Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Očitno jih niso prodal zadost, ker zdej pripravljajo rajo, da jih bo treba nosti takoj ko ksiht pomoliš iz hiše, kar je nadglupost. Več kot očitno je blo pa zapiranje države do stopnje, ko niti avtopralnica ni smela delat mimosun. Bi ble maske in razkužila, pa omejitev druženj v zaprtih diskačih čist dovolj. Je verjetn zdej jasno kako se šir Covid 19. Nič posebno drugače kot ostali sorodni virusi. Je tud mene par tednov držala paranoja, ampak nič več.
Mam pa filing da je treba rajo pripravit na množično cepljenje. Rajš pikica, kot maska na frisu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Očitno jih niso prodal zadost, ker zdej pripravljajo rajo, da jih bo treba nosti takoj ko ksiht pomoliš iz hiše, kar je nadglupost. Več kot očitno je blo pa zapiranje države do stopnje, ko niti avtopralnica ni smela delat mimosun. Bi ble maske in razkužila, pa omejitev druženj v zaprtih diskačih čist dovolj. Je verjetn zdej jasno kako se šir Covid 19. Nič posebno drugače kot ostali sorodni virusi. Je tud mene par tednov držala paranoja, ampak nič več.
Mam pa filing da je treba rajo pripravit na množično cepljenje. Rajš pikica, kot maska na frisu.
Zdaj lahko naredimo še test neuporabe mask. Pa bomo ugotovili, da ne bo razlike pri intenziteti širjenja virusa. Važno samo, da ne kašljaš in se sliniš vse povprek, ampak vsaj v rokav. Dovolj bi bila le osnovna higiena rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
EfNagzXXoAAT5hg
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Zdaj lahko naredimo še test neuporabe mask. Pa bomo ugotovili, da ne bo razlike pri intenziteti širjenja virusa. Važno samo, da ne kašljaš in se sliniš vse povprek, ampak vsaj v rokav. Dovolj bi bila le osnovna higiena rok.

Sej lepo da so vsi pametni, a nikjer ni misljeno da bi se maske nosile vsepovprek. Po svetu morda v kaksnih megapolisih kjer je na kupu ogromno ljudi. Prvenstveno je to namenjeno za prostore kjer ni mozna zanesljiva distanca.

Enako je pri razkuzilih, doma se ni treba razkuzevat kot da se gre v operacijsko dvorano. Zadostuje higiena/umivanje rok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Sej lepo da so vsi pametni, a nikjer ni misljeno da bi se maske nosile vsepovprek. Po svetu morda v kaksnih megapolisih kjer je na kupu ogromno ljudi. Prvenstveno je to namenjeno za prostore kjer ni mozna zanesljiva distanca.

Enako je pri razkuzilih, doma se ni treba razkuzevat kot da se gre v operacijsko dvorano. Zadostuje higiena/umivanje rok.
E vidiš. Umivanje rok je bistvo. To je blo bistvi že pred to farso.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Očitno jih niso prodal zadost, ker zdej pripravljajo rajo, da jih bo treba nosti takoj ko ksiht pomoliš iz hiše, kar je nadglupost. Več kot očitno je blo pa zapiranje države do stopnje, ko niti avtopralnica ni smela delat mimosun. Bi ble maske in razkužila, pa omejitev druženj v zaprtih diskačih čist dovolj. Je verjetn zdej jasno kako se šir Covid 19. Nič posebno drugače kot ostali sorodni virusi. Je tud mene par tednov držala paranoja, ampak nič več.
Mam pa filing da je treba rajo pripravit na množično cepljenje. Rajš pikica, kot maska na frisu.
Samo ne s tem ruskim cepivom, ki so ga pred registracijo testirali n 38! ljudeh. :gorjaca:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.713
113
Vključno z mojim cimrom v pisarni ki vpije, zakaj nimamo razkužila v pisarni. Ko mu pokažem toplo vodo in milo v wcju me pa čukast gleda.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
No ja. Upad okužb na Švedskem izgleda tako, kot bi imeli pri nas dnevno med 50 in 60 okužb. Da bodo na številkah kot smo jih mi imeli maja, bo še trajalo. Bo verjetno prej cepivo zunaj.
Zgolj redki poseljenosti in severnjaški zadržanosti (ali pa dragemu alkoholu) gre pripisati, da nimajo bistveno slabših podatkov od nekaterih drugih držav.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
No ja. Upad okužb na Švedskem izgleda tako, kot bi imeli pri nas dnevno med 50 in 60 okužb. Da bodo na številkah kot smo jih mi imeli maja, bo še trajalo. Bo verjetno prej cepivo zunaj.
Zgolj redki poseljenosti in severnjaški zadržanosti (ali pa dragemu alkoholu) gre pripisati, da nimajo bistveno slabših podatkov od nekaterih drugih držav.

Lahko pa nehamo testirati in bo problem rešen. Problem ni v virusu, ampak v nas.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Zanimivo...
Nova študija: skupinske imunosti ni na vidiku
Švedska je od začetka epidemije novega koronavirusa potrdila več kot 85 tisoč primerov okužbe in več kot 5.700 smrti. Številke so višje od nekaterih njenih skandinavskih sosed, po drugi strani pa nižje od Španije, Italije in Velike Britanije, ki so se odločile za podobne ukrepe kot preostale države.

Uradni podatki za njihovo glavno mest Stockholm so pokazali, da se je do maja okužilo 40 odstotkov prebivalstva, vendar na drugi strani nacionalna raziskava kaže, da je imunost proti virusu razmeroma nizka. Po ugotovitvah študije, objavljene v Journal of the Royal Society of Medicine, pa je daleč tudi končni cilje Tegnella - skupinska imunost. Kot so zapisali raziskovalci v študiji, na Švedskem skupinske imunosti še ni na vidiku.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Imas vir? Namrec, kako se potem razlozi padajoce stevilo ukuzb in mrtvih na Svedskem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Imas vir? Namrec, kako se potem razlozi padajoce stevilo ukuzb in mrtvih na Svedskem?

Vir je branetov post s člankom nad mojim postom s citatom, Siol. Kdo je pa njim vir za te baje da uradne podatke pa nebi vedel.