Zamenjava Cmos baterije na prenosniku

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Opis problema:
Prenosnik Lenovo 3000 N100 nenadoma enkrat nisem mogel zaganati vseskozi je brlela standby signalna lučka, šele ko sem iztaknil baterijo in nato večkrat izključil napajanje se je prenosnik dalo zagnati.
Nato je ob zaganjanju biosa javilo 2 napaki:
error
0271: Check date and time settings
warning
0251 System CMOS checksum bad default configuration used

čas je bil prestavljen na nulo. Po brskanju po internetu sem ugotovil da je lahko kriva zastarela cmos baterija.

Odlotal sem 3v polnilno ml1220 baterijo in naročil novo preko ebaya z enako oznako ter jo prilotal nazaj.

Računalnik ne javlja več napak in se zažene normalno, čas kaže normalno

VENDAR....računalnik še vedno ne morem normalno ugasnit- ne ugasne se do konca ampak brli signalna lučka za mirovanje.
Še vedno moram iztakniti baterijo in napajanje da ugasnem lučko za mirovanje in šele nato ko je lučka ugasnjena lahko ponovno normalno zaženem prenosnik.

Je potrebno narediti še kaj po menjavi CMOS baterije da bom lahko računalnik normalno ugašal in prižigal ?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
A ima kdo kakšno rešitev, računalnik se ne da ugasnit pravilno- vedno gre v neke vrste hibernacijo iz katere se ga ne da zbudit ali ga do konca ugasnit.. Šele ko izvlečem napajalni kabel in izvlečem baterijo- ugasne led lučka za hibernacijo- po tem lahko računalnik ponovno prižgem. Bios je bil resetiran, upgrejdan