Cukanje avta passat 1.9 130 KM 2005

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Že nekaj časa opažam, da mi avto pri ca 1900 vrt/min rahlo cuka, pri nižjih ne pri višjih tudi ne (npr če vozim v četrti 60 na uro). Avto sicer nima drugih težav, lepo vleče, ko pa se vozim skozi naselje, zna biti moteče, imam ca 130k km.
Pred časom sem demontiral EGR ventil (bolj iz firbca) in ga očistil, ki sicer ni bil umazan.
Kakšna ideja, kaj bi to blo?

LP Cola
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Morda pa pri teh obratih turbina sapo dobi?
rolleyes-1.gif
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
To sem tudi sam posmislil. diagram delovanja turbine bi verjetno pomagal. Ima kdo kak namig, link!
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tud na mojem dizelašu do cukanja prihaja v primeru šaltanja v višje prestave. Če recimo v drugi pospešujem po posluhu in šaltam v tretjo ko se mi zdi da je treba, padejo obrati potem v tretji nekaj pod 2000 rpm, takrat mi pa malo pocuka. Zvrteti moram nekaj višje kot po mojem posluhu, da po šaltanju padejo obrati na 2000+, potem pa ne cuka in pospešuje gladko.

Bom poiskal kak diagram.
 

Skiny

Alternativni tehnik
15. okt 2007
48
0
6
KK
Jaz bi na tvojem mestu poskusno blokiral EGR (tako kot sem ti že v začetku predlagal
wink-1.gif
).
Tudi če ne bo pomagalo, te poskus nič ne stane.

LP, Skiny
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Verjetno je bilentilu EGR ventilu že dosti spregovorjenega, pa vseeno, v dveh stavkih, če kdo lahko odgovori.
Če blokiram EGR (vstavim ploščico na izpušnem kolektorju), teoretično povečam količino NOx v izpuhu. Motor sesa le še svež zrak (plus zrak, ki prihaja iz karterja), ali lahko pričakujem boljše delovanje motorja ali tudi potencialne težave. Ne vem samo vprašam.

LP Cola

PS Ko sem mislim na diagram kompresorja sem mislil nekaj takega kot je diagram spodaj (hvala Igor)!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
boljse delovanje motorja, slabsi izspuh- vec crnega dima.
Te ploscice sedaj na veliko vstavljajo na kamionih (MAN) s tem motor predelajo z EURO 3 v EURO 1.
 

Skiny

Alternativni tehnik
15. okt 2007
48
0
6
KK
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
boljse delovanje motorja, slabsi izspuh- vec crnega dima.
1.

Načeloma kvečjemu manj črnega dima (zaradi večjega presežka kisika v valjih), a več NOx.

LP, Skiny
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
boljse delovanje motorja, slabsi izspuh- vec crnega dima.
Racunalnik lahko kompenzira "odprt" EGR ventil s tem, da zamakne cas vbrizga in posledicno postane motor malce manj odziven. Ne vem, kako je to pri Oplih, pri VW TDIjih je pri vecini motorjev z boschpumpo tko.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
zna biti katera od šob!

Jaz imam podoben rpobelm (sem že pisal tule na tabli)...in to je da mi pri točno 1.100 vrtlajjih motorj pri speljevanju (vsaj dokler je hladen) trese ko da hoče zabrisat motor na plano. Zdaj prakticiram speljevanje z 1.200 vrtlajji pa je mir.

Tako da..rpi tebi zna biti res ena od šob.

(možno bi bil tudi EGR ventil, samo nisem čisto prepričan pri katerih vrtlajjih on odpira in zapira....ker možno je da si ga pri čiščenju toliko poškodoval da zdaj ne deluje kot bi moral).
 

Cola

Pripravnik
26. okt 2007
92
1
6
Danes grem na tester, če je šoba to pomeni komplet PD - pumpa in šoba, in če je to tako, kolikšna je kaj cena nove?
Cirka ?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Huh... Kolega je imel pred časom na 4motion TDI Golfu fuč eno od šob.
Cena je bila na oko malo pod 1k €. Ne vem pa če so isti motorji in šobe?!
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Drago kot hudič hehe.



Pri nas lahko res blizu 1000 eur. Pokliči na servis in se pozanimaj.



Iz Nemčije ti jo lahko zrihtam za ene 680 eur, če stare ne vrneš. Če staro, ki je zanič vrneš, jo dobiš za okoli 530 eur.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ti prasci pri nas imajo res take cene!!!Tudi jaz dobim take PD elemente za ca 500 EUR v Avstriji.
Jaz bi ti svetoval popravilo na kakem Bosch-servisu bi bilo precej ugodneje kot na VAG servisu.