Vstop v sosednje države - Marec 2022

Torque

Pripravnik
22. jul 2007
815
7
18
Živjo,

Berem po različnih straneh in so pogoji za vstop precej komplicirano zapisani. Mogoče mi kdo, ki je zadnje dni potoval, lahko pomaga.

Ali lahko kot 2x cepljen (od druge doze še ni minilo 270 dni), ne prebolevnik, vstopiš v Italijo ali Avstrijo?

Za Avstrijo sem dokaj prepričan, da lahko, saj tiše tole:

"Dokazilo o cepljenju je veljavno:
• če od prejema drugega odmerka ni minilo več kot 270 dni, ali; "


Kaj pa Italija? Glede na spodnje bi sklepal, da ja, ampak a je zaključeno cepljenje 2x doza ali 3x doza?

"Za samo prehajanje državne meje se upošteva veljavnost digitalnega EU/zelenega potrdila o zaključenem cepljenju 9 mesecev"

Ampak potem piše še tole:

"medtem ko se veljavnost potrdila PC preboleli/cepljeni za uporabo v Italiji s 1.2.2022 skrajšuje na 6 mesecev"

Malo sem zmeden. Kakšne izkušnje iz prve roke?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Avstrija 14 dni nazaj. Ljubelj... vojak pogledal mojo QR kodo (je ni skeniral) in me pustil dalje. Sledi še pregled dokumentov.
Italija, nazadnje en teden nazaj, nikjer nobene kontrole. Je pa težko tam v kakšen šoping, ker zahtevajo 3. dozo (oz. kako drugače - jaz grem lahko pa sem 2x cepljen + prebolel).
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Živjo,

Berem po različnih straneh in so pogoji za vstop precej komplicirano zapisani. Mogoče mi kdo, ki je zadnje dni potoval, lahko pomaga.

Ali lahko kot 2x cepljen (od druge doze še ni minilo 270 dni), ne prebolevnik, vstopiš v Italijo ali Avstrijo?

Za Avstrijo sem dokaj prepričan, da lahko, saj tiše tole:

"Dokazilo o cepljenju je veljavno:
• če od prejema drugega odmerka ni minilo več kot 270 dni, ali; "


Kaj pa Italija? Glede na spodnje bi sklepal, da ja, ampak a je zaključeno cepljenje 2x doza ali 3x doza?

"Za samo prehajanje državne meje se upošteva veljavnost digitalnega EU/zelenega potrdila o zaključenem cepljenju 9 mesecev"

Ampak potem piše še tole:

"medtem ko se veljavnost potrdila PC preboleli/cepljeni za uporabo v Italiji s 1.2.2022 skrajšuje na 6 mesecev"

Malo sem zmeden. Kakšne izkušnje iz prve roke?
Če imaš že pogoje idi na booster, ker potem gre vse BP, ker brez njega boš lahko vstopil v državo, npr Nemčija ali Italija ampak boš izvisel pri vstopu v lokale in Hotele.
Najhujše je v Nemčiji kjer še vsaka zvezna država nekaj po svoje serje.

Žal tak pač je.
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
V Italijo lahko vstopiš, nihče nič ne kontrolira na meji (jaz sem šel čez Vrtojbo).
V lokale pa nisem mogel, sem P+1xC, vendar je od cepljenja minilo več kot 180 dni (in manj kot 270). Njihov app rdeč.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Za Italijo lahko tujci "pretečen" certifikat (preko 180 dni) "podaljšajo" z negativnim testom. Kontrol na meji ni, te pa lahko preveri policaj pri kontroli prometa.
Jaz sem SLO-ITA mejo v zadnjih dveh mesecih prestopil 4x (nazadnje prejšnji teden), pa nikoli ni bilo nobene kontrole, čeprav sem imel po pisanju po raznih forumih očitno srečo.
Še C/P iz avtokampi.si:
"S 1.februarjem 2022 se je skrajšala veljavnost potrdila za storitve v Italiji o osnovnem cepljenju na 6 mesecev. Če je tujcu PC potrdilo že poteklo, ga lahko podaljša za uporabo storitev v Italiji z negativnim hitrim testom (48h) ali PCR testom (72h). V odloku ni določena max. starost covid potrdila, ki se ga lahko podaljša, tako da v praksi se lahko podaljša tudi potrdilo, ki je že starejše od 270 dni."
Sem bral tudi njihov uradni list in je tam enako zapisano.