Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Maske v šoli so neumnost, In to je sprevidela tudi vlada, zato jih je kasneje tudi ukinila.

Kampanije SD nimajo nobenega vpliva na vlado, saj SD ne vodi vlade. Če pa misliš da vlada mora upoštevat kampanije SD-ja, naj pa odstopi, saj tudi to SD zahteva.
Če pa misliš, da so maske v šoli potrebne, potem pa kritiziraj vlado, zakaj jih je ukinila. Saj jih ni SD ukinil, niti vlade ne more prisilit, da jih ukine.
Vlada (Janša) po včerajšnjem intervjuju meni, da bi morali šole zapreti že veliko prej in, če bi že dovolili mlajšim otrokom v šolo, bi to moralo biti obvezno z maskami in drugimi strogimi ukrepi (sklepam, da ločene celice brez hrane in vode in bič za vsako napako). Ko se ga je vprašalo zakaj ostale vlade po svetu menijo drugače in so šole zadnja stvar, ki bi jo želeli zapret, je ignoriral. Pravi vodja. Za kozlat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in frog55

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Naziv Twito uporablja celo FOP - TV.
To pomeni da oni tudi spremljajo Alter, kot kredibilen vir :D

To, da nekdo uporablja za nekoga vzveke, ki jih je nekje slišal (ne sam izmislil, ker to je pretežko), je čisto človeško oz. iz vrtca.
Pač, če nimaš kaj pametnega za povedat pač uporabiš staro preverjeno foro (žaljiv vzdevek). To je potem ves doseg in globina objave.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in BojanP

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.402
4.506
113
Huh, Fafangel je v zadnjem intervjuju pošteno pljunil čez vlado in njihove butaste ukrepe in še enkrat pokazal, da odločitve nimajo veze s pravo stroko (kar kupljena Beović vsekakor ni). Popolni nesmisel se mu zdi nošenje mask na prostem, omejitve nakupovanja neprehrambenih izdelkov in s tem zaprtje vsega in omejevanje na občine (pa verjetno še kaj, pa ne pove na glas). Bo to zadnje javljanje enega bolj normalnih?
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Während sich deutschlandweit die Corona-Infektionszahlen weiter auf hohem Niveau bewegen, läuft fast überall der Unterricht ohne Einschränkungen weiter. In den Schulen sorgt das für Unmut.
Čeprav je število okužb s korono v Nemčiji spet na visoki ravni, se pouk nadaljuje skoraj povsod brez omejitev. To povzroča nezadovoljstvo v šolah.

Bomo videli kaj bo Mutti storila?

Še njihovi podatki (nimam pojma, kje smo bili mi primerjalno pred zaprtjem šol):
¤ 200.000 Schüler (1,8 Prozent aller Schüler) und etwas mehr als 13.000 Lehrkräfte (in 1,5 Prozent) in Quarantäne
¤und 18.300 Schüler (0,2 Prozent) und 3.800 Lehrkräfte (0,4 Prozent) infizierten sich mit SARS-CoV-2.
¤ Deutschlandweit waren 106 Schulen komplett (0,4 Prozent) und 4.074 teilweise geschlossen (14 Prozent).

 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
uf, ne bo več dolgo na položaju. Vmes pa mu bodo (predvsen na Nori24) našli XY napak... Pa je ta eden redkih, ki je razumen, se spozna na svoje delo..

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen
19. jul 2007
2.755
1.476
113
uf, ne bo več dolgo na položaju. Vmes pa mu bodo (predvsen na Nori24) našli XY napak... Pa je ta eden redkih, ki je razumen, se spozna na svoje delo..

"Ukrep splošnega nošenja mask na prostem razume predvsem v smislu odprave potrebe po natančnejši regulaciji njihove uporabe in poenostavitvi nadzora."

Saj je povedal samo znane stvari. Vsak ukrep mora bit vsebinsko (epidemiološko) in formalno (pravno) vzdržen (ustrezen).

Ne pozabit, kdaj se je začelo s odpravo zdrave pameti in dlakocepljenjem:
Varuh: Neuporabe zaščitnih mask ni mogoče sankcionirati
"To je nepopolna pravna norma"


Ukrep obveznega nošenja mask se namreč nanaša na vse osebe v državi in vse zaprte javne prostore. "Ukrep ima torej izredno širok domet, zaradi česar gre predvidevati, da bi bilo preverjanje njegovega upoštevanja in dosledno sankcioniranje kršiteljev pravzaprav praktično nemogoče, morebitno sporadično sankcioniranje zgolj nekaterih kršiteljev pa bi imelo videz arbitrarnosti," ugotavljajo pri varuhu.

 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
To, da nekdo uporablja za nekoga vzveke, ki jih je nekje slišal (ne sam izmislil, ker to je pretežko), je čisto človeško oz. iz vrtca.
Pač, če nimaš kaj pametnega za povedat pač uporabiš staro preverjeno foro (žaljiv vzdevek). To je potem ves doseg in globina objave.

A tako, kot na Novatv in Twitterju uporabljajo "komunajzarji" in podobne vzdevke?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
uf, ne bo več dolgo na položaju. Vmes pa mu bodo (predvsen na Nori24) našli XY napak... Pa je ta eden redkih, ki je razumen, se spozna na svoje delo..


Mogoče se je utrudil in si želi hitrega odstopa s položaja, ampak da pri tem ne izpade, da je sam vrgel puško v koruzo... Takole pa ve, da bo v roku max 2 tednov nekdo drug na njegovem položaju. Se je od Eržena naučil kako to gre.
 
  • Haha
Reactions: Romzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
A tako, kot na Novatv in Twitterju uporabljajo "komunajzarji" in podobne vzdevke?
Sigurno to velja za oba pola. Saj vemo kakšne vzdevke nekateri uporabljajo za Šarca (v velliki meri tudi na tem forumu). Meni je to v neki vsaj kolikor toliko normali debati skrajno neokusno. Zakaj ne morejo biti Janez, Marjan, Tanja ali pa Šarec, Janša, itd? Ajde naprimer Kaco se mi zdi OK, ker se gre za dejanski vzdevek na podlagi priimka, ki nima negativne oz. žaljive note.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Dokler si ne zaslužijo, da jih spoštujem kot odgovorne osebe bodo imeli vzdevke takšne in drugačne.
Tukaj na Alterju imajo vsi take nežaljive vzdevke.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
uf, ne bo več dolgo na položaju. Vmes pa mu bodo (predvsen na Nori24) našli XY napak... Pa je ta eden redkih, ki je razumen, se spozna na svoje delo..

Kaksen pogrom sem dozivel tukaj, ko sem spomladi in zdaj ponovno jeseni govoril, da je omejevanje na obcine brez dodane vrednosti.

Pa sta tako spomladi Eržen in zdaj Fafangel povedala isto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen