Nadgradnja avtoakustike par vprašanj

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Preko kabla gre data ven, ne audio signal. Na enoti v avtu je potem, da ta signal procesira.
Ja logicno.
Ne gre za to. Vprasanje je bilo kaksen digitalni signal dobi avto po kablu. Sicer ne uporabljam ne AA ne CP, bi pa predvideval, da lahko poslusas hires flac in hkrati npr teras navigacijo, z glasovnim upravljanjem? Kaj se zgodi z muziko ko ti Dragica rece "Na kraju puta uzmite trajekt!"? Jaz vem da niso vsi zvoki enaka digitalna kvaliteta, in da mora potem dac v avtu stalno nekaj preklapljat (kar je recimo na Bmw slisno, npr ce imas na ekranu muziko in navigacijo, in kliknes na muziko da navigacija izgine, malo poči in spremeni kvaliteto predvajanja....
 
Jah eni menjajo feltne, eni auspuh… vsak ma svoje veselje. :) Jaz v avtu vedno poslušam muziko ali Podcaste, planiram imeti avto 10 let, avto je super, edino kar me moti je zame slabo ozvočenje.
nakamichi ja si kaj gledal? lexus je v prve serije vgrajeval Pioneer, kasneje nakamichija. Pionner je šel bolj v druge smeri, nakamnichi pa še vedno dela tudi avtoakustiko.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ta Nakamichi zdaj je le še bleda senca poznih 1990s, so se skomercializirali kot vsi ostali.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Kdo bi zvočno izoliral blatnike.
Hrup izpod "gum" mi gre na živce oz. Bi rad imel tišjo vižnjo tam do 100kmh potem zvok piša preglasi "gume"
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kdo bi zvočno izoliral blatnike.
Hrup izpod "gum" mi gre na živce oz. Bi rad imel tišjo vižnjo tam do 100kmh potem zvok piša preglasi "gume"
Povej model avta. So nekateri proizvajalci, ki blatnikov nimajo izoliranih sploh. Npr Honda Accord, ne vem kako se označujejo modelni cikli, recimo letnik 2005 zagotovo nima niti grama izolacije na blatnikih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
BTW. Takole zgledajo PREMIUM zvočniki JBL od Camry-ja z ene strani.

1699280072016.png


In z druge. Magnetki zgledajo ko uni zana hladilnik. :valjamse: Niso moji, našel na netu.
1699280096222.png
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Se sicer na teh slikah ne vidi, lahko gre za neodim magnete, tako da so lahko upravičeno manjši. Če pa so klasični AlNiCo , potem pa je kr slabo ja, se pozna že na uho nižji izkoristek (4-6dB takoj, lahko tudi več), namesto recimo za 10cm enote običajnih 83-85dB/W/m smo lahko tudi samo 77-80dB/W/m. To je pa že na uho slišna razlika, kaj šele če jih na ojačevalev priklopiš.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Iz izkušenj na GT-jki in istem JBL-u. Pride najbrž še amp+sub (varianta rezervne gume) . Če dobiš za istne pare, aka 300€ bo ok, igra lepše. Kokr pa hočejo ob nakupu avta je pa nateg. Si pa seveda omejen, ker stock head unit nima izhoda za amp (RCA).

Samo se da za jurčka dobit res precej boljšo aftermarket zadevo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Iz izkušenj na GT-jki in istem JBL-u. Pride najbrž še amp+sub (varianta rezervne gume) . Če dobiš za istne pare, aka 300€ bo ok, igra lepše. Kokr pa hočejo ob nakupu avta je pa nateg. Si pa seveda omejen, ker stock head unit nima izhoda za amp (RCA).

Samo se da za jurčka dobit res precej boljšo aftermarket zadevo.
Rabiš poseben kabel, da dobiš ven čisti zvok iz sistema, ampak se da. Toyota oz. JBL pravita, da je sistem vreden več kot 3.000 :D
 
  • Haha
Reactions: jonny77

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Rabiš poseben kabel, da dobiš ven čisti zvok iz sistema, ampak se da. Toyota oz. JBL pravita, da je sistem vreden več kot 3.000 :D
Seveda se da, high-low adapter, pa nujno rele, ker men je tut ko je bilo ugasnjeno cuzal štrom.

No, pr GTjki je bilo tole cca 1.200€ za doplačat, zvočniki identični. Ni vredno.