Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Tist bi prej fasu kak herpes, al pa drisko, kot pa covid. V Zrće na umc umc, ps kaki dami glavo med joške, to bi bil boljši učinek.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Ja za plavo oko :evil: :valjamse: Pol pa z urgence pobegne na oddelek z okuženimi.

Res me zanima, kako si ta genialc predstavlja načrtno okuževanje, ki bo v sklopu dopusta "poležavanje pod borovci"
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja sej. Le zakaj se ni špilal klovna in lizal ograje na trajektu, ter kozarcev za gosti po lokalih. Al kako si že prej predlagal, da naj bi se zihr okužil
Sicer sem pa bral o neki raziskavi, v kateri trdijo, da virusa, ki so ga pobrali s trdih površin, v laboratoriju niso uspeli razmnožiti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ja za plavo oko :evil: :valjamse: Pol pa z urgence pobegne na oddelek z okuženimi.

Res me zanima, kako si ta genialc predstavlja načrtno okuževanje, ki bo v sklopu dopusta "poležavanje pod borovci"

Ma ni to poanta. Andy po eni strani ignorira ozr. zanika nevarnost, po drugi pa paničari, da bi se lahko na trajektu okužil. Naj se odloči - al je virus in je nevaren in se ustrezno obnaša, ali virusa ni ozr. ni nevaren in naj potem ne paničari zaradi trajekta.
Al pa se obnaša normalno in pač dela tako, da sebe in družino po nepotrebnem ne izpostavlja riziku.

In ja - če bi sam bil na Pagu, sicer ne bi ravno rinil v Zrče (razen če bi res ble kake dobre joške in me moja ne bi zalotila in če umc, umc ne bil preveč umc...), niti ne bi rinil med "štante", če pa že, pa poskušal držati distanco kolikor se da in ne ravno oblizal vsako stvar, ki bi jo mogoče kupil ali tudi ne (pač ne “lizal”). Če pa bi se tam okužil, bi si krivdo pripisal sam sebi in nikakor "štantom" ali "Zrčam".
Ravnotako bi se vrnil pred “torkom”, pa čeprav imam tako službo, kjer bi lahko 2 tedna brez (večjih) težav delal od doma. Ko bi se vrnil, bi se enako kot sem storil sredi julija, in tudi sedaj, ko se vračam iz službenih poti, držal vstran od "vseh" (beri: če že skupaj, potem precej narazen, brez objemanja, rokovanja itd) od matere (živi sicer v drugem kraju) in ženine stare matere (delimo si isto hišo, ločeni vhodi, ločeni gospodinjstvi a oma vseeno dosti kuha za nas), ter ostale žlahte in prijateljev. In ja, zavedam se, da lahko vse to okužim preko žene, ki pač ne more (zaradi potreb drugih) držati enako distanco kot jaz.
Družino sem že opremil z 200 ml razkužili in napotki, da če so ravno na kakem "trajetku" le-to tudi uporabijo čim se vrnejo v "varno" okolje (beri: v avto) preden vse prešlatajo in, da predvsem na "nevarnem" področju, poskušajo čim manj z roko v faco (ja vem - refleks, zato pa pravim, da je treba zavestno paziti kam z roko rineš).

Lahk pa se tudi zaklenem in jokam in paničarim po forumu in iščem krivdo vse naokoli.

Disclaimer: hebi ga - sem pač agnostik po duši :rolleyes: in optimist z precej izkušnjami (beri: pesimist)

edit: nekaj vejic (itak spet narobe postavljenih), autocorrectov in en ali dva popravkov, da izpade malo bolj smiselno (sicer utopija - a kaj čem, pač optimist, čeprav z precej izkušnjami)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tomi

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ma ni to poanta. Andy po eni strani ignorira ozr. zanika nevarnost, po drugi pa paničari, da bi se lahko na trajektu okužil. Naj se odloči - al je virus in je nevaren in se ustrezno obnaša, ali virusa ni ozr. ni nevaren in ne potem ne paničari zaradi trajekta.
Al pa se obnaša normalno in pač dela tako, da sebe in družino po nepotrebnem ne izpostavlja riziku.

In ja - sam bi tudi bil na Pagu, sicer ne bi ravno rinil v Zrče (razen če bi res ble kake dobre joške in me moja ne bi zalotila in če umc, umc ne bil preveč umc...), niti ne bi rinil med "štante", če pa že pa poskušal držati distanco kolikor se da in ne ravno oblizal vsako stvar, ki bi jo mogoče kupil. Če pa bi se tam okužil bi si krivdo pripisal sam sebi in nikakor "štantom" ali "Zrčam".
Ravnotako bi se vrnil pred torkom, pa čeprav imam tako službo, kjer bi lahko 2 tedna brez (večjih) težav delal od doma. Ko bi se vrnil bi se, enako kot sem storil sredi julija in tudi sedaj, ko se vračam iz službenih poti, držal vstran od "vseh" (beri: če že skupaj potem precej narazen, brez objemanja, rokovanja itd) od matere (živi sicer v drugem kraju) in ženine stare matere (delimo si isto hišo, ločeni vhodi, ločeni gospodinjstvi a oma vseeno dosti kuha za nas), ter ostale žlahte in prijateljev. In ja, zavedam se, da lahko vse to okužim preko žene, ki pač ne more (zaradi potreb drugih) držati enako distanco kot jaz.
Družino sem že opremil za 200 ml razredčili in napotki, da če so ravno na kakem "trajetku" le-to tudi uporabijo čim se vrnejo v "varno" okolje (beri: v avto) preden vse prešlatajo in da predvsem na "nevarnem" področju poskušajo čim manj z roko v faco (ja vem - refleks, zato pa pravim, da je treba zavestno paziti kam roko rineš).

Lahk pa se tudi zaklenem in jokam in paničarim po forumu in iščem krivdo vse naokoli.

Disclaimer: hebi ga - sem pač agnostik po duši :rolleyes: in optimist z precej izkušnjami (beri: pesimist)
Hvala, da se ti je dalo to napisat, jaz žal nimam volje. Odlično zapisano.
Meni gredo na k... ljudje, ki na veliko in glasno zanikajo neke stvari, privat zase in druźino pa delajo ravno kontra. Se ne zavedajo, da to lahko bere kakšna frizerka iz sosednje teme in lahko nanjo vplivajo, da ji bo dol viselo za vse. To je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Imate pa cajt se ukvarjati z drugimi. Da se vam da pisati take spise.

V soboto grem spet dol. Have fun!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Imate pa cajt se ukvarjati z drugimi. Da se vam da pisati take spise.

V soboto grem spet dol. Have fun!
Imaš prav: škoda časa za dvoličneže.
Včasih so se taki skrivali, saj jih je bilo tega vsaj sram. V današnjem času maminih sinkov pa je to ''vrlina'', s katero se lahko hvališ po spletu. Zato pa gre svet v 3PM.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Imaš prav: škoda časa za dvoličneže.
Včasih so se taki skrivali, saj jih je bilo tega vsaj sram. V današnjem času maminih sinkov pa je to ''vrlina'', s katero se lahko hvališ po spletu. Zato pa gre svet v 3PM.
Če bi bili vsi tako dosledni kot Andy, bi korono verjetno že imeli pod nadzorom, kljub temu da gibanje nebi bilo tako striktno omejeno. Skratka ne rinit v monžico, imeti masko v zaprtih prostorih (trgovine, pošta, zdravstveni domovi, avtobusi ipd) ter umivanje rok.
Svet gre v 3PM zaradi ljudi, ki so mnenja, da če drugi lahko bom pa tudi jaz, v stilu 'le enkrat se živi gremo gasa do daske'.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Je že bolje tako, kot pa da bi se zaradi principa delal junaka. Že zaradi drugih - če je kdo resno, ali pa celo upravičeno prestrašen, pa sreča junaka brez maske, z vedenjem da je avra 35cm in nič več ipd, potem ta prestrašeni ne bo manj prestrašen.

Sicer pa psihoza deluje tudi na nevernike. Eni se upognejo bolj, drugi manj. Sam sem precej brezskrben ampak ko pridem v množico, ki se religiozno ogiba X, tudi pri meni ta X nenadoma izgubi vrednost.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zgleda, da se jim je model obrestoval:

 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zgleda, da se jim je model obrestoval:


BDP 2020
Švedi -6,8%
Avstrija -7
Belgija -6,9
Bulgarija -4
Hrvati -9
Čehi -6,5
Danska -6,5
Finska -6
Francija -7,2
Nemčija -7
Grčija -10
Madžarska -3,1
Italija -9,1
Slovaška -6,2
Slovenija -8
UK -6,5

Očitno smo imeli prav vsi, ki smo napovedovali, da bodo švedi isto v krizi kot vsi ostali okrog njih, še posebej pa to velja za nas, ki smo pičkin dim glede na okolico...

Očitno so najboljše naredili Madžari, ki so takoj zaprli vse?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Linkani članek govori o četrtletnem upadu BDP, ki znaša pri Hrvatih dobrih 15%


Seveda, če je bila glavna sezona za njihov BDP, švedi pa dobijo cela 2% BDPja od turizma. Vse skupaj pa še bolj potrjuje mojo trditev, kaj si morejo hrvati pomagat pa če tudi bi komplet vse odprli in pustili čez poletje, če ostale države ne pustijo turistov tja...
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Rezultate turizma se vidi v tretjem kvartalu.
Je pa primerjava smiselnejsa na daljše obdobje, ko bodo podatki na voljo za celo leto na primer.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Imate pa cajt se ukvarjati z drugimi. Da se vam da pisati take spise.

na forumu smo zaradi takih kot si ti. Drugače nebi bli tu ;)
Tak pa vsak dan z veseljem pogledaš kaj je AndY1 novega pogruntal, da reši ta svet, svojo družino, da odkrije nove meje mogočega pri tišanju z nerealno nizko porabo. Ugotovi kaj vse je škodljivo za njegovega otroka itd...
Eni smo tu, da beremo tvoje poste, drugi ste tu da si malo ego napumpate kak ste več od nas. Ker konec koncev nimamo vsi vectrixov, amper, super šparovnih mx5 in vikenda na morju, noseče žene ki je ogrožena v prometu iz strani tovornjakarja, soseda ki na balkonu kadi, zastojn gum na avtu, in še kaj da bi se lahko vsak dan pohvalili. Konec koncev kdo pa smo mi plebejci, da bi vsak jeben dogodek v našem življenju objavljali, dokumentirali, poslikali, opisali na forumu.

Ja ljudje smo si različni.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Čestitke švedom oz njihovem vodilnemu epidemiologu. Pri nas, nas pa vodijo vse druge stroke in politika.
Vsi ljubitelji nagobčnikov bodo počasi uvideli, da skrivanje za temi nima nobenega efekta na dolgi rok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen