Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
sicer ne vem zate, koliko si star in kaj počneš vsak dan, ampak recimo če bi bil jaz pozitiven, bi imeli problem v moji in ženini službi ter šoli. tako pa je žena lahko šla normalno v službo, otroci v šolo, jaz pa bom lahko šel po malco čez cesto po burger.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in Pepe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Sodelavec, ki je ze skoraj prebolel Covid je rekel, da je vmes popolnoma izgubil vonj in okus, ampak da se mu ze vracata.
Tisti teden, ko je zbolel, je delal od doma, tako da do nas ni prislo, dela pa sicer v drugi pisarni, ki je pod nami.
Imamo namrec rotacijo skupin po pisarnah. Eni so en teden v sluzbi in drugi delajo od doma, potem se pa zamenjamo.
Drugi sodelavec (zunanji), ki že cca. 1 mesec dela od doma, ima otroka, ki je bil pozitiven (dobil v šoli) in je že prebolel. Zdaj preboleva boljša polovica. Oba brez problemov. Malo vročine in malo kašlja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Mojga zunanjega sodelavca je pa konkretno zvilo. Mu je zajadral v pljuča, ni bil hec, prav da ma srečo, da je fit.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
informacija iz prve roke: na rezultate testa na metelkovi v LJ sem čakal natanko 27 ur
A si bil pozitiven ali negativen? Ce si negativen, pac dobis izvidnpo posti. Ce jenizvid pozitiven, te poklicejo takoj ko dobijo izvid.
Treba je izvid natipkati v racunalnik, natisniti, spakirati v kuverto, nesti na posto in poslati. To pac traja. V primeru da si negativen, traja 2-3 dni. V primeru da je izvid pozitiven si ponavadi obvescen v roku 24 ur, uradni izvid pa pac dobis v roku 2-3 dni po posti.
Nekateri pac pricakujete cudeze, lahko povem da se je obseg dela v zdravstvu povecal za vsaj 100% (zaradi vseh navodil NIJZ) zaposlili niso (vsaj pri nas) nobenega dodatnega delavca. Isto velja za laboratorije, pac omejeno stevilo zaposlenih.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
6 mesecev so imeli za boljšo organizacijo - minister sam priznava, da je rak rana to, da odvzemi in testiranja niso računalniško podprta - mislim obdelavo podatkov,...

Če bi že ob odvzemu brisa, tam en vpisal vse podatke v program bi samo s čitalci črtne kode delali, pa rezultati bi se direkt na "pošto" pošiljali.

Aja ko so nas poleti testirali islandci smo se morali predhodno sami registrirat z vsemi potrebnimi podatki (mail, telefon,...) v njihov sistem in smo dobili kodo - to je bilo to. Pokažeš kodo ob testiranju, printer sprinta črtno kodo za na "epruveto" in finito - čez 12 ur izvid na telefonu, pa so nas ziher 500 v komadu testirali.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
A si bil pozitiven ali negativen? Ce si negativen, pac dobis izvidnpo posti. Ce jenizvid pozitiven, te poklicejo takoj ko dobijo izvid.
Treba je izvid natipkati v racunalnik, natisniti, spakirati v kuverto, nesti na posto in poslati. To pac traja. V primeru da si negativen, traja 2-3 dni. V primeru da je izvid pozitiven si ponavadi obvescen v roku 24 ur, uradni izvid pa pac dobis v roku 2-3 dni po posti.
Nekateri pac pricakujete cudeze, lahko povem da se je obseg dela v zdravstvu povecal za vsaj 100% (zaradi vseh navodil NIJZ) zaposlili niso (vsaj pri nas) nobenega dodatnega delavca. Isto velja za laboratorije, pac omejeno stevilo zaposlenih.
No ja, za oba froca junija letos so še isti da poklicali, seveda sta bila negativna.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
Iz dane izjave se da sklepati, da ste komaj sedaj začeli delati tako, kot bi morali že vseskozi.

Na testiranje za covid se posilja prehlade, glavobole, driske, slabo pocutje, vrocina... skoraj vse.

Ne še zdaj tako delajo, nič se ni izboljšalo, ampak ni panike dokler je testov dovolj. Bolje 2 več testirat kot enega premalo.


sicer ne vem zate, koliko si star in kaj počneš vsak dan, ampak recimo če bi bil jaz pozitiven, bi imeli problem v moji in ženini službi ter šoli. tako pa je žena lahko šla normalno v službo, otroci v šolo, jaz pa bom lahko šel po malco čez cesto po burger.

Drka krščen duš in se praska po riti zato pa daje take izjave.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Žal ni zakona, ki bi prepovedal odhod v sloveniji šolanega zdravnika iz slovenije, dokler ne oddela vsaj 15 let doma.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
A si bil pozitiven ali negativen? Ce si negativen, pac dobis izvidnpo posti. Ce jenizvid pozitiven, te poklicejo takoj ko dobijo izvid.
Treba je izvid natipkati v racunalnik, natisniti, spakirati v kuverto, nesti na posto in poslati. To pac traja. V primeru da si negativen, traja 2-3 dni. V primeru da je izvid pozitiven si ponavadi obvescen v roku 24 ur, uradni izvid pa pac dobis v roku 2-3 dni po posti.
Nekateri pac pricakujete cudeze, lahko povem da se je obseg dela v zdravstvu povecal za vsaj 100% (zaradi vseh navodil NIJZ) zaposlili niso (vsaj pri nas) nobenega dodatnega delavca. Isto velja za laboratorije, pac omejeno stevilo zaposlenih.
bil sem negativen, en dan po testu so me poklicali po telefonu in mi to sporočili.
je pa tu še en problem: moja zdravnica (oz. njena med. sestra) je v torek 12 ur klicarila po telefonu, preden je dobila zvezo in me prijavila na test. ali je naročanje še vedno samo telefonsko, zakaj ni elektronsko?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
tezko komentiram za druge, pri nas se lahko narocis takoj, ce je zasedena linija je pa cez 5 minut prosta.
Povsod je malo drugacna organizacija, kot lahko najbolj ocitno opazis v solah. Niti v dveh solah ne delajo isto.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
sicer ne vem zate, koliko si star in kaj počneš vsak dan, ampak recimo če bi bil jaz pozitiven, bi imeli problem v moji in ženini službi ter šoli. tako pa je žena lahko šla normalno v službo, otroci v šolo, jaz pa bom lahko šel po malco čez cesto po burger.
Ni zdravnikov. Najdi mi 10 zdravnikov zdaj v sloveniji jih takoj zaposlimo. Takoj jutri jih caka delavno mesto odprto.

Zdaj pa ti kot "zdravnik" oz iz foha odgovori zakaj ni zdavnikov....že 20 let(ker problem ni od včeraj).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in 8888