Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
kakšen dober razlog zakaj so nekaj časa skrivali številke? in ali jih še vedno?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pozna jesen, zima in pomlad znata biti fejst zaje*ani, ko bo mrzlo, mokro in malo sonca, da bi ljudje dobili vitamin D po naravni poti in bodo osibljeni imunski sistemi.
Lockdowna si pa ne moremo vec privosciti.

Zna biti zanimivo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Ni edini, se pa kaze pri Covidu kot zelo pomemben. Malo si poglej zadnji filmcek, ki sem ga prilepil v temi Vitamina D.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pomanjkanje vitamina D zelo vpliva na potek Covid bolezni.

Kaj lahko naredis sam:
- vitamin D
- vitamin C
- cink

Vse te tri zadeve dobis zelo poceni, npr v DMu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Danes povedano: V španski raziskavi so 50 bolnikom dali vitamin D, 26-tim pa ne. V prvi skupini je imel težak potek bolezni 1 bolnik, v drugi pa polovica. V prvi skupini ni umrl nobeden, v drugi pa dva.
Sicer raziskava ni delala dvakrat slepe probe in ni uporabljala placeba, nek indikator je pa vseeno.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Njihove krivulje so na dnu, med tem, ko se Evropa kopa v rekordnih stevilkah, pa se prava jesen in zima sploh se nista zaceli.
Kot sem rekel, bomo prestevali mrtve, ko bo vsega konec.

V čem se "švedski" graf razlikuje od tega?

Posnetek zaslona 2020-09-15 200359.png
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
nek nerealn indikator ja. Dokler se rezultat ne ponovi in proba z placebo je težko govorit o nekih realnih rezultatih.
Lahko, da je samo naklučje.

Drugač bo pa AndY1 več povedal. Predvidevam da je bil eden izmed vodilnih raziskovalcev v tem projektu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Datum do 15.06 je z razlogom. Če ti ne potegne, pač jebat ga...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Njihove krivulje so na dnu, med tem, ko se Evropa kopa v rekordnih stevilkah, pa se prava jesen in zima sploh se nista zaceli.
Kot sem rekel, bomo prestevali mrtve, ko bo vsega konec.

znanstvenik Andy, svedske krivulije so popolnoma nerealne oz enostano receno lazne. O tem kako pa je svedska krivulja na dnu pa kazejo nedavna odkritja svedskih raziskovalcev.
Ampak ti se vsekakor ne das, uzivas vitamin D, na trajektu si zaprt v avto in zagovarjas prekuzenje...

Give us a break.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
na trajektu si zaprt v avto in zagovarjas prekuzenje...

Give us a break.
Kako zanimivo, da vedno 'pozabis' omenitj, da samo zaradi tega, kar sem povedal in to je, da si ne bi rad privoscil takrat 14 dnevne karantene, torej ukrepov drzave.
Drugace pa ja, poletje je bil pravi cas za prekuzevanje. Sole ni bilo, gospodarstvo ni bilo v polnem pogonu.

Zdaj bo pa shitstorm ali pa spet ogabni lockdown v obcine ali kaksno drugo neustavno omejeno gibanje. Ampak meje bomo pa imeli odprte; samo ne s Hrvasko.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Kako zanimivo, da vedno 'pozabis' omenitj, da samo zaradi tega, kar sem povedal in to je, da si ne bi rad privoscil takrat 14 dnevne karantene, torej ukrepov drzave.
Drugace pa ja, poletje je bil pravi cas za prekuzevanje. Sole ni bilo, gospodarstvo ni bilo v polnem pogonu.

Zdaj bo pa shitstorm ali pa spet ogabni lockdown v obcine ali kaksno drugo neustavno omejeno gibanje. Ampak meje bomo pa imeli odprte; samo ne s Hrvasko.

Kratka karantena je nekaj minimalnega kar lahko storimo (oz smo storili, pa ne samo mi) da zajezimo strmo narascanje okuzb, se posebej ko mejis na katastrofo samo par 100km dalec. Ampak to bo v tvojo betico slo na svetega nikoli.

Za dodatno sranje pa se gre zahvalit internetnim denierjem ki vzpodbujajo krsenje se tistih minimalnih priporocil, s katerimi lahko najvec in najceneje nardis za zajezitev okuzb.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.749
2.357
113
Pomurje
Najlažje se je zapret in čakat, da mine. Kdaj boš napisal, da je potrebna preventiva, da se lahko zdrav postaraš in preboliš gripo, covid, pljučnico...

Življenska doba se podaljšuje, radi bi živeli do 100 pa še naprej, ampak to je enim dano, eni so zdravo živeli, eni so imeli srečo.

Umret pri 50 za posledicami korone s štirimi pridruženimi boleznimi (en tip na hrvaškem), je vse drugo kot zdrav način življenja do trenutka ko je staknil virus, ki pokonča minimalen% okuženih.

Žalosten je postal ta svet, ko se mora velika večina prilagajat manjšinam in to tako, da bodo počasi močni in zdravi problematični, ker debelim in betežnim delamo slabo vest.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.994
3.746
113
Ljubljana
hmpg.net
Zdaj bo pa shitstorm ali pa spet ogabni lockdown v obcine ali kaksno drugo neustavno omejeno gibanje. Ampak meje bomo pa imeli odprte; samo ne s Hrvasko.
"Ustavno sodišče je odločilo, da je bil ukrep omejitve gibanja na občine, ki ga je vlada sprejela v času epidemije, v skladu z ustavo. Presodili so, da je vlada z omejitvijo gibanja zasledovala "ustavno dopustni cilj" zajezitev in obvladovanje širjenja koronavirusa ter s tem varstvo zdravja in življenja ljudi. Omejitev pa je bila za dosego tega cilja primeren ukrep."
howgh govorili so.