Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Tiste v Mölmu ali kaj že je, upa kdo testirat ali testirajo samo Švede?

Na Švedskem je tudi sosedska pomoč samo od prvega soseda (ni bilo zakonsko predpisano, ker so se vsi držali), pa je od prihoda Bosancev, tudi za to trebalo zakon spisat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Jap, zdej je tud za WHO kar naenkrat Švedska zmagovalka. Pa tok enostavno je, roke umivat, mal pazit, da se glih ne gužvaš, pa ne kašljaš in kihaš drugam kot v rokav, pa maske na fris, da še mal zajeziš kapljice, pa gre brez lockdowna. Kaj je že Pirnatova marca trobla v kamere? Pa je bil kle gor cel pogrom in vsesplošna panika, pol si je njen naslednik upal neki rečt čez ablast in fasal smo bedaka na čelo NIJZ. V rešilca so mogl u skafandrih, odpovedal so vse nenujne posege sam zato, ker so mogl bit anasteziologi v kriznem zboru in še in še neumnosti ki še kar trajajo. Sej razumem, mal so bli prestrašeni zarad Bergama, sam bi komot lepo javno povedal takoj ko se je zvedlo zakaj je bla v Bergamu štala in že konc marca lepo postopno sprostil, pa zdele ne bi mel štale, ampak bi bli že na konc. Tko imamo pa v javnem prometu še zmer polimane sedeže, da se lohk v sredini stoje ljudje drenjajo še bolj, kot bi se sicer pa še in še blesarij.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Vsekakor še zdaleč Švedi niso bili brez ukrepov (Ljubomir Vranješ). In pač primerno teži ukrepov so imeli v nekem trenutku ogromno več okužb kot sosedi. Čeprav je za nordijce dovolj, da oblast nekaj priporoči, pri nas pa mora zapovedat. In če zapove tako, da ni kaznovanja, potem spet nič ne zaleže.
Sedaj jim verjetno gredo še najbolj na roko ukrepi ostalih držav, ki so jim zaprli vrata in skoraj nikamor niso mogli potovati, ker so bili na rdečih seznamih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Seveda ne, čeprav hočejo nekateri darjani prikazat, kot da Švedi ne nosjo mask in imajo vsesplošne žurke in da je tam to čist navaden prehlad, kar je pa daleč od resnice.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Na švedskem starši v največji krizi niso pošiljali otrok v šolo kljub globam, ki so jih za to dobivali...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Vsi ali nekateri? Tvoji bi bili doma, ker si bil ti doma, moji bi bili v šoli, ker sva oba delala. Sma drugorazredna.

Seveda ne vsi, marsikdo pa.

Pač ni bilo tako jebivetrsko na Švedskem, kot hoče marsikdo prikazat.

Sem pa drugače zelo prvorazreden ja. 2 meseca smo delali minus, dobil sem par evrov nadomestila, ki ga bom itak moral z obrestmi vrnit, ker sem od lani do letos konkretno spremenil način poslovanja in bo bistveno večji promet, pri enakem dobičku.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
1/4+ prebivalcev švedske (2 miljona) ni švedov. In ne to niso "razviti in kulturni" srednjevropski narodi ampak povečini razni podsaharski afričani, bližnjevzhodnjaški rjuharji, revni azijci ali pa en kup klenih balkancev.

Skratka en kup švedskih mest je nekaj med Fužinami in Rakovo jelšo 30 let nazaj. Mentaliteta prebivalstva pa tudi tam nekje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.721
113
kod Džej-Zija
Skratka en kup švedskih mest je nekaj med Fužinami in Rakovo jelšo 30 let nazaj. Mentaliteta prebivalstva pa tudi tam nekje.

Tudi virus se tam najbolj širi. Če bi bilo prebivalstvo samo avtohtono, bi bili njihovi ukrepi verjetno res dovolj.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.015
5.722
113
blizu močvirne prestolnice
Ti si bolnik. Zaradi ene napake ti mečeš vse v isti koš. Tam je bilo tri jurje folka, medtem pa je vsak petek levakov vsaj toliko ali več
Pa zgrešil si bistvo. Govorimo o Švedski!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
si predstavljaš andija kako bi v luft skočil in cvilil po forumu če bi naši prikrivali podatke? ampak tukaj... tukaj ko je ok za njegovo agendo je pa to super duper fajn.
ajej.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Naše hebe predvsem komunikacija. Beovićka bi nekaj, Krek je itak zblojen, politika je pa itak politika, ki fura svoje. Kreka itak nikol ne bi smel zvlečt pred kamere, sam prav pride, ker žuga in straši.

Pol maš pa Potrča, ki zna komunicirat in kr naenkrat je bolj kredibilen od strokovnjakov, pa čeprav se mu ne sanja kaj govori.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Primerjati vmesne rezultate med bitko je neumno početje. Mi še zdaleč nismo niti na pol, švedi pa skoraj na koncu. Vsak človek pa umre samo enkrat in nekje prihodnjo pomlad bo pravi čas za analizo kdo je boljši.
 
Nazadnje urejeno: