Cvet avtomobilizma - eno pomoč

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tak primer mi pri nas ni znan, kar pa ne pomeni, da to ni kaznivo.
O tem, da je v teoriji kaznivo nihče ne razpravlja.
Žal pa je v praksi (tako kot pri še kar nekaj zakonih) tako, da se vsi zgolj posmejejo na to.
In seveda, dokler uradno podjetje, ki s slikami in oglasi dokazano navaja za isti avto bistveno premalo km (torej gre za goljufijo) pride čez z odgovorom, da imajo dve vozili in so pač zgolj slike enega dali gor oz., da se je zgodila napaka pri vnosu km v oglas, BREZ POSLEDIC, ti je vse jasno o delovanju pravne države. In to pred celotno javnostjo. Tudi, če so se zmotili (za kar pa dajem 1% možnosti in nič več), bi jih morali oglobit, odgovornega poslati v zapor za par mesecev in zapisati črno piko. Naslednja, zaprtje podjetja in prepoved delovanja v tej branži. Me zanima, koliko bi bilo še potem oglasov z garantiranimi čudodelnimi km 120.000 km pri dizlih starih 10 let in več
hysterical-1.gif
na avto.net-u.

Torej, dajva povzetek naredit, ker se mi ne da več o tem razpravljat, saj je brezpredmetno. Zakon velja že x let (verjetno boš ti to vedel), v teoriji je super duper, v praksi pa v vseh teh letih niso uspeli kaznovati niti enega goljufa in to ob dejstvu, da ima po nekaterih raziskavah pri nas 70% rabljenih avtomobilov prevrtene kilometre. Če vključiš zraven še recimo kakšne praktične izkušnje, kako se naši policisti, lotijo raziskav zna biti zaključek poslovno opravilne osebe precej jasen, je pa zelo žalosten, ja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaznovali niso,ker noben niti ne prijavi...
hysterical-1.gif
A lahko prosim nehaš, ker bom s stola padel od smeha.

Evo, sem samo zate našel: tole ni bilo dovolj za ukrepanje po službeni dolžnosti?
http://www.24ur.com/novice/slo...-goljufijo.html
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/avtohisa-uporabila-fotografijo-avta-ki-ga-ne-prodaja
Za vse, ki kupujejo rabljen avtomobil pa so zanimivi kilometri
grims-1.gif
:
Citat:
Težava pa je v tem, da je razlika v ceni med nemškim vozilom in tem, ki naj bi prišel v Slovenijo, 10 tisočakov, da ima nemško vozilo 375.000 prevoženih kilometrov, slovensko pa dobrih 50.000.

In pa seveda je vedno interesantno prebrati uradno razlago podjetja, kateri seveda 100% verjamem
smirk-1.gif
.

Moje skromno osebno mnenje (možno, da se tudi motim) je, da je problem v gnilem pravnem sistemu, ne pa v nategnjenih ljudeh, ki baje ne prijavljajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne vem kaj je smešno.

Včeraj so pridržali bivšega šefa in tudi ex odvetnika ex odškodninske firme Povračilo d.o.o.

Že ptički na veji so čivkali kako goljufata stranke, a je trajalo najmanj 7 let, da so oškodovanci prijavili.

Isto je pri avtih, mogoče se kak zmenijo ali pa ponos "vhunskega poznavalca" ne dovoli, da bi prijavil in se sramotil... češ, mene že ne morejo nategnit.

Kamijoni za denarjem se vozijo mimo, država pa lovi račune za kavico. Ja noro je vse skupaj, to je žalostno, ne smešno.

Folk NE PRIJAVI! se boji, da pridejo temni itd...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Folk NE PRIJAVI! se boji, da pridejo temni itd...
Možno, ampak sem 99% prepričan, da je med vsemi temi tudi nekaj ''norcev'', ki so zadevo prijavili. Pa ne poznam nobenega rešenega primera in zelo verjetno bi se vsi časopisi razpisali.
Zgolj vprašanje: a bi morali organi reagirati po uradni dolžnosti pri zgoraj linkanem primeru?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V gornjem članku ni konkretizirano za koga gre. Gre za splošen flanc.

Ob neznanem....
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kar se mene tiče bi za 20% marže šel marsikdo v to.

A moraš pričakovat, da bo vsak najprej stopilndo dealerja in dobil nek predračun ki bo skoraj 100% že vseboval nek popust...to moraš vzeti v zakup.

Je pa tako...če bi se to razpaslo..podobno kot pri oškodnini bi prodajalci naredili nek pavšalen popust...tako da...

A če bi bil prvi bi zadeva nekaj časa znala solidno špilat...za tvoj žep.
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Aja, drugi link.

No.

Citat:
Resnici na ljubo je bilo med obema oglasoma (z isto fotografijo) mogoče opaziti kar nekaj razlik, najočitnejša je glede barve notranjosti avtomobila: v slovenskem oglasu je pisalo, da je notranjost avta črna, medtem ko je na obeh fotografijah jasno vidna bež.

Citat:
Rode nam je povedal, da so ob oglasu uporabili simbolično fotografijo in da je bil ta podatek zapisan pod opombami, podobnega primera pa doslej še niso imeli.

Simbolična fotka, prodajal se je drug avto.

Tu ni kaj preganjati, po drugi strani pa avta tudi ne moreš kupiti kar preko spleta...

In jaz nisem eden od organov, ki bi moral odkrivati ali preganjati, sem zgolj občan.

To nima elementov kaznivega dejanja poskusa goljufije.

Morda edino kakšen prekršek ali neprimerna praksa v zvezi z zakonom o varstvu potrošnikov.

Ali sem kaj spregledal?