Današnje fotografije izpred Globala...

Francoz

Pripravnik
Ni vsaka granata, ki bi (ki bo?) priletela v Global od istega "metalca"....
Zagotovo v tem trenutku kaj takega razmišlja še vsaj 20 ljudi (glede na to, koliko so nekaterim dolžni lastniki)...

In več kot zaslišat te ne morejo. Pa alibi moraš seveda imeti. So dobili morilca od Vesota? Niso.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
ksz

boli me tič za global, vip ali pa koga drugega! sem na nevtralni strani, saj osebno mislim da za tako piz.darijo morata biti zmeraj 2.


dejstvo: ti kot lastnik lokala moraš po zakonu zagotoviti varnost

mogoče še niste vedeli, ampak, če se pri tebi (kot lastniku) v lokalu 2 stepeta in ti pokličeš policijo, policija tebi napiše kazen... toliko o razumnosti naše zakonodaje.

- VIP IMA licenco. Dala mu jo je DRŽAVA
- Varnostniki imajo licence. Daje jih DRŽAVA
- Licenco mu lahko odvzame le DRŽAVA!
- Preverjanje licenc in usposobljenosti varnostnikov kontrolira DRŽAVA!
- Preverjanje delovanja podjetja za varovanje opravlja DRŽAVA!

Zakaj potem ni kriva DRŽAVA, ampak nekdo ki je po zakonih najel službo za varovanje?

Ne vem zakaj se notranji minister zdaj tako arogantno vede, ko pa je ravno njegova stroka tako zelo zaJebala vso stvar!?
Zakaj policija naj nebi prevzela varovanja? Se bojijo da bojo dejansko se moral klofat s fajterčki? Bo potem spet višina plače kriva da se bojo kifeljci umaknili ko se bodo pojavlili kakšni težko kategorni fajterji?


Tole me pa pogreje!! Ti boš sedaj za vsako pizdarijo tožil in krivil državo? A ne bi rajš malo bolj skulirano pogledal in recimo obtožil posameznika? V tem primeru ni kriva DRŽAVA, pa policija, pa Inšpektorat, pa....peezda sosedova Lojzka, KRIV JE VARNOSTNIK (Ali pa uni qjueac S.S Bosanc) in noben drug!!!! Vsak odgovarja za svoja dejanja, ne pa prelagat na druge....Država my ass....
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:

Citat:
Uporabnik Ares pravi:

ksz



boli me tič za global, vip ali pa koga drugega! sem na nevtralni strani, saj osebno mislim da za tako piz.darijo morata biti zmeraj 2.





dejstvo: ti kot lastnik lokala moraš po zakonu zagotoviti varnost



mogoče še niste vedeli, ampak, če se pri tebi (kot lastniku) v lokalu 2 stepeta in ti pokličeš policijo, policija tebi napiše kazen... toliko o razumnosti naše zakonodaje.



- VIP IMA licenco. Dala mu jo je DRŽAVA

- Varnostniki imajo licence. Daje jih DRŽAVA

- Licenco mu lahko odvzame le DRŽAVA!

- Preverjanje licenc in usposobljenosti varnostnikov kontrolira DRŽAVA!

- Preverjanje delovanja podjetja za varovanje opravlja DRŽAVA!



Zakaj potem ni kriva DRŽAVA, ampak nekdo ki je po zakonih najel službo za varovanje?



Ne vem zakaj se notranji minister zdaj tako arogantno vede, ko pa je ravno njegova stroka tako zelo zaJebala vso stvar!?

Zakaj policija naj nebi prevzela varovanja? Se bojijo da bojo dejansko se moral klofat s fajterčki? Bo potem spet višina plače kriva da se bojo kifeljci umaknili ko se bodo pojavlili kakšni težko kategorni fajterji?






Tole me pa pogreje!! Ti boš sedaj za vsako pizdarijo tožil in krivil državo? A ne bi rajš malo bolj skulirano pogledal in recimo obtožil posameznika? V tem primeru ni kriva DRŽAVA, pa policija, pa Inšpektorat, pa....peezda sosedova Lojzka, KRIV JE VARNOSTNIK (Ali pa uni qjueac S.S Bosanc) in noben drug!!!! Vsak odgovarja za svoja dejanja, ne pa prelagat na druge....Država my ass....




poglej, neposredni krivec je oz. sta varnostnika...posredni pa prav gotovo država.

noben ne govori da varnostnika nista kriva! doh!
bonk.gif


Itak da sta. pa VIP firma tud (ker je zaposlovala take budale in še na črno!), pa MNZ tud ker jim ni odvzelo licence že v primeru Lipa! In če bi jim tam odvzeli bi danes lahko Gorazdu rekel živijo. Tako pa mu ne moreš.

 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
VIP je imel čez varovanje v lipi? tega pa nism vedu. a se ni govoril da so bli tm kr eni varkoti?
confused-1.gif
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.018
3.774
113
Ljubljana
hmpg.net
1. VIP je ze imel dve prijavi, kar naj bi bilo (po nekaterih interpretacijah) ze sedaj dovolj, da bi MNZ vzelo licence. MNZ se brani, da niso dovolj prijave, da mora biti pravomocna sodba. Torej morda pa res ima drzava maslo na glavi;)
2. Kar se tice Globala, je kriv zato ker je..... imel slabo PR politiko ob dogodku. Ce bi takoj odpustili VIP (in tvegali penale zaradi prekinitve pogodbe), sami organizirali svece, roze, protest proti nasilju nad mladimi sponzorirali (da bi ga organizirali pri sebi bi bilo prevec;), potem ne vem kaj bi jim, glede tega dogodka lahko ocitali. Da pa se tam dogajajo sranja in da je snega polno poleti in pozimi, pa v bistvu za ta primer niti ni bistveno. Ampak na to se nobenen pred tem dogodkom ni pritozeval.
3. Nekdo je ze davno nazaj napisal, "vcasih se to ni dogajalo, ker smo jih dobili veliko prej". Ne varnostnik ne policaj nimata avtoritete. Je kdo videl varnostnike v Londonskih klubih. Gorile, črne, VELIKE. Vsi oblečeni v smokinge. Ne tepejo se. Ker ko reče "f**k off" to vsi razumejo in naredijo. Vsi. Sem prebral, da pred kakim mesecem tudi Tom Cruise. (ampak on je mali in je spizdil prvi:).
Pa policaji nimajo pistol in sem ponoci zraven Soha videl 5 punkerjev, ki sta jih z lahkoto obvldala 2 policaja. En je bil zenska. Oba skupaj sta tehtala kot jaz (100 kil). 4 punksi so lezali na tleh, eden pa je sodeloval v osebni preiskavi. Pri nas se policaji tega ne upajo, pa imajo pistole. Ker imajo pametjakovici pravice, ki jih potem vlacijo na sodiscih na plan in ima uradna oseba potem samo probleme.
Skratka, ce bi mladina imelo neko spostovanje do avtoritete, potem spet ne bi prislo do dogodka. Kdo je kriv izgubo avtoritete pa ne bi vedel, ampak morda ima kaj veze s pravnim sistemom.
4. "Prijatelji" tega fanta. Vcasih smo pijancka, posebno takega, ki je bil znan po otresanju in izivanju "pospravili" nekam, da ni naredil skode nam ali sebi. Ker tudi vcasih redarji niso vse spustili povsod:)

Skratka "krivcev" je veliko. Najlaze je dolociti enega in naj placa za vse. In javni linc je tocno to.

Poudarjam:
- ne hodim v Globala (tudi v nadalje ne bom, ceprav sedaj ko ni guzve ?)
- zal mi je fanta, ampak razlika med pijanim voznikom, ki z avtom zbije mladoletnika in tem varnostnikom je v cem ze? aja, pijan voznik je slovenski sport, varnostniki so pa juzni:) In ubitih na cestah je bistveno vec.
- upam, da bodo storilca dobili in pravično ter strogo, v poduk ostalim, obsodili
 

jh07

Pripravnik
22. jul 2007
236
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
ksz

boli me tič za global, vip ali pa koga drugega! sem na nevtralni strani, saj osebno mislim da za tako piz.darijo morata biti zmeraj 2.


dejstvo: ti kot lastnik lokala moraš po zakonu zagotoviti varnost

mogoče še niste vedeli, ampak, če se pri tebi (kot lastniku) v lokalu 2 stepeta in ti pokličeš policijo, policija tebi napiše kazen... toliko o razumnosti naše zakonodaje.

- VIP IMA licenco. Dala mu jo je DRŽAVA
- Varnostniki imajo licence. Daje jih DRŽAVA
- Licenco mu lahko odvzame le DRŽAVA!
- Preverjanje licenc in usposobljenosti varnostnikov kontrolira DRŽAVA!
- Preverjanje delovanja podjetja za varovanje opravlja DRŽAVA!

Zakaj potem ni kriva DRŽAVA, ampak nekdo ki je po zakonih najel službo za varovanje?

Ne vem zakaj se notranji minister zdaj tako arogantno vede, ko pa je ravno njegova stroka tako zelo zaJebala vso stvar!?
Zakaj policija naj nebi prevzela varovanja? Se bojijo da bojo dejansko se moral klofat s fajterčki? Bo potem spet višina plače kriva da se bojo kifeljci umaknili ko se bodo pojavlili kakšni težko kategorni fajterji?


Tole me pa pogreje!! Ti boš sedaj za vsako pizdarijo tožil in krivil državo? A ne bi rajš malo bolj skulirano pogledal in recimo obtožil posameznika? V tem primeru ni kriva DRŽAVA, pa policija, pa Inšpektorat, pa....peezda sosedova Lojzka, KRIV JE VARNOSTNIK (Ali pa uni qjueac S.S Bosanc) in noben drug!!!! Vsak odgovarja za svoja dejanja, ne pa prelagat na druge....Država my ass....

Ja ne boš verjel kriva je tudi DRŽAVA ne samo DRŽAVA vendar v v največji meri ravno DRŽAVA. Nobenega namena konrolirati varnostne službe ni bilo. Na letni ravni se na naslovu zasebnega varovanja (izaja licenc, izobraževanje in drugo) obrne veliko mio eurov in verjemi da ni obstajal nikakršni interes ustrezne ureditve na področju zas. varovanja samo kolk profirta bo.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
VIP je imel čez varovanje v lipi? tega pa nism vedu. a se ni govoril da so bli tm kr eni varkoti?
confused-1.gif
Vip ni imel varovanja v Lipi, ampak takaj po tem primeru, je inšpektor (na pritisk javnosti) obiskal Global, našel nekaj na črno zaposlenih, in polno drugih prekrškov, napisal nekaj manjših kazni in odšel. In se do danes ni vrnil preverit, če se je stanje popravilo.
Že takrat bi VIPu lahko odvzeli licenco. Da ne govorim, da bi to lahko naredili prav ob vsakem obisku. če bi se le pojavil tam.