Covid-19 COVID-19 prehod državne meje

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Kako je trenutno s prehodom državne meje za namen tranzita?

konkretno: Rateče <Italija> Predel?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Visoko Nadižje (Alto Adige = Süd_Tirol) je trenutno v "rdeči coni" (ala pri nas temnordeče oz.črno po "Semaforju"), pa te znajo Karabinjerji zavrnit, če so sploh splužene ceste kamor nameravaš ...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
???
1) regija je Furlanija - Julijska krajina
2) glavna prometnica Posočje - Gorenjska
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Na to se ni ravno za zanašat.
a) alternativa Kranjska - Bovec po Sloveniji je slabi 2 uri daljša
b) morebitna kazen zaradi prehoda brez izjave ali testa

Kako je torej uradno?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Robert, ne vem, včeraj nisem gledal sploh TV (sem bral Alter + ostalo web free time, kar me je zanimalo) ... ni mi uspelo niti NovaTV™ spletke-frišno prebrat :evil:
Matko, iz Rateč v ITA prideš točno kot sem napisal, mimogrede tudi Trentinsko je v "rdeči coni" na poti proti FVG, ki je v rumeni coni ... pa saj si najprej tako napisal, kot razumem ...

... zdej pa grem spet "na dopust od Alterja" za par dni :nazdravje: ...
------------------------------------
" ... I'll Be Back ..." :zardelalter:
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Pozdravljeni,

Na Hrvaškem imam vikend (kupil nesrečno konec 2019, 3 meseca pred epidemijo in vsemi pizdarijami z mejami). Čez šolske počitnice bi rad šel z družino spet tja, po 4 mesečnem premoru. Za tja bom že nekak prišel, kako pa nazaj? Korone nismo imeli v družini, tisti ki je prebolel ima sedaj meje odprte, jaz pa ne, četudi sem lastnik nepremičnine. Ali otrok tudi dobi odločbo za karanteno na domu, če je več kot 12 ur na Hrvaškem? Jaz itak delam od doma, tudi hitri test mi ni panike. Bi pa rad oba otroka prihranil teh testov, in da gresta v vrtec in prvi razred takoj po v ponedeljek po dopustu. Torej, ali dobita tudi otroka karanteno ob vrnitvi v Slovenijo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Italijanska smučiča ostajajo zaprta najmanj do 5.3. - precej verjetno do konca sezone.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Osnovno vprašanje je bilo:

Kako je trenutno s prehodom državne meje za namen tranzita?
konkretno: Rateče <Italija> Predel?

Na določenih relacijah si namreč krepko hitrejši preko sosednje države.
Gorenjska-Bovško je takšen tipični primer
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kako je trenutno s prehodom državne meje za namen tranzita?
konkretno: Rateče <Italija> Predel?
Dvomim, da je kaj policije na teh mejnih prehodih glede na majhno količino prometa. Kot sem rekel, ko sem šel nazadnje čez, ni bilo nikogar na nobenem od teh dveh mejnih prehodov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni,

Na Hrvaškem imam vikend (kupil nesrečno konec 2019, 3 meseca pred epidemijo in vsemi pizdarijami z mejami). Čez šolske počitnice bi rad šel z družino spet tja, po 4 mesečnem premoru. Za tja bom že nekak prišel, kako pa nazaj? Korone nismo imeli v družini, tisti ki je prebolel ima sedaj meje odprte, jaz pa ne, četudi sem lastnik nepremičnine. Ali otrok tudi dobi odločbo za karanteno na domu, če je več kot 12 ur na Hrvaškem? Jaz itak delam od doma, tudi hitri test mi ni panike. Bi pa rad oba otroka prihranil teh testov, in da gresta v vrtec in prvi razred takoj po v ponedeljek po dopustu. Torej, ali dobita tudi otroka karanteno ob vrnitvi v Slovenijo?
Tukaj ti vse piše. Kolikor razumem, se otrok do 13. leta ne testira in ne pošilja v karanteno.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Ne pošilja se otrok v karanteno, če starša ne gresta. Torej. Hitri test je kar dobro delati na Hrvaškem. Pol se izogneš karanteni v slo, vsa družina.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zakaj, ce ga lahko pri nas naredis naslednje jutro, pa se brezplacno je.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Jaz to razumem tako, da dobi cela družina karanteno, ki se jo lahko prekine s testom. Torej, bi se tudi otroka morala testirati pri nas, če bi želela prekiniti svojo karanteno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Osnovno vprašanje je bilo:

Kako je trenutno s prehodom državne meje za namen tranzita?
konkretno: Rateče <Italija> Predel?

Na določenih relacijah si namreč krepko hitrejši preko sosednje države.
Gorenjska-Bovško je takšen tipični primer

Ta varijanta ni omenjena v nobeni izjemi - torej padeš pod pravila vstopa iz tuje države, ergo negativni test s sabo (načeloma lahko naš, narejen pred tranzitranjem, samo da ni starejši od 24 ur) ali karantena, ki jo lahko prekineš z negativnim testom.