Nadgradnja avtoakustike par vprašanj

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
A ne bi za ta dnar raje kar Milico najel za ene 2 kroga? Potem pa slušalke, vokmen in kasetice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Jaz sem leta 2011 kupil čisto novo hondo civic type-s. Že prvi mesec sem zamenjal komplet originalno ozvočenje in ga nadgradil.
Kupil sem 2DIN avtoradio (seveda je bilo treba zamenjati tudi konzolo, da se je prilegala), spredaj sem dal trosistemske zvočnike, zadaj dvosistemske (samo zamenjal z originalnimi - iste dimenzije). Honda ima poglobljen prtljažnik, v katerega je prišel ojačevalec in woofer. Nobene izgube prostora, prtljažnik je še zmeraj imel enak volumen. Dodana je bila še izolacija v vrata in strop. Takrat me je prišlo (material in delo) 1900€, vse pa mi je vgradil mojster, ki se profesionalno ukvarja z avtoakustiko (še zdaj).
Moram reči, da ko sem avto po 11-ih letih prodal, je še vse delovalo kot prvi dan. Nisem hotel ne vem kako glasno razbijanje, ampak lepe mehke base....no včasih sem si pa dal duška s knofom volume ;)
Pa še oprema: avtoradio je bil Pioneer, zvočniki, sub in ojačevalec pa ESX. Seveda je bilo treba tudi nekaj vmesnikov, da so delovale obvolanske komande. Novejši avto imaš, bolj je zapletena elektronika. In če se kdo pri novejšem avtu sam postopi menjati vse to, naj potem ne bo razočaran, če mu kaj ne bo delovalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Mogoče, stvar okusa predvsem. Ker ko se lotiš jih analitično raziskovat ugotoviš, da teli ekstremno dragi audio sistemi v avtih niso to, kar bi morali biti in redki (noben?) so dobri na isti način, kot boš ti naredil upgrade. V avtu je kup problemov, ki so težko rešljivi, niti DSPji ne pomagajo velikokrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Cist eno vprasanje pri teh predelavah. Kaj vam je referenca izhodne muzikalije? Kvaliteta CD, tisti DAB bitrade radijske postaje,streama, ali iz kaksnega Tidala nasneman kljucek? Stima, zamenjas orig zvocnike, nov amp pa to je to. Orig enoto pustis da nimas zajebancij z preostalo elektroniko v avtu..
Za posteno poslusanje muzike v avtu imamo premalo nocnih vozenj...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pa sej je polno kvalitetne produkcije. Za Toyoto sicer ne vem, ampak BMW z NBT enotami podpira HiRes predvajanje, FLAC sigurno vsaj 96khz/24.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Tudi 192/24. Mislim pa da mi spila tudi enega 32. bitnega, a ne bom trdil. Sem se pa vceraj naucil da v Bmw od HK in višje vrti tudi MCH flace. Tako da morda najprej probati hires material, pa vidis kako je. Ker ce bi na bmw vse zvenelo tako kot hires, bi s sistemom cist ok shajal. Tako pa je FM, DAB in bt porazno, cd in dvd pa nekako gre. Usb seveda top, ampak samo hires zares solidno
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tudi 192/24. Mislim pa da mi spila tudi enega 32. bitnega, a ne bom trdil. Sem se pa vceraj naucil da v Bmw od HK in višje vrti tudi MCH flace. Tako da morda najprej probati hires material, pa vidis kako je. Ker ce bi na bmw vse zvenelo tako kot hires, bi s sistemom cist ok shajal. Tako pa je FM, DAB in bt porazno, cd in dvd pa nekako gre. Usb seveda top, ampak samo hires zares solidno
Jaz sem zaradi tega vzel Deezer s HI-FI kakovostjo in imam telefon s kablom povezan.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
jezek ti je hotel povedat, da ne veš kaj dobiš ven iz telefona. Načeloma telefon android kaki višji cenovni razred ne bi smel imet problema z 96khz/24, ampak ne moreš bit kar zihr. Iphone pa kolkr vem tudi ne kar direkt zmore karkoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Dejansko ne vem kaj gre ven po kablu. V primeru AA ali Carplay verjetno avto telefona NE vidi kot storage, ampak telefon po kablu spusca ven nek pretenstan audio signal, ki je najbrz enake kakovosti tako za mp3, jutub, zvonjenja in sistemske zvoke, hires....
Ce telefon spila hires cez svoj zvocnik (prek svojega daca) se ne pomeni da prek kabla potuje enaka locljivost...
Tudi ce prek blututa v avto strimas muziko ni prav neke velike razlike med najslabsim mp3jem in top hires formatom....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Prek bluetootha tudi z aptx hd žal ne bo šlo višje od 48khz/24 ampak je teh 24bit efektivno 18bit, svoje doda kompresija. AA ali Carplay verjetno ni mnogo boljše. Zna bit še najboljša opcija prek donglea in analogni izhod. Nekateri so zelo dobri, dejanskih 192khz/24.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
z USB kablom povežeš telefon na carplay pa je.

Apple CarPlay supports lossless audio via W-Fi up to 16 bit / 48 kHz. In order to get full hi-res audio (up to 192 kHz) a USB connection is needed (iPhone -> car audio DAC):
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dejansko ne vem kaj gre ven po kablu. V primeru AA ali Carplay verjetno avto telefona NE vidi kot storage, ampak telefon po kablu spusca ven nek pretenstan audio signal, ki je najbrz enake kakovosti tako za mp3, jutub, zvonjenja in sistemske zvoke, hires....
Ce telefon spila hires cez svoj zvocnik (prek svojega daca) se ne pomeni da prek kabla potuje enaka locljivost...
Tudi ce prek blututa v avto strimas muziko ni prav neke velike razlike med najslabsim mp3jem in top hires formatom....

Preko kabla gre data ven, ne audio signal. Na enoti v avtu je potem, da ta signal procesira.