirano za motorna vozila" ni nikjer cestnine v civiliziranem svetu
smirk-1.gif

Na morje se pelem po stari cesti tudi ko sm mel letno vinjeto, od BTC-ja do Šiške grem pa lohka tud po Kajuhovi in Drenikovi
grims-1.gif

1X oz 2X letno če pa grem km pa dam gor 7 dnevno in to je to
aplauz.gif


Kolega se vozi iz Kranja v Šiško na šiht in še ni dal letne vinjete na avto
smile-1.gif

Bom pa z veseljem podprl elektronsko cestninjenje ker mislim da obvoznica ne bo zajeta v to!

LP.S
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Jst mislm, da nas bojo šele pr el.cestninjenu nasral po dolgem in po čez.

Glede na to koliko je naša država oderuška in iznajdljiva, da nam zaračuna vse kar je možno bodo na začetku zaračunaval samo uporabo AC, potem sledijo HC in obvoznice, nato bodo ukinili plačilo letne dajatve za uporabo cest, in bodo glede na kategorizacijo cest udarili različne tarife tako, da nam bodo zaračunali uporabo vseh cest glede na prevožene km. In ne dvomim, da bo vse skupaj mnogo mnogo dražje kot je trenutno.....

Na koncu se nam bo še kolcalo po vinjetah.