Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
V Aziji jim je uspelo zajeziti virus. Pa bi si mislil glede na njihovo higijeno ter gosto naseljenjostjo bi prej rekle da bo kontra. Tako da se da če se hoče in zgleda mi nekaj delamo narobe oni pa prav.
Glede na to, da smo po število smrti na prvem mestu v svetu, delamo najbolj narobe na celem svetu.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.768
2.646
113
Če prav razumem imamo najvišjo smrtnost v zadnjem tednu in ne skupno, se pravi če tako gledaš dela najbolj narobe tisti ki ima najvišjo skupno smrtnost oziroma jo bo imel nakoncu. Sigurno pa treutno stanje ni najbolj vzpodbudno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Splošni IQ prebivalcev Slovenije je očitno precej nizek, dosežena izobrazba v praktičnem življenju neuporabna in se niso sposobni obvarovati okužb kljub dodatnim navodilom oblasti. Kaj drugega je težko vzrok za trenutno situacijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V Aziji jim je uspelo zajeziti virus. Pa bi si mislil glede na njihovo higijeno ter gosto naseljenjostjo da bo prej kontra. Tako da se da če se hoče in zgleda mi nekaj delamo narobe oni pa prav. Se pa nisem spuščal v njihove metode tako da tukaj bo verjetno znal naš epidemiolog Andy kaj več povedati.
Če je virus naravnega izvora in če res izhaja iz Azije, potem so virus zagotovo zajezili tudi zaradi lastne precej boljše imunosti, ne pa nekih izolacij. Če je naravnega izvora , so pretekla leta bili zagotovo v stiku z mnogimi podobnimi virusi, od katerih je iz enega neverjetno mutiral ta super duper virus.
Če je virus umetno narejen pri njih, pa so verjetno tudi znanstveniki vedli, kaj je njihova prednost proti ostalim celinam.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
To pa to.
Zato je bila vojska na cesti, da okuzeni in potencialno okuzeni nebi mrdali ven iz svojih bivalisc. Masovna vec kot 10 milijonska testiranja in podobno.
Odvisno od države.
Recimo Vietnam je pri nekaj 10 okuženih takoj zaprl predele države, dokler jih niso pozdravili. To so parkrat ponovili. Virusa praktično nimajo, ekonomsko so pa tudi čisto v *****(propadlo je ogromno manjših podjetji)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Švedi se ne strinjajo s tabo (predvsem v zadnjih dnevih jih dohiteva to spoznanje).
Pol misliš, da je bla sterila spomladi OK? Pa zaprtje svega i svašta pri 10, naj se ti vtisne cifra v spomin, 10 potrjeno okuženih. Zaprto je blo vse, proizvodnje ustavljene, čepel smo doma sam mask pa nismo mel na frisih zunaj. Upravne enote so še junija vpile, da zarad covida ne morjo delat, zdravstveni domovi so se zezal.
Dons poglej, ko v bolnice dejansko ne moremo več dajat ljudi (mimogrede pokale so po šivih pri 10, beri 10 ljudeh na intenzivni) Jasno je, da je spopadanje s tem virusom tek na dolge proge, mi smo se šli spomladi šprint. Vedlo se je že takrat, da bo udaril jesenski val, kaj bi blo, če bi blo ko bi blo, nima smisla. Moja skromna logika, ki ni epidemiološka je, da bi lahko dosegli višjo prekuženost, pa zdej ne bi mel tok divjih cifer. Res je, po bitki biti general je u izi, samo jebemoboga.

Pol leta so mel možnost nardit plane. Pa ne sam v zdravstvu, zdravstvo očitno na konc na ravni operative sfolga. Kaj pa še eno pomembno ministrstvo, tisto za šolstvo. Nula od načrtov, usmeritev strategij, tko za potek pouka na daljavo, kot ocenjevanje. Pol maš pa anomalije, ko se učitelji sami odločajo in zahtevajo od otrok maske čez oči. Ja, vsakodnevno poslušam zoom seanse v sosednji sobi. Dobri učitelji imajo vse pod kontrolo, slabi bluzijo in terorizirajo otroke. Od ministrstva nula, njente nada.
In pol gledam našega plešastega princa v intervjuju. Fak, sej bo še harakiri naredu tok je bogi, kr po pleški bi ga pobožu pa reku Janezek, ne jokat, sej boš močan voditej, kot je bil Tito...ups je Orban..... Če bi se ukvarjal pol tok s krizo v kateri smo se znašli, kot so se s sprenevedanji, ropanji in kadrovanjem, Hrvaško, bazeni od Kacina, bi blo dons mal lažje, tko gre pa vse v božjo milo mater. In Nemci, Avstrijci in ostali bodo v 2021 začel takoj zidat na ruševinah, mi bomo pa še dve let poslušal jamranje, kok je Janez bogibogi. Da o zgolj sedenju na kavču in gledanju televizije niti ne zgubljam besed, k bi ga useku okol kepe, tko, da se en čas ne bi zbudu....Idiot.
To, da imamo tak procent mrtvih je pa, spet po moji skromni logiki, ki ni epidemiološka, posledica 20 let zanemarjanja oskrbe ostarelih in katastrofalnih razmer na tem področju. DSOji so leglo covida.
Ko bo tega konc, bi morale letet vse glave, ki so harale in iskale lahek zaslužek pod pretvezo mi dhelamo......
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Splošni IQ prebivalcev Slovenije je očitno precej nizek, dosežena izobrazba v praktičnem življenju neuporabna in se niso sposobni obvarovati okužb kljub dodatnim navodilom oblasti. Kaj drugega je težko vzrok za trenutno situacijo.

Drži, folk ni najbolj brihten. In tu stopijo v igro najbolj osnovni preživetveni nagoni. Eden od teh je, da se nasvetov očitno bolanih na umu pač ne posluša.

Folk pač ne vidi in ne razume epiemiološke slike. Pred sabo ima samo duševnega bolnika, ki blodi najprej o ukradenih volitvam, potem o neki globoki državi in komunistih, za konec pa še o nekem virusu. Zakaj bi ga kdo poslušal. Tudi klošarja ki se poscan tam na klopci krega sam s sabo nihče ne sprašuje za življenjske nasvete.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Odvisno od države.
Recimo Vietnam je pri nekaj 10 okuženih takoj zaprl predele države, dokler jih niso pozdravili. To so parkrat ponovili. Virusa praktično nimajo, ekonomsko so pa tudi čisto v *****(propadlo je ogromno manjših podjetji)

Vse ima svojo ceno. Ekonomija pri njih to da so dejansko meje zaprli navzven. Tako da vnosa iz kitajske prakticno "ni bilo".
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Splošni IQ prebivalcev Slovenije je očitno precej nizek, dosežena izobrazba v praktičnem življenju neuporabna in se niso sposobni obvarovati okužb kljub dodatnim navodilom oblasti. Kaj drugega je težko vzrok za trenutno situacijo.

Delno to, delno pa to, da je te klovne težko jemati resno, pa če se še tako trudiš. Kacin eno, Maršal Twito drugo, Bregantova zagovarja nesmisle s še bolj nesmiselnimi argumenti, zraven pa blodnje o ukradenih volitvah in ne vem kakšnih zarotah globoke države itd. Dolgoročna strategija je seveda čista utopija...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Ne vem, zakaj ljudem lastna pamet ni dovolj. Ne približuj se ljudem s katerimi ne živiš, nosi masko. Če bi se ljudje tega držali, bi bilo okužb veliko manj. Ne rabijo poslušati Kacina vsak dan.
En lep primer je "maršal twito". Nekdo si je to izmislil, sedaj ofce in bedaki ponavljajo v vsakem drugem postu. Nimajo pač svoje pameti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in BojanP

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Vir ali spet nebluoze.
Glede na divje zahteve nekaterih, ki jih poslušam iz sosednje sobe, čisto verjamem, da se je kaki usekani učiteljici, ki je že davno zgubila stik z realo odpeljalo v tej smeri.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.902
113
Ne vem, zakaj ljudem lastna pamet ni dovolj. Ne približuj se ljudem s katerimi ne živiš, nosi masko. Če bi se ljudje tega držali, bi bilo okužb veliko manj. Ne rabijo poslušati Kacina vsak dan.
En lep primer je "maršal twito". Nekdo si je to izmislil, sedaj ofce in bedaki ponavljajo v vsakem drugem postu. Nimajo pač svoje pameti.
Če ga je pa maršal twito tko v nulo zadela, da ga bolj ne bi mogla. :valjamse:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
S tem, če se aktivni državljan okuži z virusom in naprej kuži druge, oblast v tem trenutku nima veliko skupnega. Oblast je naredila več kot bi bilo po mojem smiselno in potrebno, da bi bilo okužb manj. V prvi vrsti je zaprla šole.
Od trenutne opozicije pogrešam, da dajo od sebe konstruktivne predloge, kaj bi bilo smiselno. Oni pogrešajo samo, da pridejo nazaj na oblast, ki so se ji sami prostovoljno odrekli. Kdo bi jih razumel?
Glede šole: če bi se učitelj ukvarjal z znanjem pri učencih, potem odgovori na steni niso problem. Razen tega bi lahko za ta čas pozabili na ocenjevanje in se tega lotili v nekem boljšem času. Kdor bo pač sedanji čas prešprical, bo to nekoč moral nadoknaditi. Delimo naslednje leto, tako da ponavlja razred. Nič katastrofalnega ni v tem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N