Čudno praznenje baterije pri ugasnjenem prenosniku

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Evo prve težave z vgrajeno baterijo v prenosnik Lenovo. Pride kak teden, ko od ponedeljka do petka računalnik stoji na mizi in popolnoma odklopljen iz omrežja. Žal imam tako izmeno v službi in lahko maile in ostale stvari uredim s telefonom. Danes po 5ih dneh prižgem računalnik in vidim, da ima baterija kapacitete le še 48% in se polni
confused-1.gif
V računalnik ni vklopljena nobena naprava in v sobi je temperatura stalno okrog 22 stopinj. Včasih opazim, da če zvečer računalnik ugasnem in naslednji dan prižgem je baterija 95% in piše "priklopljen, brez polnjenja" in tako jo drži tudi po par dni, kar sumim, da pametna elektronika noče polniti baterija do 100%, če je stalno priklopljen v omrežje.
Baterija sicer normalno zdrži, če ga uporabljam samo na baterijo in se tudi napolni lepo, edino celo večnost traja polnjenje iz 99 - 100%. Prejšnjem prenosniku je baterija padla za kak % čez teden zato mi je čudno vse skupaj.

Biose sem že preiskal in kar se tiče baterije sem našel samo, da lahko dam baterijo na disable, ker so frajerji vgradili baterijo v prenosnik je ne morem vzeti ven.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Mislim da velika večina prenosnikov ne začne polnenja baterije dokler ne pade pod 95%. Ker sicer bi jo cel čas bilo potrebno dopolnjevati, kar bi jo hitro. Baterija se namreč občasno porablja tudi kadar je prenosnik priklopljen na elektriko - napajalnik namreč ne zmore požreti vseh "špic".

Da pa se ti baterija pri izklopljenem dokaj hitro porablja pa je res malo čudno. Razen če ga imaš v sleep mode? Tam pa je to normalno, da kuri nekje po 10-20% na dan.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Večkrat ga dam na mirovanje, kot pa ga popolnoma zaustavim, ampak razlike ni. Evo zdajle ena sveža. Od doma sem šel ob 16ih in prenosnik je bil popolnoma polnpred odhodom in nato izklopljen iz vtičnice in tole me je pričakalo, ko sem prišel domov(20:40):
screenshot-2017-01-20-20.png
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Za mirovanje je normalno da kuri baterijo, saj je RAM cel čas pod napetostjo. V starejših prenosnikih je mirovanje porabljalo okrog 1% na uro, pri novejših pa več ni tako drastično. Ampak po 2 tednih v mirovanju pa baterija verjetno ne bo imela več veliko energije, če še sploh kaj.
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Si prepričan? Za spanje prenosnika potrebujem elektriko, ker pri mirovanju se ustvari posnetek seje na disk, ki se pri naslednjem zagonu ponovno odpre. Poskusi sam na računalniku z odstranjeno baterijo(če imaš prenosnik), da se bo vse ohranilo.

Problem sem začasno rešil s pomočjo Lenovo supporta ki mi je predlagal, da si z WIndows trgovine prenesem program Lenovo settings in uporabim ohranjevalnik baterije, ki baterije ne napolni več kot 60%.
lenovo.jpg
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Pardon, zamenjal besedi. Sleep = spanje in porablja energijo; hibernate = mirovanje in ne porablja energije.

Veliko uporabljaš baterijo ali si večinoma na elektriki? Če je ne uporabljaš veliko, potem jo parkrat izprazni in napolni da se na novo skalibrira.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Problem je še precej večji, ker dolgo izklopljeno stanje baterijo popolnoma izprazni in uniči
frown-1.gif